Nanomaterjalide teaduse magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • Hollandi magistrivaliku juhend (Keuzegids Magistriõpe 2017) kuulutas Utrecht University nanomaterjalide teadusprogrammi Hollandi keemia valdkonna parimaks.
 • Üliõpilased valisid Utrecht University magistriprogrammi Nanomaterials Science oma valdkonna parimaks programmiks Elsevieri iga-aastases ülevaates „Beste Studies”.

Tutvuge nanomaterjalide rakendustega

Nanomaterjalid on olulised ehitusplokid, mis suudavad toota kemikaale keskkonnasõbralikul viisil, koguda energiat energiavarustamiseks ja aidata kiiremaid arvuteid ja paremaid ravimeid välja töötada. Selle kaheaastase magistriprogrammi käigus saate põhjalikke teadmisi ja katsekogemusi uudsete nanomaterjalide ning nende sünteesi, struktuuri ja rakenduste kohta - näiteks katalüsaatoritena või nanofotoonikas.

Tuleviku keemia

Süsteemide mõõtmed mikroskoopilisel tasemel määravad nende füüsikalised ja keemilised omadused ning rakendused. Teie uuringud pakuvad teile vahendeid nende omaduste ja võimaluste analüüsimiseks ja katsetamiseks. Lisaks tutvustatakse kursuse sisuga teile homseid nanomaterjale, sealhulgas kolloidkristalle - uut vahendit valguse manipuleerimiseks miniatuurlaserites ja optilistes seadmetes - ning uusi katalüsaatoreid efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks keemiaks.

Panustage jätkusuutlikku ühiskonda

Keemikute ühendatud anded ja asjatundlikkus on edu saavutamiseks olulised teaduse ja tehnoloogia mitmetes valdkondades. Meie magistriprogramm pakub teile teadmisi ja koolitust teadlasena, kes panustab jätkusuutlikumasse ühiskonda. Oma kursuste ja teadustöö kaudu saate osaleda nanomaterjalide arendamise põnevas valdkonnas ja arendada põhiteadmisi erinevate rakenduste ja tööstusalaste huvide kohta. Meie töötajad on silma paistnud teadusuuringute ja õppetöö alal ning neil on tihedad sidemed tööstuse ja akadeemiliste ringkondade partneritega. Programmi osana võite osaleda tööstusharupõhises praktikal.

 • Debye Instituut

Mainekas Debye Nanomaterjaliteaduse Instituut pakub programmis õppe- ja teadustööd. Instituut keskendub kolmele uurimisvaldkonnale: kolloidid, katalüüs ja nanofotoonika.

Programmi eesmärk

Nanomaterjalide teadus on kaheaastane (120 EAP) multidistsiplinaarne programm , milles uuritakse katalüüsi, kolloiditeaduse ja nanofotoonika ainevaldkondi. Programm annab teile tugeva teoreetilise tausta ja aitab teil arendada eksperimentaalseid oskusi, mis on vajalikud kõrgetasemelise uurimistöö tegemiseks. Kursuste ühendatakse seega teadustööga, mis annab teile võimaluse teooria praktikasse viia.

Peale kooli lõpetamist

See magistrikraad annab teile õiguse teha täiendavaid kraadiõppe uuringuid, mis viivad keemia, füüsika või materjaliteaduse doktorikraadini. See on ka suurepärane kvalifikatsioon teadusuuringute või arendustegevuse positsiooni saamiseks tööstusharus, mis investeerib innovatsiooni või uutesse ettevõtetesse biotehnoloogia, nanoelektroonika, keemia ja nanomaterjalide liidestel. Programm pakub ka head tausta juhtimis- või nõustamiskarjääri nimel töötamiseks, eriti tehnoloogiabaasiga ettevõtetes.

Karjääri väljavaated

Akadeemiline karjäär

Kuna ühe selle magistriõppe programmi eesmärk on valmistada üliõpilasi ette doktorikraadiga karjääri tegemiseks, näeme, et suurem osa meie üliõpilastest jätkab doktorikraadiga. Mõnel neist jätkub akadeemiline karjäär, kuid enamus meie õpilastest leiavad suurepäraseid positsioone rahvusvahelistes teadus- ja arendustegevuse ettevõtetes.

Professionaalsed karjäärid

Umbes 25% meie lõpetanutest otsustas pärast ülikooli lõpetamist ülikoolist lahkuda doktorikraadi omandamata ja otsida positsioone ettevõtetes, hariduses ja asutustes.

Kui me koolitame teadlasi, kes on õppinud kriitilisi, analüütilisi, sõltumatuid ja probleemide lahendajaid, leiame neid erinevates valdkondades. Näited on:

 • Grupi juhid suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes, nagu Shell, Albemarle, DSM, Unilever, BASF, Bayer, Philips jne.
 • Tootespetsialistid väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes
 • Analüütik või pankade või finantseerimisasutuste juht
 • Rahvusvaheliste uurimislaborite vanemteadur, nagu Amolf, DIFFER, Max-Plancki Instituut, FOM, Holst Center jne
 • Kesk- või kõrghariduse õpetaja
 • Euroopa Patendiorganisatsiooni eksamineerija
 • Rahvusvahelise ettevõtte kontohaldur
 • Ärianalüüs IBMi globaalsete äriteenuste juures
 • Ülikooli raamatukogujuht

Rahvusvahelised üliõpilased

Hollandi keel

Kui soovite leida tööd või praktikat Hollandis, aitab hollandi keele oskus teile kohti leida. Isegi kui töötate rahvusvahelises organisatsioonis, on vähemalt mõne hollandi keele tundmine alati eelis ja mõnel juhul isegi nõue. Hollandi keele õppimiseks saavad tasuta keele veebisaidid, näiteks duolingo.com või dutchgrammar.com, teid alustada või tutvuda Babeli pakutavate hollandi keele kursustega. Utrecht University tudengina saate nende kursuste pakkumisest 25% allahindlust .

Peale kooli lõpetamist

Kui soovite pärast lõpetamist Madalmaades jääda, võite taotleda elamisloa sobitamise aastat. See luba saab esitada kolme aasta jooksul pärast õpingute lõpetamist ja võimaldab teil piiramatut tööõigust (seega: tööluba -TWV-d pole vaja). Ülevaate saamiseks selle loa tingimuste kohta külastage IND-veebisaiti .

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem