Võim kujundab poliitikat, kuid mis kujundab jõudu 21. sajandil? Radboud magistriõppe programm politoloogias pakub ainulaadset võimalust kõrgelt motiveeritud õpilastele ette valmistada rahuldust pakkuvat karjääri avaliku ja erasektori juhtpositsioonides.

Spetsialistid

Magistriprogramm politoloogia pakub valikut kuue eriala:

 • Võrdlev poliitika: keskenduda tänapäevaste (mitte-demokraatlike riikide) ees seisvatele poliitilistele väljakutsetele globaliseeruvas maailmas, nagu kasvav ebavõrdsus, uued nõudmised esindusasutustele ja rände ja demograafiliste muutuste tagajärjed.
 • Konflikt, võim ja poliitika: kriitiliselt uurida selliseid teemasid nagu sõjapidamine, poliitilised süsteemid, poliitiliste nõudmiste sõnastamine, etniline vägivald ja millistes eeltingimustes tekkivad dilemmad.
 • Sooline võrdõiguslikkus, mitmekesisus ja kaasatus poliitikasse: see eriala tutvustab teid mitte ainult küsimusi ja käimasolevaid arutelusid soolise võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse uuringute valdkonnas organisatsioonides ja poliitikas, vaid pakub ka võimalust tutvuda valdkonna uusimate teadmistega selles valdkonnas ja omandada teadmisi selle kohta erinevate poliitiliste tavade ja nende soolise mõju kohta.
 • Rahvusvaheline poliitiline majandus: selgitada välja globaalsete probleemide majanduslikud ja poliitilised mõõtmed ning võitlusvõimalused poliitiliste valikute taga. Õpi aru saama ja selgitama maailma eri sidusrühmade vaatenurkadest.
 • Rahvusvahelised suhted: õppida, kuidas uurida globaalset koostööd ja konflikte erinevatel vaatenurkadel ning analüüsida olulisi osalejaid, kes kujundavad ülemaailmset poliitikat: valitsused, rahvusvahelised organisatsioonid, meedia, ettevõtted ja valitsusvälised organisatsioonid.
 • Poliitiline teooria: uurige poliitilise võimu ja moraali suhete erinevaid aspekte. Siin on keskne küsimus, kas poliitilised põhimõtted, institutsioonid ja tavad võivad olla seaduslikud. Mida me sundida üksteist tegema? Mida me peaksime tegema?

Karjääri väljavaated

Meie lõpetanute karjäär kajastavad meie programmi kvaliteeti. Meie vilistlastel on rahvusvaheliste organisatsioonide, poliitiliste parteide, riiklike ministeeriumide, turujärelevalveasutuste, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni poliitikute ametikohad. Nad töötavad ka konsultantide, teadlastena ja töötavad pankades, muudes finantsasutustes ja meedias.

Kvaliteedimärgis

Kolmandat korda järjest on see programm saanud esimeseks tunnuseks ja pälvis Keusgecid Magistriõpe 2015 (Magistriõppekava juhend) Madalmaades kvaliteedimärgi Top Programm.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad politoloogia või seotud erialal tunnustatud akadeemiline ülikool.

Suur osa bakalaureusekraadi kursustest peaks olema teie eelistatud erialal: rahvusvahelised suhted, poliitiline teooria, võrdleva poliitika või avaliku halduse (COMPASS).

2. Sotsiaalteadusliku uurimistöö meetodi (kvantitatiivne ja kvalitatiivne) pädevus

Tänu selle programmi tugevale akadeemilisele iseloomule on ülioluline, et üliõpilasel oleks vajalikud teadustöö põhioskused. Taotlejad, kellel on vähe või üldse mitte sotsiaalteaduste uurimismeetodid oma eelkoolis, võivad saada sisseastumiseks tingimusel, et nad viivad esmakordselt läbi (suuline) eksam uurimismeetodis. Suulise eksami võib pidada isiklikult Nijmegenis või Skype'i kaudu.

3. Inglise keele oskus

Selles programmis osalemiseks peate oskama nii inglise keelt kui kirjalikku ja suulist kõnelekut. See nõue on täidetud, kui üliõpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik teised õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (TOEFL ja IELTS-sertifikaadid ei tohi olla vanemad kui kaks aastat):

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS skoor on ≥6,5, mille alamklassid ei ole madalamad kui 6.0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill.
 • EMP üliõpilased: 1. mai.

Kvaliteedimärgis

See programm võeti hiljuti Madalmaade parimaks programmiks Keusgecid Magistriõpe 2016. aastal (Magistriprogrammi juhend). Seda programmi võeti ka Elsevieri ajakirja iga-aastane ülevaade parimate kraadiprogrammide kohta.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 30 kursust Radboud Universityis »

Viimati uuendatud Märts 23, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
Võta kooliga ühendust
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP-le 2 083 eurot ja mitte-EMP-i üliõpilasele 11 471 eurot
Deadline
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
End Date

Master's specialisation in Political Theory

Master's specialisation in Comparative Politics

Master's specialisation in International Relations