Oma meister tänapäeva dokumentaalfilmis

Üldine

Programmi kirjeldus

ESCACi dokumentaalfilmide magistriprogramm on tudengi jaoks immersioon tänapäeva dokumentaalfilmi eri vormingute praktilisse ja teoreetilisse mõõtmesse.

esitlus

Uute ringhäälinguplatvormide tulekuga on dokumentaalfilm ümberkujundamise ja kohanemise perioodil. Täna pakub dokumentaalfilm rohkem kui kunagi varem nägemust selle maailma tegelikkusest ja on praegu kättesaadav kõige raskematele turgudele.

Vormingute mitmekesistamine ja turgude avamine võimaldavad meil seega pakkuda erinevaid lugusid ja sisu. Nii sisu, keele, territooriumi kui ka keskkonna tasandil on piirid praegu väga kitsad. Seda muutust võib tajuda loova allikana ja see modelleerib magistriõppe sisu kolmel põhiteljel:

 1. Lugude jutustamise viis (formaadid)
 2. Kuidas lood (platvormid) välja näevad
 3. Kellele me (turule) lugusid räägime

Dokumentaalfilmi magistrikraad pakub üliõpilastele igakülgset kogemust sellel meediamaastikul, mida muudavad uued tehnoloogiad, arendades distsipliini narratiivseid, loomingulisi ja tehnilisi aspekte. Kursus koosneb pidevas dialoogis praktilise küljega teoreetilisest baasist, mille eesmärk on viia läbi magistrikraadi omandanud õpilaste tehtud dokumentaalfilme igas selle faasis: arendamine, tootmine, pildistamine ja järeltootmine, pöörates suurt rõhku olulisusele et paremini mõista, kuidas saame oma dokumentaalfilme positsioneerida laiemasse ja elujõulisemasse konteksti.

Juurdepääs

Portfelli tutvustus ja esimene lähenemisviis dokumentaalprojektile.

Kes see on?

Ülikooli lõpetanud audiovisuaalse kommunikatsiooni, kaunite kunstide või muu audiovisuaalse valdkonnaga seotud ülikoolikraad. Kinematograafia või audiovisuaalsektori spetsialistid, kes soovivad süvendada dokumentaalfilmide loomise praktikat.

pädevusi

 • Teadke, assimileerige ja kasutage dokumentaalkeele põhilisi tööriistu.
 • Omama teadmisi erinevatest dokumentaalide alamžanritest, alates kõige industriaalsematest suurte platvormide dokumentaalsarjadest või ilukirjanduse ja mitteilukirjanduse vahel töötavast hübriiddokumentaalfilmist kuni kõige radikaalsemate või perifeersete autordokumentaalkeelteni.
 • Julgustage õpilasi leidma oma loov tee, oma jutustaja vaatepunkt ja arendama oma audiovisuaalseid teoseid nii, et neil oleks nähtavus väljaspool akadeemilist valdkonda.
 • Mõista ja õppida pideva tagasiside kaudu aktiivsete professionaalsete õpetajatega dokumendikino tööstuslikku panoraami riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.
 • Mõista kino kui meeskonna pingutust, kus igal rollil on lõpptulemuse jaoks põhiroll.

metoodika

Magister metoodika põhineb mitmel teljel:

 • Lõplik magistrikraadiprojekt, milles õpilased paigutatakse reaalse tootmise konteksti, nagu on kogetud professionaalses maailmas. Projektid näitavad dokumentaalfilmi tootmise erinevaid etappe alates kontseptsioonist kuni selle turule laskmiseni. Projektid valitakse aasta alguses ja need võivad esineda erineval kujul: katseseeria episoodid, üksikud dokumentaalfilmid, lühi- või keskmise pikkusega dokumentaalfilmid jne. Õpilased, kes jagunevad neljaks või viieks meeskonnaks, peavad oma projekti müümiseks koostama täieliku toimiku. Seejärel valmistatakse magistriprogrammi raames projekte nii, et nad oleksid valmis rahvusvahelistel turgudel osalema.
 • Teoreetilised tunnid, mille kaudu antakse panoraamvaade dokumentaalkino ajaloole ja mitteilukirjandusega seotud teoreetilistele aspektidele.
 • Praktilised töötoad aktiivsete spetsialistide juhendamisel. Esitatakse juhendid ja tingimused ning iga õpilane pildistab erinevaid tavasid, nii individuaalselt kui ka rühmadena. Ka selle järgnevat väljaannet ja kommentaare jälgitakse ja jagatakse hiljem kogu kursusega, et avada ruumi dialoogiks ja tagasisideks.
 • Kohtumised dokumentaalfilmide universumi režissööride, produtsentide, monteerijate ja muude oluliste isiksustega. Need tunnid võivad toimuda intensiivsete töötubadena, mis kestavad mitu päeva, või temaatilisteks meistrikursusteks ühes sessioonis, isiklikult või võrgu kaudu.

