Psühholoogia MA, Nõustamine psühholoogia

Üldine

Saadaval 5 asukohta

Programmi kirjeldus

Psühholoogia magistriõppe missioon, milles rõhutatakse psühholoogi nõustamise programmi, on pakkuda oma osalejatele vajalikke teadmisi ja oskusi, et saada psühholoogi nõustamiseks akadeemilise ja kogemusliku õppe kaudu.

Programmi eesmärk on õpetada tulevasi psühholooge, kellel on põhjalikud teadmised psühholoogia nõustamise teooriast ja praktikast, kes on kompetentsed tarbijad ja sotsiaalteaduste uurimistöö loomingulised tootjad, kes on pädevad nõustamispraktikas ja kes on eetilised ja tundlikud kultuuride, väärtuste suhtes ja erinevate klientide maailmad.

3453_rsz_foto1.jpg

Uurimistöö ja praktika vaatamine kui vastastikune sõltuv ja vastastikku toetav psühholoogia magister, rõhutades nõustamispsühholoogia programmi põhineb teadlane-praktiseerija koolitusmudelil.

Programm on pühendunud nii (1) nõustamispsühholoogide ettevalmistamisele psühholoogias arenenud doktoriõppes ning (2) koolituste ja kogemuste pakkumiseks, mis valmistavad õpilasi praktikale ette. Selle eesmärk on koolitada psühholooge, kellel on põhjalikud teadmised nõustamis- ja psühhoteraapia alustest.

Multikultuurilise vaatenurga vastuvõtmisel rõhutab programm ka mitmekultuurilise pädevuse tähtsust nii teadustöös kui ka praktikas.

Psühholoogia magistriõppes rõhutatakse psühholoogi nõustamist AINULT Websteri ülikooli Viini ja Leiden'i ülikoolilinnakutes. Professionaalseks psühholoogiks või psühhoterapeudiks kvalifitseerumiseks võib üliõpilast nõuda täiendavate haridus- ja koolitustoimingute sooritamist, olenevalt selle riigi nõuetest, kus ta soovib töötada.

Näiteks: Hollandi erialaspetsialistina kvalifitseerumiseks peavad õpilased olema nii psühholoogia kui bakalaureuse ja magistri kraadi. Gezondheidszorg Psycholog (professionaalne psühholoog) kvalifitseerumiseks Hollandis on vaja täiendavat magistriõppe taset.

3456_rsz_dsc_3800.jpg

Pärast programmi edukat läbimist saavad õpilased:

  • Selgitage nõustamis- ja psühhoteraapia peamist lähenemisviisi ja terapeutilise suhte rolli.
  • Kirjeldage olulisi inimarengu teooriaid ja uurige nende tähtsust psühholoogia nõustamisele.
  • Arutage psühholoogiliste häirete peamistest kategooriatest ja kasutage neid teadmisi psühhopatoloogia hindamiseks ja diagnoosimiseks.
  • Kirjeldage mitmesuguste psühhofarmakoloogiliste ainete toimemehhanisme ja hinnake psühhofarmakoloogia rolli nõustamispsühholoogias.
  • Kirjeldage kutse-eetika olulisust ja näidake, kuidas eetilised standardid ja juriidilised nõuded on nõustamis- ja psühhoteraapiaga seotud.
  • Manustage ja tõlgendage erinevaid laialdaselt kasutatavaid psühholoogilisi teste.
  • Ehitage asjakohane uurimisprojekt, koguge andmeid ja rakendage vajalikke statistilisi meetodeid, et vastata distsipliini lisaväärtusele psühholoogia nõustamisega seotud uurimisküsimustele.
  • Näidake praktilisi nõustamisoskusi, mida saab üksikisikutele ja rühmadele rakendada mitmesuguste probleemide ja seadistuste käsitlemiseks.
  • Integreerige teooriat, kogemusi, käitumisvaatlusi ja -analüüse, et süstemaatiliselt paremini nõustada teadmisi ja oskusi.
  • Hinda erinevate nõustamisviiside asjakohasust eri klientide erinevatele kultuuridele, väärtustele ja maailmavaatele ning valida sobivad lähenemisviisid.

3459_rsz_wul_0487.jpg

Tasud

Nõustamispsühholoogia programmi õpilased võtavad õppemaksu 1 875 eurot 3-krediidi kursuse kohta. Programm koosneb 16 kursusest kokku.

Viimati uuendatud veebr 2019

Teave kooli kohta

Founded at St. Louis, Missouri in 1915, Webster University is an accredited, non-profit American university with over 100 locations.

Founded at St. Louis, Missouri in 1915, Webster University is an accredited, non-profit American university with over 100 locations. Näita vähem
Leiden , Shanghai , Genf , Pekingi , London + 4 Rohkem Vähem