Uurimistöö magistriprogrammi eesmärk on suunata õpilasi iseseisvateks teadlasteks psühholoogias. Teaduskond pakub keerulist ja dünaamilist õppekeskkonda, kus on tugev seos teadustöö ja õpetamise vahel. Selle kraadiõppeprogrammid pakuvad mitmekülgseid, atraktiivseid ja teaduslikult põhjendatud kõrgharidust.

Mis on psühholoogia magister?

Uurimiskooli üliõpilased saavad:

 • põhjalik statistika- ja uurimismetoodika koolitus.
 • psühholoogia põhialuste põhjalikku uurimist, millele lisandub taju, kognitsiooni ja keele, emotsioonide, kultuuridevahelise psühholoogia, neuroteaduse, psühholoogia või kvantitatiivse psühholoogia spetsialiseerumine.

Lisaks individuaalsetele ja grupipõhistele kursuste läbiviimisele omandavad õpilased õppejõudude käimasolevas multidistsiplinaarses uurimises.

Käsitsi ekspertteadmised

 • Magistritöö: teete iseseisvaid psühholoogilisi uuringuid vastavalt oma huvidele. Teemad võivad ulatuda põhimõttelistest rakendusvaldkondadest, mis viib tihti avaldamiseni teaduslikes peer-reviewed ajakirjades.
 • Praktika: saate praktikandi (120 päeva) ühes meie õppejõu uurimisgrupis või ühes paljudest ülemaailmsetest ülikoolidest ja instituutidest.

Avalduse esitamise tähtaeg 2018-2019

 • 1. märts 2018 (mitte-EMP kodanike jaoks)
 • 1. juuni 2018 (EMP kodanike jaoks)

KU Leuven kasutab veebipõhist rakendussüsteemi. Võite alla laadida ja oma taotlusvormi saata aadressil www.kuleuven.be/application. Flaami kraadiõppurid saavad tutvuda www.kuleuven.be/studentenadministratie.

Kõik taotletud dokumendid tuleb esitada taotluste esitamise süsteemi kaudu enne tähtaega, et need oleksid abikõlblikud. Erinevalt mõnest teisest KU Leuveni programmist ei anta sul teile täiendavat kuu pärast toimiku täitmise tähtaega. Taotlusi, mis ei ole täidetud pärast tähtaega, ei käsitleta täiendavalt.

Õppemaks

Praegune õppemaks on 906,10 eurot. 2018.-2019. Õppeaasta õppemaks määratakse kindlaks 2018. aasta kevadel. Täpsemat teavet leiate veebilehelt www.kuleuven.be/tuitionfees.

Rahvusvaheline

Tunnistades rahvusvahelise teaduskogemuse üha olulisemat teaduslikku ja karjääriarengut, saavad üliõpilased oma internatuuri lõpetada KU Leuveni psühholoogia ja haridusteaduste teaduskonna ühes uurimisrühmas või osaleda praktikas osaliselt või täielikult väljaspool Leuvenit. Praktika koordinaatorid ja õppejõud aitavad üliõpilastel leida ja korraldada praktika rahvusvahelistel uurimisrühmadel üle maailma.

Meie üliõpilased on läbinud praktika ülemaailmsetes ülemaailmsetes ülikoolides ja instituutides, sealhulgas:

 • Cambridge'i Ülikool (Suurbritannia)
 • Oxfordi Ülikool (Suurbritannia)
 • Melbourne'i ülikool (AUS)
 • Stanfordi ülikool (USA)
 • Rutgersi Ülikool, New Jersey (USA)
 • Berkeley Ülikool (USA)
 • Tübingeni Max Plancki Instituut (GER)
 • Göttingeni Ülikool (GER)
 • Kopenhaageni ülikool (DAN)

Kas see on minu jaoks sobiv programm?

Psühholoogia magister: teooria ja teadustegevuse programm tervitab motiveeritud ja inspireeritud tudengeid, kes soovivad teadustöö karjääri psühholoogilistes, sotsiaalsetes või käitumuslikes teadustes.

Abikõlblikeks ja programmi optimaalse vastavuse tagamiseks kehtivad järgmised valikukriteeriumid:

 • bakalaureuse või magistrikraadi psühholoogias või teaduse ja tehnoloogia valdkonnas (Hollandi keele kraadi kohta, mis on kvalifitseeruvad, vt allpool).
 • tugeva taustaga statistikas ja uurimismeetodites.
 • afiinsus psühholoogiliste uuringutega.
 • Inglise keele oskus.

Oleme valinud mõne MOOCSi (massiivsed veebipõhised avatud kursused), mis sobivad õpilastele, kes ei ole kindlad oma põhiteadmiste kohta matemaatika, statistika ja sissejuhatuse kohta R.

