Programmi võib võtta kui üheaastane magistrikraadi (60 krediiti) või kaks aastat magistrikraad (120 ainepunkti). Tuum programmi suunitlust, kuidas kohaldada uusimaid uurimistulemusi, et kriitiliselt üle vaadata, arendada ja parandada poliitika ja praktika, mis on seotud laste ja lapsepõlve. Programm pakub veel teoreetilisi ja metodoloogilisi vahendeid, et valmistada õpilasi projekteerimine, planeerimine ja uuringute teemadel, mis puudutavad laste lapsepõlve ja perekonda.

Programmi korraldab Linköpingi ülikool, Cchild Sstudies'i rahvusvaheliselt tunnustatud teadusosakond, kes on alates aastast 1988 läbi viinud lapse- ja lapseeas õppimise uuringuid. Õpetajad programmi kohta on aktiivsed teadlased, mis tagab, et tipptasemel teadmisi on esitatud kõik kursused.

Laiendada ja süvendada oma teadmisi

Programm koosneb ühe aasta (60 ainepunkti valik) või kaks aastat (120 ainepunkti valik) täiskoormusega õpe. Mõlemad aastat sisaldama uurimismeetodid muidugi ja magistritöö muidugi. See tähendab, et võite lõpetada oma uuringuid üheaastase magistrikraad või jätkavad teist aastat ja saada kaheaastast magistrikraadi.

Esimesel perspektiivis, siis tutvustatakse interdistsiplinaarse valdkonna laps õpib, pöörates erilist tähelepanu ajalooliste, antropoloogiline ja sotsioloogilised perspektiivid. Kõik kolm kursust tutvustab teile metoodilise lähenemisviisi laste uuringud. Õpid lähemalt, kuidas valmistada ja läbi viia uurimus laste uuringud kahel kursused metoodika (mõisted 2 ja 4), mis valmistab teid magistritööd - üks aasta ja üks teisel aastal. Iga teesi siis on individuaalselt määratud doktoritöö juhendaja.

Ülejäänud kursused programmi on pühendatud erinevate alade laps õpib sealhulgas: laste õigused, vanemate ning perekonna, hariduse ja kooli, migratsioon, kultuuri, meedia ja tervist. Need kursused annavad teile laiaulatuslikke teadmisi laste elu puudutavate küsimuste kohta ning süvendavad teie teadmisi lasteõppe metoodilisest lähenemisviisist ja teoreetilisest vaatepunktist.

Tutvuge maailma

Lapseuuringute magistriprogramm on rahvusvaheline õppeprogramm ja programmi õpilastel on tavaliselt palju erinevaid riiklikke ja kultuurilisi kontekste. Kogu programmi raames julgustatakse õpilasi kasutama oma kogemusi aruteludel ja seminaridel. See annab teile võimaluse vahetada ideid laste, lapsepõlve ja perekonna kohta rahvusvahelisel foorumil.

Hetkel ja ülikoolilinnakus koolitus

Enamik kursusi õpetatakse online abiga digitaalse õpikeskkonna. Enamus muidugi kirjandus on kättesaadav ka on-line läbi elektroonilise ressursse Liu raamatukogu. See võimaldab teatud paindlikkust, et kus ja millal sa läbi oma õpinguid. Programm on kõrgete akadeemiliste standardite, siiski, ja nõuab täiskoormusega õpe.

Lisaks online-õppele sisaldab programm viit ülikoolilinnakuperioodi, mis kestavad 2-5 päeva ja mis on kohustuslikud kõigile õpilastele. Ülikoolilinnakuperioodid hõlmavad nii akadeemilisi seminare kui ka ühiskondlikke tegevusi, mille käigus õpilased tunnevad teineteist ja õpetajaid programmi raames. See lihtsustab online suhtlemine kogu ülejäänud programmi.

2018. aastal programmis osalenud üliõpilaste ülikoolilõpuperioodide kuupäevad on järgmised:

 • 27.-31. August 2018
 • 25.-28. Veebruar 2019. a
 • Ühel päeval väitekirja esitluste jaoks 2018. aasta mai lõpus (teatamise kuupäev)
 • 24.-27. Jaanuar 2020 (esialgsed kuupäevad)
 • Üks väitekirjade esitluspäev mai mai lõpus 2020 (avaldamise kuupäev)

Õppekava ja kursuse üksikasjad

Lapseuuringute magistriprogramm on ühe- või kaheaastane täiskoormusega õppeprogramm. Korraldamine toimub kaugõppe vormis koos lühema ajaga ülikoolilinnakus õppimisega. Õpilased, kes soovivad lõpetada ainult ühe aasta programmi, saavad magistrikraadi lasteõppes (60 ainepunkti) pärast edukalt läbinud kõik esimese ja teise kursuse kursused. Programmi nelja semestri kõigi kursuste edukaks lõpetamiseks antakse üliõpilasel õigus taotleda lapse õpingute magistrikraadi (120 ainepunkti).

Kursuse üksikasjad

Semester 1

 • Sissejuhatus lasteõppesse 7,5 hj
 • Ajaloolised vaated laste ja lapsepõlves 7,5 hj
 • Laste ja lapse antropoloogilised väljavaated 7,5 hj
 • Laste ja lapsepõlve sotsioloogilised väljavaated 7,5 hj

Semester 2

 • Uuringute meetodid lasteõpetuses 7,5 hj
 • Laste õigused 7,5 hj
 • Magistritöö (üks aasta) 15 hj

Semester 3

 • Lapsed, lapsevanemad ja pereelu 7,5 hj
 • Lapsed, kool ja haridus 7,5 hj
 • Lapsed, ränne ja riikidevahelised lapsed 7,5 hj
 • Lapsed, sugu ja seksuaalsus 7,5 hj

Semester 4

 • Uuringute meetodid ja epistemoloogia lapseuuringutes 7,5 hj
 • Laste tervis ja areng globaalses maailmas 7,5 hj
 • Magistritöö (kaks aastat) 15 hj

Karjäärivõimalused

Õpilased, kes täidavad magistriprogrammi lasteõpetuse ettevalmistamisel karjääri jooksul valitsusasutuste ja ettevõtete või kohalike organisatsioonide, nii valitsusväliste ja valitsusväliste, kelle tegevus mõjutab lapsi ja nende elutingimusi.

Lõpetajad saavad varustatud tipptasemel teadmistega lastega seotud küsimustes ja nende elutingimustega näiteks hariduse, poliitika, sotsiaaltöö ja hoolduse valdkonnas. Samuti võivad nad jätkata teadustööga seotud karjääri või jätkata õpinguid doktoriõppes.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 22 kursust Linköping Universityis »

See kursus on Kombineeritud õpe veebis ja ülikoolis kohapeal
Start Date
sept 2019
Duration
Võta kooliga ühendust
Päevane õpe
Price
160,000 SEK
Kehtib ainult väljaspool ELi, EMP ja Šveitsi asuvatest üliõpilastest
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date