Mineraalressursside ja jätkusuutliku kaevandamise magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Maavarad ja jätkusuutlik kaevandamine, magistrikraad (2 aastat) või magistrikraad (tehnika) (2 aastat)

  • Kogu kaevanduse väärtusahelat hõlmav kõrgharidus.
  • Jagatud geoteaduste ja insenerikursused, sealhulgas nii teooria kui ka praktika.
  • Suurepärane tipptasemel teadus- ja haridustaristu tihedas koostöös mäetööstusega.

Rahvusvaheline maavarade ja säästva kaevandamise magistriprogramm (MRSM) on kaheaastane programm, mis keskendub mäetööstusega seotud õppeainete haridusele. Programm pakub magistrikraadi kahes valdkonnas:

  1. Geoteaduste magistriprogramm, magistrikraad
  2. Magistriprogramm mäetööstuses ja mineraalide töötlemises, magistrikraad (tehnoloogia)

Geoteaduste spetsialiseerumisliinid on majandusgeoloogia ja kvaternaargeoloogia ning inseneriteaduste valdkonnas mäetööstus, mineraalide töötlemine ja rakendusgeofüüsika. Programm annab teile suurepärased oskused ja arusaamise kogu kaevanduste väärtusahelast ja säästva kaevandamise põhimõtetest, sealhulgas:

  • Teoreetilised uuringud geoteadustes ja tehnikas.
  • Kaevandamise majanduslikud ja keskkonnaaspektid.
  • Praktiline praktika hästi varustatud Oulu kaevanduskooli uurimiskeskuses ja kohapeal.
  • Uusim teemadega seotud modelleerimis- ja simulatsiooniharidus.
  • Mineraalanalüütika instrumentaalsed oskused.

Kaheaastasel programmil on viis spetsialiseerumisvõimalust

Majandusgeoloogia keskendub maavarade leiukohtade ja nende tekke taga olevate geoloogiliste protsesside iseloomustamisele, moodustades maavarade uurimise aluse. Keskne teema on maagi geoloogia, regionaalgeoloogia, mineraloogia, geokeemia, mäetööstus ja maavarade uurimine. Saadud oskusi saab kasutada maavarade uurimisel või loodusvarade kasutamisel eraettevõtetes või teadusinstituutides.

Kvaternaari geoloogia hõlmab laias valikus alamdistsipliine, sealhulgas jää-geoloogiat, sedimentoloogiat, maagi geoloogiliste uuringute tehnikat ja hüdrogeoloogiat. Haridus hõlmab ka põhjapoolkera ja Arktika globaalsete muutustega seotud probleeme.

Programm annab põhjaliku ülevaate jääaja setete ja ladestuste omadustest, nende tekkest ning kasutamisest maagi otsimiseks ja geotehnilistel eesmärkidel.

Mäetööstus hõlmab mitmesuguseid teemasid, sealhulgas geotehnikat, kaevandustehnoloogiaid, tootmisvõimsuse analüüsi ja rahastamist. Eriteadmisi saab kasutada metallikaevanduste kavandamisel ja haldamisel, samuti muudes toorainete kasutamisega seotud toimingutes.

Maavarade töötlemine tegeleb väärtuslike mineraalide maagidest majanduslikult eraldamisega. Oulu kaevanduskoolil on ainulaadne pideva töörežiimiga ettevõttesisene kontsentreerimisettevõte, mis pakub suurepärast infrastruktuuri koolituse ja hariduse jaoks. Töötlemise keskkonnaaspektid, tervishoid ja ohutus tehastes ning koostöö mäetööstusega on hariduse olulised osad.

Rakendusgeofüüsika keskendub geofüüsika põhinähtustele ja sellele, kuidas teadmisi rakendada näiteks loodusvarade uurimisel, kaardistamisel ja majandamisel ning keskkonna- ja inseneriõppes. Kaevanduse elutsüklis mängib geofüüsika olulist rolli kõigis etappides: enne kaevanduse avamist maavarade uurimisel ja ressursside hindamisel, aktiivsete kaevandustegevuse ajal täiendavate ressursside otsimisel ja keskkonnaseirel ning pärast kaevanduse sulgemist keskkonnas potentsiaalselt saastunud alade seire ja kaardistamine.

Lõpetajad mõistavad säästva kaevandamise tehnilisi, geoloogilisi, rahalisi, regulatiivseid, keskkonnaalaseid ja sotsiaalseid aspekte ning reguleerivad neid.

Töövõimalused on olemas kõigis mäetööstuse väärtusahelaga seotud valdkondades, sealhulgas uurimine, kaevandamine, mineraalide töötlemine ja muud tüüpi kivimitehnikad nii tööstuses kui ka teadusuuringutes.

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is a ... Loe edasi

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is about seeking, utilizing and applying new knowledge. The University of Oulu researches people and culture in a changing living environment, as well as opportunities that new technology provides for improving the well-being of people and the environment. The University of Oulu is a multidisciplinary expert in Northernness. Näita vähem
Külasta kooli veebisaiti