Politoloogia magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge 6. veebruaril 2020 toimuva virtuaalse avatud uste päevaga!

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust politoloogia või sellega seotud erialadel
 • Saate oskused ja teadmised poliitilise suhtluse mõistmiseks ning tänapäeva poliitiliste süsteemide teoreetiliseks taustaks
 • Uurige poliitiliste süsteemide arendamisega seotud probleeme ja analüüsige võimu, koostöö, poliitökonoomia ja muu teemaga seotud aktuaalseid teemasid
 • Valmistage end ette poliitika kujundaja, advokaadi, analüütiku, diplomaadi, teadlase, ajakirjaniku või muu karjääriks

Miks õppida politoloogiat Radboud University ?

Radboud politoloogia magistriprogrammi on viimastel aastatel tunnustatud selle kvaliteedi eest. 2018. aastal hääletati programm ajakirja Elsevieri ajakirja Beste Studies 2018 järgi parimaks magistriprogrammiks; samamoodi pälvis see Keuzegids Mastersi sildi “Top Program” ja hinnati selle ala parimaks. Ka meie õpilased annavad 2018. aasta riikliku üliõpilaste uuringu kohaselt meile kõrgeid hindeid (8,6 / 10). Programm on ka NVAO akrediteeritud.

Lisaks programmi mainele kasu saamisele on teil juurdepääs ka Radboud ulatuslikule võrgule, pakkudes teile õpingute ajal ja pärast seda palju praktikavõimalusi ja karjäärivõimalusi.

Mida sa õpid?

Võim kujundab poliitikat, kuid mis kujundab jõudu 21. sajandil? Radboud magistriõppe programm politoloogias pakub ainulaadset võimalust kõrgelt motiveeritud õpilastele ette valmistada rahuldust pakkuvat karjääri avaliku ja erasektori juhtpositsioonides.

Oleme huvitatud hiljutiste poliitiliste arengute sotsiaalsete, majanduslike ja poliitiliste põhjuste paljastamisest ning samal ajal ka küsimusest, kas need destabiliseeruvad või kas nad sobivad olemasolevatesse institutsionaalsetesse struktuuridesse.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid leida karjäärivõimalusi erinevates rollides:

 • Poliitikakujundajad
 • Konsultandid
 • Ajakirjanikud
 • Teadlased
 • Ametikohad valitsusvälistes või valitsusvälistes organisatsioonides
 • Pooldab
 • Finants institutsioonid

Spetsialistid

Magistriprogramm politoloogia pakub valikut kuue eriala:

 • Võrdlev poliitika
  Keskenduge poliitilistele väljakutsetele, millega seisavad silmitsi kaasaegsed (mitte) demokraatiad globaliseeruvas maailmas, näiteks kasvav ebavõrdsus, uued nõudmised esindusinstitutsioonidele ja nii rände kui ka demograafiliste muutuste tekitatud surve.
 • Konflikt, võim ja poliitika
  Uurige kriitiliselt selliseid teemasid nagu sõjapidamine, poliitilised süsteemid, poliitiliste nõudmiste sõnastamine, etniline vägivald ja millised eetilised dilemmad tekivad sellistes olukordades.
 • Sooline võrdõiguslikkus, mitmekesisus ja kaasatus poliitikas See spetsialiseerumine tutvustab teid mitte ainult soolise võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse uuringute teemadel ja käimasolevates aruteludes organisatsioonides ja poliitikas, vaid pakub ka võimalust tutvuda valdkonna tehnika olukorraga ja omandada teadmisi erinevate poliitikaga seotud tavade kohta, mis on seotud see ja nende sooline mõju.
 • Rahvusvaheline poliitökonoomia Paljastage globaalsete probleemide ja poliitiliste valikute taga peituvate võimuvõitluste majanduslik ja poliitiline mõõde. Õppige maailma mõistma ja seletama erinevate sidusrühmade vaatenurgast.
 • Rahvusvahelised suhted
  Siit saate teada, kuidas uurida globaalset koostööd ja konflikte erinevatest vaatenurkadest ning analüüsida globaalset poliitikat kujundavaid olulisi osalejaid: valitsusi, rahvusvahelisi organisatsioone, meediat, ettevõtjaid ja valitsusväliseid organisatsioone.
 • Poliitiline teooria Uurige poliitilise võimu ja kõlbluse suhte erinevaid aspekte. Keskseks küsimuseks on see, kas poliitilised põhimõtted, institutsioonid ja tavad võivad kunagi olla legitiimsed. Mida me võime üksteist sundida? Mida me peaksime tegema?

Vastuvõtutingimused

1. Täielik bakalaureusekraad
Valminud bakalaureusekraad politoloogias või sellega seotud eriala tunnustatud akadeemilises ülikoolis.

Märkimisväärne osa teie bakalaureusekraadi kursustest peaks toimuma teie eelistatud erialal: rahvusvahelised suhted, poliitiline teooria, võrdlev poliitika või avalik haldus.

2. Pädevus sotsiaalteaduslike uuringute metoodikas
Selle programmi tugeva akadeemilise iseloomu tõttu on ülioluline, et õpilastel oleksid vajalikud teadusuuringute alused (nii kvantitatiivsed kui ka kvalitatiivsed). Taotlejad, kellel on varasema haridusega sotsiaalteaduslike uuringute metoodika vähe või puuduvad üldse, võivad saada vastuvõtu, kui nad on kõigepealt sooritanud (suulise) eksami uurimismetoodikas. Suulise eksami saab läbi viia isiklikult Nijmegenis või Skype'i kaudu.

Keelenõuded

Selles programmis osalemiseks peate oskama nii inglise keelt kui kirjalikku ja suulist kõnelekut. See nõue on täidetud, kui üliõpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik ülejäänud õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (kõik tunnistused ei tohi olla vanemad kui kaks aastat):

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS-i skoor ≥6,5, alamtulemite korral mitte alla 6,0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Seda programmi hinnati hiljuti Madalmaades Keuzegids Magistriõpe 2016 (magistriõppekavade juhend) parimaks programmiks. Selle programmi hinnati ka ajakirja Elsevier iga-aastase uuringu parimate kraadiõppekavade põhjal parimaks magistriprogrammiks. Kolmandat korda järjest omistati sellele programmile number üks ja see omistati Hollandis Keuzegids Magistriõpe 2015 (magistriprogrammide juhend) kvaliteedimärgiga „Top Program”.

Viimati uuendatud Detsember 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem