Noorsooküsimuste magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Uurige noorsooprobleeme erinevatest distsiplinaarsetest vaatenurkadest

Noorukiea on suurte arengumuutuste periood. Millistel tingimustel kasvavad noored enesekindlaks, sotsiaalseks, hästi integreeritud, terveks ja õnnelikuks täiskasvanuks? Kuidas probleemid ilmnevad? Õpid jälgima ja uurima noorteprobleeme, ühendades interdistsiplinaarses lähenemisviisis erinevate sotsiaalteaduste valdkondade (psühholoogia, pedagoogika, sotsioloogia, antropoloogia) sisendid.

Interdistsiplinaarse sotsiaalteaduse üheaastane magistriprogramm: Noorteõpe on seotud teemadega ja väljakutsetega, mis on noorte jaoks olulised ja / või ainulaadsed, näiteks:

 • Sotsiaalne ebavõrdsus ning vaimne ja füüsiline tervis
 • Marginaliseerumine, radikaliseerumine ja tõrjutus
 • Ainete kasutamine ja sõltuvus
 • Antisotsiaalne ja kriminaalne käitumine
 • Noortekultuur ja levimuusika
 • Sotsiaalmeedia ja Interneti kasutamine ning väärkasutamine
 • Sekkumised ja poliitika noorte positsiooni parandamiseks

Noorteõppe üliõpilasena aitate kaasa teadmistele noorte teemadel. Õpid parandama noorte hoolekande kvaliteeti ja arendama viise noorukiea ja noore täiskasvanueaga seotud probleemide ennetamiseks või lahendamiseks. Erinevate erialade teadmiste integreerimisel on teil võimalik mõista noorte probleeme ja tegeleda noorte probleemidega, mille lahendused on väljaspool ühe distsipliini või uurimisvaldkonna piire. Lisaks saate teadmisi noortevaldkonnaga seotud poliitikate ja sekkumiste kohta ning arendate akadeemilisi oskusi noortevaldkonna teadusuuringute läbiviimiseks.

Haridus juhtivate teadusuuringute alusel

Meil on tugev uurimisrühm, kes viib läbi uurimusi mitmesuguste noorsooküsimuste, noorte heaolu ja noorsoopoliitika muutuste osas. Programmi juhendajad koosnevad suurepärase riikliku ja rahvusvahelise mainega teadlastest, sealhulgas prof Catrin Finkenauer , prof Wilma Vollebergh , prof Tom ter Bogt , prof John de Wit , dr Regina van den Eijnden , dr Gonneke Stevens , dr Ina Koning , dr Margreet de. Looze ja dr Margot Peeters .

Arendage ennast

Läbi uuendusliku lähenemisviisi interdistsiplinaarses teaduses valmistab magistriprogramm teid ette väljakutsetega, mis on seotud tänapäeva üha enam globaalse ja mitmekesise tööjõuga akadeemilistes instituutides, poliitilistes organisatsioonides ja valitsusvälistes organisatsioonides. See pakub teile põnevat teemade valikut, vaatenurki ja metoodilisi lähenemisviise ning annab teile võimaluse isiklikult kujundada oluline osa oma magistritööst. Osalete ka internatuuris organisatsioonis, mis tegeleb noorteõppe erialaga. See valikuvabadus stimuleerib teie isiklikku arengut ja valmistab teid optimaalselt ette karjääriks teadus- või nõuandepositsioonidel.

Programmi eesmärgid

See magistriprogramm valmistab teid ette karjääriks noorteuuringute, noorte heaolu ja noorsoopoliitika valdkonnas. Noorteprobleeme, akadeemilisi oskusi ja pädevusi käsitlevate põhjalike teadmiste omandamise kaudu saab temast kõrgelt kvalifitseeritud teadusalane praktik. Te saate struktureeritud ja süstemaatilist koolitust teoreetiliselt ja metoodiliselt arenenud teadusuuringutes, mis pakuvad teile abi noorte valdkonna sotsiaalsete probleemide lahendamisel kas akadeemiliste ringkondade piires või väljaspool.

Pärast oma meistrit

Teie väljavaated pärast seda magistriõppesse on head. Noorte heaolu on saavutanud märkimisväärse hoogu. See magistriõppe programm tõstab esile olulisi praeguseid sotsiaalseid teemasid, mis võimaldab tal suurepäraselt ühendada praeguste arengutega. Programmis kasutatakse ka kasvavat nõudlust tõenduspõhiste meetmete järele, mis on seotud noorte probleemide ennetamise ja raviga.

Võimalikud karjäärivõimalused

See magistriõppe programm muudab teid sotsiaal-teaduslikult haritud ülikooli lõpetanutele sobivad mitmesuguseid töökohti noorte heaolu laiaulatuslikus ulatuses.

Professionaalne karjäär

Mõned näited töökohtadest on:

 • Personali töötaja
 • Poliitika konsultant
 • Noorte heaolu uurija
 • Akadeemiline töötaja
 • Sekkumisspetsialist
 • Ennetustöötaja
 • Haldur

Kus sa töötad?

 • Riigi-, provintsi- või munitsipaalvalitsuses
 • Noorte hoolekandes või noorte tervishoius
 • Haridussektoris
 • Instituutides, mis on keskendunud uurimistööle, teadmiste arendamisele, teadmiste rakendamisele ja teaduslike teadmiste rakendamisele noorsooküsimustes. Mõelge Trimbose Instituudi, Hollandi Noorteinstituudi, Hollandi Sotsiaaluuringute Instituudi, Narkootikumide ja Narkomaania Euroopa Järelevalvekeskuse ja Maailma Terviseorganisatsiooni eeskujul.

Akadeemiline karjäär

Mis on teie töö?

 • Teadur (doktorant / doktorikraad)

Kus sa töötad?

 • Ülikoolis või (koos loengutega) Hollandi rakendusteaduste ülikoolis

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem