Psühholoogia teooria ja ajalugu

Üldine

Programmi kirjeldus

Psühholoogia teooria ja ajalugu (endine: peegeldades psühholoogiat) tähendavad psühholoogia perspektiivi asetamist. Meie eesmärk on mõista, miks psühholoogilised kontseptsioonid ja nähtused on sellised, nagu nad on ja kuidas need võiksid olla erinevad.

Kasutades teaduse ajaloo, filosoofia ja sotsioloogia vaatenurki, julgustab see magistriõppe üliõpilasi õppima psühholoogia valdkonda ise ning uurima selle suhteid teaduse ja ühiskonna teiste osadega. Psühholoogiat kajastavad tudengid uurivad selliseid teemasid nagu fMRI skaneeringute roll avalikes aruteludes, replikatsioonikriis ja muud mineviku kriisid, psühholoogia kui teaduse piirid ja piirid, uute digitaalsete tööriistade potentsiaal psühholoogia ja selle ajaloo uurimiseks , ning eksperimentaalsete ja kvantitatiivsete meetodite domineerimise põhjused psühholoogias.

Selle programmi eesmärk on meelitada valitud rühm õpilasi, kelle üle teostatakse individuaalset järelevalvet ja keda julgustatakse tulema välja oma uurimisteemadega. Psühholoogiast mõtlevad õpilased saavad kirjaoskuse, kvalitatiivse analüüsi ja järelemõtlemise oskuse. Nad õpivad, kuidas kirjutada esseesid, osaleda aruteludes ja pidada loenguid. Uurides psühholoogia minevikku ja olevikku, samuti selle küsimusi ja selle piire, seame eesmärgiks anda õpilastele ligipääs selle tulevikule.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Väga eriline programm, mis annab teile tööriistad, et näha väljaspool distsipliini praegust silmaringi (vajatakse psühholoogia tausta);
 • Juhib psühholoogia teooria ja ajaloo spetsialistide rühm;
 • Euroopas ainulaadsed, me teame kolmest ingliskeelsest kraadiõppe programmist maailmas.

Programm

Aasta 1

Meie üheaastane programm koosneb 30 EÜ kursusest ja 30 EÜ magistritöö projektist - mis võib sisaldada praktikat maksimaalselt 15 EÜ ulatuses.

Meie aluskursused on psühholoogia kontseptuaalsed küsimused, mis on klassikalise ja teoreetilise lugemise kursus, mis on selle kapteni jaoks hädavajalik, ning Aju, teadvuse ja ühiskonna kursused, mis käsitlevad psühholoogiliste, psühhiaatriliste ja neuroloogiliste uuringute tulemusi ja nende vastuvõttu.

Meie valikainete kursused on Psühholoogia peegeldused: kriitilised teemad, mille jaoks valmistate ette loengu teemal, mis käsitleb psühholoogia või sellega külgnevate väljade mõtisklusi; ja psühholoogia piirid, mis uurib psühholoogia kui teadusliku distsipliini piire.

Enamiku kursuste jaoks peate tegema ülesandeid või kirjutama esseesid. Kuna kirjutamine on meie programmi selline oluline aspekt, pakume ka kirjutamisoskuse kursust. See kursus läbib kolm esimest plokki ja aitab teid kirjutamisprotsessis. Lisaks pakume kursust kvalitatiivsete uurimismeetodite kohta, kus uuritakse erinevaid võimalusi kvalitatiivsete uuringute tegemiseks. Kõik kursused antakse kolmes esimeses plokis, viimane plokk on kursustest vaba, et anda teile võimalus magistritöö lõpetamiseks.

Kursused

 • Kontseptuaalsed probleemid psühholoogias (5 EÜ)
 • Kvalitatiivsed uurimismeetodid (5 EÜ)
 • Kirjutamisoskused
 • Magistritöö
 • Aju, teadvus ja ühiskond (5 EÜ)
 • Psühholoogia kajastamine: kriitilised küsimused (5 EÜ)
 • Psühholoogia piirid (5 EÜ)

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik.

Soovitame teil võtta kõik kursused vastavalt programmi ajakavale. Kui olete huvitatud välispraktikast või välismaal viibimisest, saate seda arutada kaptenkoordinaatoriga.

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Bakalaureuseõppe üliõpilased vastavad keelenõuetele. Inglise keeles õpetatud palade jaoks peavad HBO Toegepaste Psychologie'ga õpilased esitama tõendid ühe standardtesti rahuldavate tulemuste kohta.

Eelmine haridus

BSc psühholoogias.

Pange tähele: (eel-) magistriprogrammi võib lubada ainult üliõpilasi, kellel on HBO (Hollandi Rakenduskõrgkool) rakenduspsühholoogia kraad. Teiste HBO programmide üliõpilaste taotlusi ei arvestata.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Võõrkeelena inglise keelt oskavad isikud peavad tõendama, et ühe standardtesti tulemused on rahuldavad.

Eelmine haridus

Võõrkeelena inglise keelt oskavad isikud peavad tõendama, et ühe standardtesti tulemused on rahuldavad.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

01. detsember 2020

01. märts 2021

01. detsember 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL / EMP üliõpilased

01. detsember 2020

01. märts 2021

01. detsember 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

01. november 2020

01. märts 2021

01. november 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 15000 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Õpilased, kes on lõpetanud ajaloo psühholoogia magistriõppes, saavad järgmisteks:

Töö näited

 • Teadusajaloolased näiteks arhiivides, mitte-ilukirjanduslike autoritena või õppejõududena;
 • Valitsuse nõunikud - valitsusasutuste teaduspoliitika nõustajad;
 • Akadeemikud - sotsiaalteaduste, filosoofia või meditsiini osakondade teadlased või õpetajad;
 • Teaduskommunikaatorid - vabakutselised või ajakirja, ülikooli või kirjastaja toimetustele;
 • Kvalitatiivsed teadlased teadusasutuste või valitsusväliste organisatsioonide jaoks;
 • Kõrgkoolide või keskkoolide psühholoogia või sellega seotud valdkondade õpetajad.

Teadusuuringud

Psühholoogia teooria ja ajalugu on psühholoogia teooria ja ajaloo eksperdirühma magistriprogramm. Uurime psühholoogia (ja sellega seotud teadusharude), nende uuritavate ainete ning nende ühiskonna ja kultuuri suhteid, millesse nad kuuluvad. Inspiratsiooni ammutame teaduse ajaloost ja filosoofiast ning teaduse ja tehnoloogia uuringutest.

Meeskonna liikmed

 • Douwe Draaisma peamised huvid on psühholoogia, neuroloogia ja psühhiaatria ajalugu, aja mõõtmise ajalugu psühholoogias, autismi ja kuritegevuse väidetav seos ning autobiograafiline mälu. Tema uusim projekt tegeleb mälestuste revideerimise ja selle tagajärgedega kohtu-psühhiaatriliste uurimiste jaoks.
 • Maarten Derksen on kirjutanud psühholoogia ja terve mõistuse suhetest, kliinilise psühholoogia ajaloost ja evolutsioonipsühholoogiast. Üldiselt huvitavad teda erinevused ja piirid psühholoogias ja selle ümber. Tema praegune uurimistöö puudutab psühholoogias ja ühiskonnaõpetuses inseneri ideaali ajalugu: unistust tõhusast ja tulemuslikust kontrollist inimese käitumise üle.
 • Jeremy Trevelyan Burmani peamine huvi on Piagetti populariseerimine ja kuidas on arenduse ideedest aru saadud (ja ka sellest, mis on kahe silma vahele jäänud). Kuid teda huvitab üldisemalt teadusliku tähenduse liikumine: aja jooksul, erialade vahel, keelte vahel ja rahvusvaheliselt. Burmani kõige populaarsem teos on sellega seoses „meemide” populariseerimise ajalooline kriitika, mis avaldati väljaandes Perspectives on Science 2012. aastal. Viimasel ajal on ta püüdnud edendada ka digitaalhumanitaaridest pärinevate meetodite arendamist. viis vormistada psühholoogia ajaloos toimunud mõttevahetuse arutelud.
 • Markus Eronen uurib psühholoogilistest uuringutest tulenevaid kontseptuaalseid ja teoreetilisi küsimusi, peamiselt teadusfilosoofia vaatenurgast. Ta on töötanud sellistel teemadel nagu reduktsionism, seletustasandid, teadvus, mehhaaniline seletus ja psüühikahäirete olemus. Tema praegune uurimistöö keskendub psühholoogias põhjuslike seletuste leidmise piiridele ja võimalustele.
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem