Politoloogia (MA)

Üldine

Programmi kirjeldus

Hankige keerukate poliitiliste nähtuste analüüsimiseks vajalikke teadmisi. Oma teaduskondade, kursuste ja tegevuste kaudu püüab AUC politoloogia osakond siduda politoloogiat Kairo, Egiptuse ja piirkonna eduka ja keeruka poliitilise reaalsusega. Selle kraadiõppe programmid pakuvad õpilastele põhjalikke teadmisi poliitiliste nähtuste teoreetiliste aluste kohta, samuti sügavat mõistmist Egiptuse, Araabia maailma ja rahvusvahelisel areenil valitsevast poliitilisest tegelikkusest.

Kelle jaoks see on:

Politoloogia kraadiõppe programm on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad karjääri teha akadeemilistes ringkondades. See on mõeldud ka neile, kes töötavad või soovivad töötada rahvusvahelistes poliitilistes organites, poliitiliste probleemidega tegelevates valitsusosakondades ning muudes avalikes, era- või rahvusvahelistes sektorites, kus on üha suurem vajadus inimeste järele, kellel on teadlik arusaam poliitilistest tegelikest olukordadest. Lähis-Ida ja maailm.

138066_20171002-_D8E2041.jpg

Mida sa õpid:

  • Programm pakub edasijõudnutele uuringutele politoloogia distsipliini, millel on kolm spetsialiseerumist: võrdlev poliitika, rahvusvahelised suhted ja arenguuuringud.
  • Võrdlev poliitika suurendab õpilaste teadmisi erinevate süsteemide poliitilisest dünaamikast riigi ja ühiskonna, poliitökonoomia ning riikidevaheliste ja piirkondlike suhete laiemas kontekstis.
  • Rahvusvaheliste suhete võimalus annab parema ülevaate rahvusvahelisel areenil tegutsevatest jõududest, välispoliitiliste otsuste tegijate ees seisvatest piirangutest ning asutusesiseseid suhteid kujundavatest erinevatest institutsioonidest ja võimumudelitest.
  • Arendusõpe valmistab õpilasi ette suurema arengu eest vastutavatel ametikohtadel arenguagentuurides ja -organisatsioonides, laiendades nende arusaamist arenguvaldkonnast, selle eesmärkidest, eesmärkidest, töömeetoditest ja arendustöö laiast ulatusest tänapäeva maailmas.

Kuhu see teid võib viia:

Politoloogiaprogrammi AUC lõpetanud töötajad on praegu seotud ettevõtluse, ajakirjanduse, teadustöö, analüütilise kirjutamise ja avalike kontaktide tööga. Nad töötavad ametikohtadel avalikes, era- ja arenguagentuurides, diplomaatilises teenistuses, ministeeriumides ja ametites ning ülikoolide õppetöös. Märkimisväärne arv varasemaid lõpetajaid on hiljem doktorikraadi omandanud ja neil on akadeemilised ametikohad.

Võrdlev poliitika võib viia karjäärini akadeemilistes ringkondades, teadusuuringutes, ajakirjanduses, poliitilistes konsultatsioonides või sarnastes ametites, kus on vaja kindlat poliitilist tausta ja analüütilisi võimeid. Rahvusvahelised suhted on väärtuslikud välissuhete karjääri jaoks. Arendusuuringud on mõeldud neile, kes soovivad alustada arengukarjääri vabaühendustes, ÜRO spetsialiseeritud agentuurides või riiklikes arenguagentuurides.

138067_20200128-_DSC0076.jpg

Vastuvõtutingimused:

Magistriõppesse kandideerijatel peaks olema vastuvõetav politoloogia bakalaureuse kraad või lähedases sotsiaalteaduses (soovitavalt alaealine politoloogias) ja GPA vähemalt 3,0. Taotlejatelt, kellel on ettevalmistamisel puudusi, võidakse nõuda asjakohaste kursuste läbimist bakalaureuse tasemel.

Ekspertiisid:

  • Rabab El Mahdi: Rabab El Mahdi '96, '98 (PhD, McGilli ülikool) on AUC politoloogia dotsent. Tema spetsialiseerumisvaldkond on võrdlev poliitökonoomia ja areng, keskendudes Ladina-Ameerikale ja Lähis-Idale. Enne AUC-ga liitumist töötas ta mitmetes arenguorganisatsioonides, sealhulgas valitsusvälistes organisatsioonides ja ÜRO agentuurides. Varem on ta õpetanud Yale'i ülikoolis ja olnud paljude stipendiumide vastuvõtja Columbia ülikoolis, Chicago ülikoolis ja Rockefelleri fondi Bellagio keskuse residentuuriprogrammis. Praegu juhib ta AUCi teadusprojekti Alternatiivsed poliitikalahendused (APS). Ta töötab ka paljude kodanikuühiskonna ja kutseorganisatsioonide, sealhulgas Araabia poliitikateaduste võrgustiku juhatustes.
  • Walid Kazziha: Walid Kazziha (PhD, Londoni ülikool) on politoloogia professor ja endine kraadiõppe direktor AUC politoloogia osakonnas. Alates 2012. aastast on ta AUCi Kairo rahvusvahelise modellide ÜRO (CIMUN) ja Kairo rahvusvahelise Araabia Liiga (CIMAL) teaduskonna nõunik. Ta on kirjutanud ja kaasautoriks mitmele raamatule, sealhulgas Egiptuse Tahiri revolutsioon (2013), Revolutsioonilised muutused Araabia maailmas (1975), Palestiina Araabia dilemmas (1979) ja monograafia Lõuna-Süüria sotsiaalajaloost (1972). . Kazziha on avaldanud arvukalt teadusalaseid artikleid erialaajakirjades, keskendudes sellistele teemadele nagu Liibanoni kodusõda ja selle tagajärjed, Süüria regionaalpoliitika, Egiptuse Araabia roll, Saudi režiim ning sõda ja rahu Lähis-Idas.
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The American University in Cairo (AUC) is a premier English-language institution of higher learning. The university is committed to teaching and research of the highest caliber.

The American University in Cairo (AUC) is a premier English-language institution of higher learning. The university is committed to teaching and research of the highest caliber. Näita vähem
Kairos , Kairos , New York + 2 Rohkem Vähem