Meistrikraadi sporditeadustes

Üldine

Programmi kirjeldus


Milline on spordi roll maailmas, kus on silmitsi ühiskondlike väljakutsetega? Kuidas me mõistame spordi võimalusi ja väljakutseid kui sotsiaalsete muutuste platvormi? Kuidas uurida ja analüüsida spordi- ja spordiuuringuid, et leida uusi väljavaateid spordi rollist? Kuidas saame kriitiliselt vaadelda spordi arengut seoses sotsiaalsete protsessidega, nagu globaliseerumine, ränne ja linnastumine?

Sporditeadus: sport ühiskonnas on ühe- või kaheaastane magistriprogramm, mis tegeleb nende küsimustega. Programmi ajal arendavad õpilased rakendusoskusi ja kriitilisi teadmisi baasil, et töötada koos spordi-, vaba aja veetmise ja tervishoiu valdkonnaga kui sotsiaalsete muutuste platvormid.

Riiki sisenemise nõuded

Põhinõuded ja erinõuded:

Bakalaureusekraad vähemalt 180 ainepunkti või samaväärse välismaise kraadi, minimaalselt 90 ainepunkti sporditeaduses, spordiuuringutes, spordi- ja spordihariduses, spordi juhtimine, spordiüritused, inimeste liikumisuuringud, kinesioloogia, kehalise kasvatuse, spordi-poliitika, spordiharidus juhendamine, spordi psühholoogia, rahvatervis, harjutused ja toitumine, puhkuse juhtimine või samaväärne.

Rootsis keskkoolis on vastav ingliskeelne B / inglise 6.

Organisatsioon

Programm on täiskohaga ja viib magistrikraadini sporditeaduses pärast seda, kui tudeng on läbinud kursuse nõuded.

Programmi õpetatakse inglise keeles.

Programmi eesmärk on õpilane arendada rakenduslikke oskusi ja kriitilist teadmistebaasi, et töötada koos spordi-, vaba aja veetmise ja tervishoiu tööstusharudes sotsiaalsete muutuste aladeks. Tähelepanu pööratakse põhjalikule võimele kasutada erinevaid teooriaid ja meetodeid spordi mõistmiseks, analüüsimiseks, muutmiseks ja kasutamiseks jätkusuutliku ja võrdõigusliku ühiskonna jaoks.

Jätkusuutliku ühiskonna mõiste hõlmab sotsiaalseid, majanduslikke ja keskkonnaalaseid perspektiive. Lisaks on programmi eesmärk pakkuda spordi, sporditeaduse ja jätkusuutliku ühiskonna jaoks kohalikke, piirkondlikke, riiklikke ja rahvusvahelisi väljavaateid. Elualade juhtumianalüüsina kasutatakse kohalikku ja uuenduslikku kohalikku keskkonda koos sellega seotud väljakutsete ja algatustega. Ka õpilased osalevad aktiivselt erinevate riikide ja spordikultuuride kogemustega. Nende põhjal õpilased problematiseerivad rootsi ja skandinaavia sporditingimusi.

Õpilasel on võimalus arendada oskusi ja põhjalikke teadmisi, mis sobivad paljude töökohtade, ettevõtluse ja teadustöö valdkondades, kus kasutatakse sporti ja tervist, näiteks selleks, et kohtuda või luua muudatusi ja aidata kaasa sotsiaalsele arengule. Üliõpilane töötab selleks tihedas koostöös sidusrühmadega väljaspool ülikooli.

Lisaks sellele valmistab haridus ette uurimistöid. Haridus on tihedalt seotud Malmö University spordialaste teadusuuringute Malmö University ja sotsiaalteadustega seotud uurimisvaldkondadega. Rõhk on rõhutatud sporditeaduse multidistsiplinaarse olemuse ja ühiskonna spordiharidusega inimeste harrastamise võimaluste ja võimaluste esiletõstmist ja nendega töötamist.

Programm koosneb 60 või 120 kõrgharidusest ja sisaldab nii kohustuslikke kui ka valikaineid.

Õppetöö põhineb kavandatud ülesannetel, nagu loengud ja seminarid, samuti iseõppimine. Mõned elemendid nõuavad ülikoolilinnak kohalolekut, samas kui teisi saab läbi viia kaugjuhtimisega. Programmis töötavad mitmesugused haridusvormid ja -materjalid, kasutades digitaalseid sidekanaleid.

Millise karjääriga olen valmis olema?

Pärast lõpetatud õpinguid parandate oluliselt oma teadmisi ja arusaamu spordist ühiskonna muutuste protsesside suhtes. Sul on pädevus, teadmised ja mõistmine, mis on vajalik spordiga säästva arengu valdkonnas.

Haridus on oluline mitmesuguste töökohtade ja rollide jaoks, kus sporti kasutatakse muutuste kontekstis, ulatudes eliiti sportlaste ja spordiliitude või rahvatervise valdkonna tööle.

Kaheaastase magistriõppekava pakub ka Pathway doktoriõppesse või tööstuse teadus- ja arendustegevus.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

Malmö University strives to be part of society at every level. Whether that is regionally, nationally or globally, its focus is making the world a better and fairer place.

Malmö University strives to be part of society at every level. Whether that is regionally, nationally or globally, its focus is making the world a better and fairer place. Näita vähem