Karjäärivõimalused

Psühholoogia magistri peamine eesmärk: Teooria ja teadustegevus on valmistada üliõpilasi ette Ph.D. projekt. Paljud meie lõpetajad jätkavad akadeemilist karjääri tipptasemel ülikoolides. Programm pakub ka tugeva tausta rahvusvahelise karjääri jaoks mitmesugustes muudes seadetes, mis võivad hõlmata järgmist:

 • teadusuuringute ja poliitika funktsioonid uurimisinstituutides.
 • somaatilised ja vaimse tervise raviasutused.
 • haridusalaste uuringute ja nõustamise keskused.
 • kindlustusandjad.
 • valitsusagentuurid.
 • farmaatsia-, toidu- ja meditsiinitööstus.

Eesmärgid

Uuringute magistrikraadi "Psühholoogia magister: teooria ja teadustegevus" eesmärk on suunata üliõpilasi psühholoogilisest teadusest sõltumatute teadlastena läbi kahe eesmärgi saavutamise: a) põhjalik statistika- ja uurimistöö metoodikaõpe ning b) psühholoogia põhialuste põhjalikku uurimist, millele lisandub taju, kognitsiooni ja keele, emotsiooni, kultuuridevahelise psühholoogia, neuroteaduse, psühholoogiaõppes või kvantitatiivses psühholoogias spetsialiseerumine. Õpilased saavad tutvuda hiljutiste multidistsiplinaarsete uuringutega psühholoogia ja haridusteaduste teaduskonnas (KU Leuven). Magistritöö ja internatuuri käigus saavad õpilased põhjalikke praktilisi kogemusi psühholoogias empiiriliste uuringute läbiviimisel.

https://ppw.kuleuven.be/home/english/future-students/master-of-psychology-theory-and-research

Üldised eesmärgid

 1. Õpilased omandavad põhjalikud teadmised psühholoogilise uurimistöö põhialuste kohta. Nad mõistavad, kuidas uurimistulemused on loodud, alates uurimisküsimuste kontseptsioonist kuni tulemuste levitamiseni.
 2. Õpilased omandavad teadusliku kirjandusega seotud asjakohase teabe kogumiseks, kriitiliselt hindavad teavet ja kasutavad seda teavet aktiivselt uute teadusuuringute ja teooria genereerimiseks. Nad õpivad, kuidas käsitleda psühholoogilise toimimise küsimusi sõltumatult ja teaduslikult. See hõlmab konkreetsete probleemide analüüsimist, kriitiliste küsimuste esitamist, asjakohaste meetodite ja sekkumiste väljatöötamist ja rakendamist ning nende sotsiaalsete vaadete kohta hästi põhjendatud argumentide väljaarendamist.
 3. Õpilased on valmis iseseisvalt arendama oma psühholoogiaalaseid oskusi kui teadust ja tõenduspõhist praktikat.

Üldised õpitulemused

 1. Õpilased saavad ülevaate psühholoogia põhialade ja nende valitud erialade valdkondadest teooria ja uurimistöö kohta.
 2. Õpilased võivad kriitiliselt uurida teaduslikke arenguid psühholoogias ning väita oma teaduslikke seisukohti ja otsuseid. Nad saavad neid teadmisi rakendada konkreetsete psühholoogiliste probleemide analüüsimisel.
 3. Õpilased teavad ja mõistavad käitumisteaduslike teadusuuringute metoodikat nii üldpõhimõtete ja andmete analüüsi, selle potentsiaali kui ka piirangute osas. Nad saavad neid teadmisi rakendada nii oma uurimistöö andmete töötlemisel kui ka teiste kriitilises lugemises.
 4. Õpilased omandavad üldise teadusliku suhtumise, tõhusa suhtlemise ja aruandluse oskused, isikliku küpsuse ja tundlikkuse psühholoogia ja teaduse elukutsega seotud eetiliste ja moraalsete probleemide suhtes.

Bakalaureuse- või magistriõppes olevad veebipõhised rakendusjuhised; Aspirantuur; Rahvusvahelised teadlased või eriala üliõpilased: http://www.kuleuven.be/application/instructions.html

Edasised uuringud

Otse:

Lubatud:

 • Specifieke lerarenopleiding gedragswetenschappen (Leuven)

Juurdepääs pärast ettevalmistus-, sild- või lühendatud programmi:

 • Specifieke lerarenopleiding gedragswetenschappen (Leuven), pärast Master in de psychologie (verkort programmi) võtmist (Leuven)
 • Master in de seksuologie (Leuven), pärast Master in de psychologie (verkort programmi) võtmist (Leuven)
 • Voorbereidingsprogramma: Master in hethea üleheidsmanagement en -beleid (Leuven), pärast Master in psychologie (verkortprogrammi) võtmist (Leuven)
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 1 kursust KU Leuven: Faculty of Psychology and Educational Studiesis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Osakoormus
Päevane õpe
Price
906 EUR
2018.-2019. Õppeaasta õppemaks määratakse kindlaks 2018. aasta kevadel
Deadline
Võta kooliga ühendust
for non-E.E.A. citizens; 1 June 2018 for E.E.A. citizens.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
for non-E.E.A. citizens; 1 June 2018 for E.E.A. citizens.
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
for non-E.E.A. citizens; 1 June 2018 for E.E.A. citizens.
End Date