Miks saada osaks ESCAC kogukonnast?

Teist saab osa ESCAC-i kogukonnast, mis võimaldab teil oma talenti arendada keskkonnas, kus edendatakse loomingulisi ruume ja suhtlemist erinevate tutvustuste lõpetanute vahel. Kas teadsite, et Javier Ruiz Caldera jätkab oma filmide laskmist koos ESCAC-i kolleegidega? Sama mis Juan Antonio Bayona, Mar Coll, Kike Maíllo, Patricia Font ... kuna ESCAC ei lõpe, kui õpingud lõpetate, jätkub ühendus kutsealal.

See on ajaloo parim aeg, et pühendada end audiovisuaalsele: nii paljude kasutajate teenistuses pole kunagi olnud nii erinevaid ekraane. Need ekraanid vajavad sisu, et pakkuda tooteid globaalsele publikule, ja seetõttu investeerivad suured tehnoloogiaettevõtted audiovisuaalsesse loomisse.

ESCAC talent. Meie koolis on koolitatud riiklikult ja rahvusvaheliselt tunnustatud karjäärilõpetajaid. Filmirežissöörid, produtsendid, filmikunstnikud, monteerijad, VFX-i juhendajad ... Vaadake filmide ja seriaalide krediiti, leiate neis palju ESCAC-i andeid.

Meie pedagoogiline süsteem põhineb õppimisel tehes. Soovime, et te õpiksite tehes ja teete seda koos sektori parimate spetsialistidega.

ESCAC-is koolitame jutuvestjaid. Õpetame teid rääkima oma lugu olenemata valitud erialast.

Lõpetajate ja kooli produtsendi (ESCAC Films) loomingut on tunnustatud enam kui 500 riikliku ja rahvusvahelise auhinnaga:

 • Aastast aastasse kuuluvad meie lõpetajad Goya ja Gaudí auhindade nominentide hulka, saades 20 Goya auhinda ja üle 30 Gaudí auhinna.
 • Lisaks on nad võitnud olulisi auhindu rahvusvahelistel festivalidel: Sundance'i festivali välja antav parima rahvusvahelise lühifilmi auhind (2006) või Cinefoundationi kolmas auhind - Cannes'i festivali auhind (2015).

ESCAC-is teeme koostööd suurte ettevõtete ja asutustega, kes osalevad meie õpilaste koolitusel. Movistar, Generalitat de Catalunya kultuuriosakond, SGAE sihtasutus, Cinesa, Zeta kino, filmitehas, Filmax, Deaplaneta, Mediaset jne.

Rahvusvaheline ülikoolilinnak: Nende 25 aasta jooksul on meie ülikoolilinnaku läbinud enam kui 5500 õpilast 23 erinevast rahvusest, aidates kaasa kultuuri ja kogukonna rikastamisele.

Meie kooli tunnustab CILECT (organisatsioon, mis koondab parimaid filmikoole kogu maailmas), ja meie oleme ainus riik, kes omab ametlikku tunnustust.

ESCAC koolitab oma õpilasi läbivate kompetentside alusel, pakkudes teadmisi ja vahendeid edasise kutsetegevuse arendamiseks mis tahes sisu loomise valdkonnas.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

El cine no se estudia, se aprende. Centro Universitario con titulación oficial lider en la formación de cineastas. Por nuestras aulas han pasado profesionales de la talla de J.A.Bayona (Director de J ... Loe edasi

El cine no se estudia, se aprende. Centro Universitario con titulación oficial lider en la formación de cineastas. Por nuestras aulas han pasado profesionales de la talla de J.A.Bayona (Director de Jurassic World II), Oscar Faura (DP de Imitation Game), Bernat Vilaplana ( Montador de Hellboy II), Oriol Tarrago (Diseñador de sonido de Jurassic World 2), Kike Maillo (Diretor de EVA), Marc Coll (Directora de 3 días con la Familia) y más de 40 premios Goya, Gaudi, Bafta y Ariel entre otros. Näita vähem