Maavarad ja jätkusuutlik kaevandamine, magistrikraad (2 a.) Või magistrikraad (tehnika) (2 a.)

Kõigi kaevanduste väärtusahelat hõlmav kõrgetasemeline haridus

Jagatud geoteaduste ja insenerikursused, sealhulgas nii teooria kui ka praktika

Suurepärane, tipptasemel teadusuuringute ja hariduse infrastruktuur tihedas koostöös mäetööstusega

Rahvusvaheline maavarade ja säästva kaevandamise magistriprogramm (MRSM) on kaheaastane programm, mis keskendub mäetööstusega seotud õppeainete haridusele. Programm pakub magistrikraadi kahes valdkonnas:

1. Geoteaduste magistriprogramm, magistrikraad

2. Mäetööstuse ja mineraalide töötlemise magistriprogramm, magistrikraad (tehnoloogia)

Geoteaduste spetsialiseerumisliinid on majandusgeoloogia ja kvaternaargeoloogia ning inseneriteaduste valdkonnas mäetööstus, mineraalide töötlemine ja rakendusgeofüüsika. Programm annab teile suurepärased oskused ja arusaamise kogu kaevanduste väärtusahelast ja säästva kaevandamise põhimõtetest, sealhulgas:

  • geoteaduste ja inseneri teoreetilised õpingud
  • kaevandamise majanduslikud ja keskkonnaaspektid
  • praktiline praktika hästivarustatud Oulu Kaevanduskooli uurimiskeskuses ja valdkonnas
  • uusim teemadega seotud modelleerimis- ja simulatsiooniharidus
  • instrumentaalsed oskused mineraalide analüüsimisel

Kaheaastasel programmil on viis spetsialiseerumisvõimalust

Majandusgeoloogia keskendub maavarade leiukohtade ja nende tekke taga olevate geoloogiliste protsesside iseloomustamisele, moodustades maavarade uurimise aluse. Keskne teema on maagi geoloogia, regionaalgeoloogia, mineraloogia, geokeemia, mäetööstus ja maavarade uurimine. Saadud oskusi saab kasutada maavarade uurimisel või loodusvarade kasutamisel eraettevõtetes või teadusinstituutides.

Kvaternaari geoloogia hõlmab laias valikus alamdistsipliine, sealhulgas jää-geoloogiat, sedimentoloogiat, maagi geoloogiliste uuringute tehnikat ja hüdrogeoloogiat. Haridus hõlmab ka põhjapoolkera ja Arktika globaalsete muutustega seotud probleeme.

Programm annab põhjaliku ülevaate jääsetete ja sette omadustest, nende tekkest ja kasutamisest maagi otsingul ja geotehnilistel eesmärkidel.

Mäetööstus hõlmab laia valikut teemasid, sealhulgas geotehnikat, kaevandustehnoloogiaid, tootmisvõimsuse analüüsi ja rahastamist. Eriteadmisi saab kasutada metallikaevanduste kavandamisel ja haldamisel, samuti muudes toorainete kasutamisega seotud toimingutes.

Maavarade töötlemine tegeleb väärtuslike mineraalide maagidest majanduslikult eraldamisega. Oulu kaevanduskoolil on ainulaadne pideva töörežiimiga ettevõttesisene kontsentreerimisettevõte, mis pakub suurepärast infrastruktuuri koolituse ja hariduse jaoks. Töötlemise keskkonnaaspektid, tervishoid ja ohutus tehastes ning koostöö mäetööstusega on hariduse olulised osad.

Rakendusgeofüüsika keskendub geofüüsika põhinähtustele ja sellele, kuidas neid teadmisi rakendada näiteks loodusvarade uurimisel, kaardistamisel ja haldamisel ning keskkonna- ja inseneriõppes. Kaevanduse elutsüklis mängib geofüüsika olulist rolli kõigis etappides: enne kaevanduse avamist maavarade uurimisel ja ressursside hindamisel, aktiivsete kaevandustegevuse ajal täiendavate ressursside uurimisel ja keskkonnaseirel ning pärast kaevanduse sulgemist keskkonnas potentsiaalselt saastunud alade seire ja kaardistamine.

Lõpptudengid mõistavad ja reguleerivad säästva kaevandamise tehnilisi, geoloogilisi, rahalisi, regulatiivseid, keskkonnaalaseid ja sotsiaalseid aspekte.

Töövõimalused on olemas kõigis mäetööstuse väärtusahelaga seotud valdkondades, sealhulgas maavarade uurimine, kaevandamine, mineraalide töötlemine ja muud tüüpi kivitehnika nii tööstuses kui ka teadusuuringutes.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise
University of Oulu

Vaata veel 14 kursust University of Ouluis »

Viimati uuendatud September 18, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
aug 2020
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
Free
(kolmandate riikide / EMP üliõpilaste kohta vt stipendiume ja tasusid)
Deadline
jaan 22, 2020
Application period: January 8-22, 2020 at 15.00 / 3 pm (GMT+2)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
aug 2020
End Date
Mai 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
jaan 22, 2020
Application period: January 8-22, 2020 at 15.00 / 3 pm (GMT+2)

aug 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
jaan 22, 2020
Application period: January 8-22, 2020 at 15.00 / 3 pm (GMT+2)
End Date
Mai 2022

Start Your Next Journey Here - University of Oulu

Welcome to the University of Oulu