Mereteaduste magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Mais ja ookeanid mängivad meie igapäevases elus olulist rolli ja üle 65% maailma elanikkonnast elab või töötab rannikualadel. Olulised meie majandusele ja tervisele - ning kliimale, toidule ja bioloogilisele mitmekesisusele - on mered ja ookeanid tohutu ühiskondliku tähtsusega. Kuid ookeanid muutuvad kiiresti, kuna inimeste tekitatud reostus ja CO2 heited põhjustavad merede ja ookeanide soojenemist, hapestumist ja deoksüdeerumist. Mõju organismidele, ookeanide keemia ja lühiajalistest ja pikka ajavoogudest on ebaselge, mõjutades ökosüsteeme, aga ka majandust ja poliitikat.

Osana oma kaheaastasest mereteaduste magistriprogrammist saate teada, kuidas meresüsteemid ja protsessid toimivad looduslikult - ja kuidas need muutuvad inimese sekkumise kaudu. Programm pakub multidistsiplinaarseid tipptasemel teadmisi ja teadusuuringuid selles kiiresti arenevas valdkonnas.

Mitmesugune üliõpilaste kogukond

Kui olete bioloogia, keemia, füüsika või maateaduse haridusega loodusteaduste üliõpilane, pakub see programm täiuslikku ettevalmistust mereteadlase karjääriks. Kandideerida kutsutakse ka üliõpilasi, kellel on bakalaureusekraad mõnes teises loodusteaduses või tehnilises distsipliinis, ning üliõpilasi ülikoolikolledžitest, kes sooviksid kaasa aidata mere- ja ookeaniressursside säästvale kasutamisele.

Multidistsiplinaarne lähenemine

Põhimõtteliselt on kõik lahendamata küsimused Marine Sciences on multidistsiplinaarne. Seepärast on vaja kiiresti areneva valdkonna ulatuslikku ja terviklikku uurimismeetodit riskide kindlakstegemiseks, tulevaste stsenaariumide parandamiseks ja üleminekuks inimese, merede ja ookeanide vahelisele säästvale vastastikusele mõjule.

Olulised küsimused, mida uurite uuringute ajal, on järgmised:

 • Kuidas mõjutab globaalne soojenemine ja ookeanide muutumine ökosüsteemi toimimist?
 • Kuidas muutuvad ökosüsteemid mõjutada ookeanikemiat?
 • Kuidas mõjutab ookeanikeemia muutus bioloogiat?

Mereteaduse uurimistöö kogemus

Utrecht University on kõigi Hollandi ülikoolide kõige ulatuslikumad siseteadmised mereteaduste alal ning meie töötajad osalevad paljudes rahvusvahelistes mereprogrammides ja projektides. Programmi multidistsiplinaarne fookus valmistab teid ette keerukaks karjääriks paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides, mis tegutsevad rannikualadel ja ookeanides ning kasutavad ühiskonda tulevaste ookeanimuutuste jaoks.

Programmi eesmärk

Mereteaduste magistriprogramm võimaldab teil saada laiemaid teadmisi meresüsteemidest, kuid on spetsialiseerunud ka meredes ja ookeanides toimuvatele füüsikalistele, keemilistele, bioloogilistele ja geoloogilistele protsessidele. Te uurite, kuidas meri ja ookean toimisid minevikus, toimivad praegu ja toimivad tulevikus.

Te uurite selliseid teemasid nagu energia ja kliimamuutused, kaevandamine, reostus, mereliikluse voog, kalanduspoliitika ja rannikukaitse. Nende teemade tagajärgede uurimine - näiteks asjaolu, et Arktika suvise jääkaevu kadumine võimaldab nafta ja gaasi puurimist - nõuab multidistsiplinaarset lähenemisviisi.

Karjääri väljavaated

Utrecht University mereteaduste lõpetajana saate töötada väga spetsialiseerunud uurimisvaldkonnas. Teil on ka täielik komplekt oskusi töötada erinevatel ametikohtadel organisatsioonides, mis keskenduvad mereprotsessidele avalikus või erasektoris. See magistriprogramm pakub ka tugeva aluse doktorikraadile, kui teie eesmärk on saada sõltumatuks teaduslikuks uurijaks.

Professionaalsed karjäärid

Töövõimalused erasektoris võivad olla ettevõtetes, mis keskenduvad süsivesinike ja mineraalide uurimisele ja tootmisele, või offshore-ettevõtetes või muudes inseneriettevõtetes või konsultatsioonifirmades. Samuti võite leida tööd rahvusvahelistes organisatsioonides, mis tegutsevad rannikualadel ja ookeanides, näiteks ÜRO. Võimalikud võimalused on järgmised:

Hollandi valitsusasutused

 • Rijkswaterstaat (avalikud tööd ja veemajandus)
 • ministeeriumid nagu infrastruktuur ja keskkond

Instituudid

 • Hollandi Kuninglik Mereuuringute Instituut (NIOZ)
 • TNO
 • Deltares
 • IMARESi uurimisinstituut
 • Madalmaade keskkonnahindamise agentuur (PBL)
 • Riiklik rahvatervise ja keskkonna instituut (RIVM)
 • Hollandi Kuninglik Meteoroloogia Instituut (KNMI)
 • Sarnased rahvusvahelised organisatsioonid

Akadeemiline karjäär

Suur osa meie lõpetanutest omandab magistrikraadi omandades doktorikraadi Madalmaades või mujal ja lõppkokkuvõttes karjääri kas rakendus- või alusuuringute alal. Alusuuringute võimalused on saadaval Hollandi ülikoolides ja rahvusvaheliselt. Uurimistöö võib hõlmata väli-, labori- ja kontoritöid (näiteks arvutimudeli modelleerimine).

Vilistlaste uuring

Dimensus viis 2017. aastal läbi maateaduste vilistlaste seas tööalase konkurentsivõime uuringu. Uuring näitab, et lõpetanute tööalane konkurentsivõime on kõrge: 87% osalejatest on edukalt leidnud esimese vastava töö kuue kuu jooksul pärast kooli lõpetamist. Enamik osalejaid töötab nüüd nõustamise (38%) ning akadeemiliste ja ettevõtete uuringute valdkonnas (41%). Enamikul osalejatest on praegune igakuine netosissetulek vahemikus 1500–2500 eurot (62%) või 2500–3500 eurot (30%).

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem