Põlisrahvaste ja religioonidevaheliste õpingute magister (MAIIS)

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade programmist

Vancouver School of Theology jätkab pikaajalist partnerlust First Nations kogukondadega ja oma partnerlussuhteid religioonidevaheliste kogukondadega, et võimaldada põlisrahvaste ja religioonidevaheliste õpingute MA.

Eesmärk

Selle kraadi eesmärgiks on anda õpilastele võimalus uurida ja kirjutada kontekstis, kus kolm peamist monoteismi usunditraditsiooni vastavad Põhja-Ameerika põlisrahvaste traditsioonidele ja vastupidi. Aste valmistab õpilasi ette osalema üha enam pluralistlikus maailmas ja varustama neid usulise mitmekesisuse väljakutsetega.

Programmi peamised eesmärgid

 • Suurendada teoloogilisi teadmisi, mis on interdistsiplinaarsed ja kultuuridevahelised väljendusvormid.
 • Uuenduslike teoloogiliste uuringute edendamine, võrdlusuuringu ületamine, integreeritavate usul põhinevate teadmiste ja oskuste arendamine, mis käsitlevad olulisi kohalikke ja ülemaailmseid vajadusi sellistes valdkondades nagu ökoloogia, konfliktid, kolonialism ja globaliseerumine.
 • Et tunnustada Põhja-Ameerika põlisrahvaste vaimse ja intellektuaalse traditsiooni ajaloolist ja kaasaegset rolli maailma religioonina.
 • Et varustada inimesi põlisrahvaste ja religioonidevahelise kogukonna elus osalemisega.

VST MA IIS programmi lõpetaja suudab:

 1. Näidata põhiteadmisi neli traditsiooni (põlisrahvaste, judaismi, islam ja kristlus) ning teadlikkust nende ühisosakondadest, keerukusest ja lähenemisviisidest.
 2. Näidake magistri tasandi teadmisi põliste traditsioonide järgmiste aspektide ja vähemalt ühe judaismi, islami või kristluse kohta: teadmiste võtmise viisid, autoriteedi määratlused, kultuurilised identiteetid, püha tekstid, narratiivid ja kanoonid, performatiivsed tavad, vaimne kujunemine.
 3. Kirjeldage kultuuridevahelise suhtlemise, mõistmise ja rahu saavutamise tavasid ja strateegiaid.
 4. Näidake lugupidavat suhtlemist, religioonidevahelise dialoogi suutlikkust ja juhtimisoskusi suhtluses kogukondade ja organisatsioonidega, mis on seotud religioossete traditsioonidega.
 5. Näidake teadlikkust kaasaegsete kogukondade kriitilistest probleemidest neljas traditsioonis sellistes küsimustes nagu identiteet, autentsus, eelarvamused, ellujäämine.
 6. Näidake teadlikkust pingedest traditsioonide vahel sellistes küsimustes nagu võim, assigneering ja assimilatsioon.

Kursuse nõuded

Programm võimaldab õpilastel uurida seni suures osas uurimata liidest põlisrahvaste usundite, judaismi, islami ja kristluse vahel ja nende rakendamist maailmas. MA IIS-i üliõpilane suudab täita IIS-programmi nelja traditsiooni kaks põhjalikku pädevust ja mõne teise kahe traditsiooni tundmaõppimisega. Kursuste, juhendatud välikogemuste ja integreeriva seminari kaudu käsitletakse õpilastele pedagoogilisi küsimusi, mis ületavad paljusid vaimseid ja intellektuaalseid piire. Enamikul kursustel osalevad kaks või enam usulist traditsiooni.

MA IIS-i väline kogemus

Tavaliselt korraldab kool MA IIS-i üliõpilase juhendatud valdkonnas kogemusi koos religioossete uuringute programmi või põlisrahvaste uuringute programmi. SFE hõlmas järgmisi elemente:

 • Kooli, üliõpilase ja heakskiidetud järelevalvealase kogemuse saidi kokkulepe, kus on kohane juhendaja põlisrahvaste, kristlaste, juutide või moslemite kogukonnas või organisatsioonis või religioonidevahelises organisatsioonis.
 • Väljasõiduki ekvivalent 13-15 tundi nädalas ühel või kahel semestril või intensiivsel kujul, kokku 260-300 tundi.
 • Mentori nimetamine, kes suudab asjakohaselt juhendada ja hinnata kogemusi ja akadeemilisi aspekte Kogemusest või kahest mentorist nende komponentide jaoks, kes nõustuvad kooskõlastama oma juhendamist üliõpilasega.
 • Asjakohase bibliograafia loomine ja lugemine keskmiselt 50 lehekülge nädalas.
 • Hindamistegevuste loomine ja läbiviimine - kirjalik, suuline või performatiivne, suunistega 12-15 lehekülge semestri kohta või samaväärne.
 • Õppepakti spetsifikatsioon väliuuringu alguses, milles on välja toodud õppe eesmärgid ja kokkulepped üliõpilase ja juhendaja (te) vahel.
 • Õppejõu ja mentori (te) vahehindamine.
 • Lõpphindamine õpilase ja juhendaja (te) poolt.

Programmi pikkus

See aste on 48-krediidi tundi programm ja seda saab lõpetada samaväärne kahe aasta täiskoormusega õpe. Kui aga üliõpilane soovib õppida osalise tööajaga, tuleb kõik selle kraadi jaoks vajalikud kursused lõpule viia seitsme aasta jooksul alates esmakordsest registreerimisest. Tunnustatud üliõpilasi võidakse krediteerida kursustele kuni viiskümmend protsenti teistest kohtadest, mis on põhinõuete rahuloluks juba täidetud.

Asukoht

Enamikul juhtudel pakutakse VST peamise ülikoolilinnakus või heakskiidetud laienduste saitidel või veebipõhise kursuse edastamisega vähemalt poole kraadiõppest. Eeldatakse, et üliõpilased osalevad ka õppe- ja uurimisprojektides väljaspool kohas asuvates kohtades, kus on sobivad õppe-, uurimis- ja vastastikuse kogukonna ressursid, mis on kooskõlas üliõpilase õppetööga ja toetavad seda. Lõpetamine muidugi nõuded sisaldavad vähemalt mõned kursuste kaudu põlisrahvaste uuringute programmi Suvekool.

Sissepääs

Sissepääs eeldab akrediteeritud asutuse või hariduseekraani küpsustunnistuse kraadi. Teiste jaoks, kes soovivad tunnustada samaväärset kogemust või tööd, kasutatakse hindamisvahendit.

Erilised ressursid

Lisaks oma põhitegevusele ja täiendõppeosakonnale pakub VST programmi jaoks erinevaid ressursse. Religioonidevaheline uurimuste programm pakub teadmisi Aabrahamite traditsioonide kohta ning toob kursuste kursuste külalisõppejõududele, doktoriõppejõududele ja muudele spetsialistidele. VST-i koostöö Põhja-Ameerika põlisrahvaste partneritega pakub kohalikele teadmistele mitmeid traditsioonilisi ja akadeemilisi pedagooge. Simon Fraseri Ülikooli, Briti Kolumbia Ülikooli ja teiste Vancouveri piirkondlike keskharidusjärgsete õppeasutuste vaheline lähedus pakub teisi uuringutealaseid koostoimeid ning mõnest neist asutustest võidakse aktsepteerida vastavaid kursuste ainepunkte, et neid saaks üle kanda MAISI-le, nagu VST on kindlaks määranud.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Vancouver School of Theology is called to educate and form thoughtful, engaged and generous Christian leaders.

The Vancouver School of Theology is called to educate and form thoughtful, engaged and generous Christian leaders. Näita vähem