Umbes

Miks inimesed rändavad? Kuidas sisserändajad integreerivad ja arendavad (uusi või kahte) kultuurilist identiteeti? Kuidas vastuvõttev ühiskond reageerib sisserändajatele? Miks ja millal põhjustavad etnilised ja usulised erinevused konflikte ja arusaamatusi? Millised on eelarvamuste ja rassismi põhjused ja kuidas neid negatiivseid reaktsioone minimeerida?

Kõrge ühiskondliku tähtsusega teemad

Selles magistriprogrammis ränne, rahvuslikud suhted ja mitmekultuurilisus keskendute sotsiaalse tähtsuse ja poliitilise tähtsusega küsimustele, mis on seotud:

 • Rahvusvaheline ränne
 • Integratsioon ja kultuuriline identiteet
 • Etniliste suhete arendamine
 • Kultuurilise mitmekesisuse juhtimine

Programmis käsitletakse neid teemasid eeldusel, et rände ja integratsiooni lähteainete ja protsesside süstemaatiline arusaamine on vajalik pluralistlike ühiskondade piisava poliitika ja sekkumiste arendamiseks.

Interdistsiplinaarne metoodika

See kaheaastane magistriõppe programm aitab kaasa interdistsiplinaarsetele teoreetilistele ja empiirilistele teadmistele sotsiaalteadustes. Keskendume peamistele teooriatele ja lähenemistele, mis on välja töötatud sotsioloogia ja sotsiaalse ja kultuurilise psühholoogia valdkondades. Lisaks nendele kahele kesksele distsiplinaarvaldkonnale on meil ka külgnevate valdkondade, nagu politoloogia, majandus, antropoloogia ja geograafia, perspektiivid.

Teadusuuringud

Te saate ulatusliku väljaõppe uurimistöö metoodika ja lõpetaja on hästi ette valmistatud edasiseks Ph.D. Ülikoolidevaheline sotsiaalteaduste teooria ja metoodika keskus (ICS) või mõni teine ​​Madalmaade või välismaal asuv asutus. Teie õpingud valmistavad teid ka karjäärile akadeemiliste instituutide, poliitikaorganisatsioonide ja valitsusväliste organisatsioonide uurimis- või nõustamispositsioonides. Programmi õppejõud osalevad interdistsiplinaarsete sotsiaalteaduste osakondade uurimisgruppides (prof. Verkuyten, prof. Finkenauer ja prof De Wit), sotsioloogias (prof Buskens) ning meetodites ja statistikas (prof Van der Heijden).

Mitu kõrget hinnangut

Magistriõpe rände, rahvuslike suhete ja mitmekultuurilisuse valdkonnas on üks vanemaid ja kõige tõsisemaid sotsiaalteaduste magistriprogramme Hollandis. Tal on suurepärane rahvuslik ja rahvusvaheline maine ning mitmed Madalmaade organisatsioonid on andnud mitu kõrget hinnangut.

Programmi eesmärk

Õppides saate areneda hästi kvalifitseeritud teaduseksperdiks. Sa omandad oskused ja teadmised, et minna Ph.D. koolitust või teadlaskarjääri väljaspool akadeemilisi ringkondi. Te saate struktureeritud ja süstemaatilise koolituse teoreetiliselt ja metoodiliselt arenenud teadustöös, mis varustab teid sotsiaalteaduste probleemide lahendamisega rände, etniliste suhete ja mitmekultuurilisuse vallas.

Karjääri väljavaated

See magistriõppe programm valmistab teid ette järgnevate Ph.D. koolitus. Samuti on see vabakutseline programm lõpetanute jaoks, kes soovivad uurida teadusharudeid väljaspool akadeemilisi ringkondi.

Akadeemiline karjäär

See magistriõpe valmistab teid ette teadusliku karjääri, akadeemiliste ringkondade (Ph.D. koolitus), uurimisinstituutide, valitsusasutuste, valitsusväliste organisatsioonide ja eraettevõtete jaoks.

Lõpetajad töötavad järgmistes ametites:

 • Ph.D. üliõpilane (ERCOMER, Amsterdami Ülikool, Radboudi Ülikool, Nijmegen, Erasmuse Ülikool, Rotterdam, Leuveni Ülikool, Montréal Ülikool, Melbourne Ülikool, Michigani Ülikool, Kreeta Ülikool, NIDI või Euroopa Ülikooli Instituut)
 • Uurija (sellistes teadusfirmades nagu SCP, WODC julgeoleku- ja justiitsministeerium, migratsioonipoliitika töörühm, kohalikud omavalitsused ja valitsusvälised organisatsioonid)

Mida teie töö hõlmab?

Ph.D. üliõpilane:
Teete nelja-aastaseid teadusuuringuid Madalmaade või välismaal asuvas ülikoolis, kirjutades teaduslikke väljaandeid ja töötades bakalaureuse- ja magistriõpetajate õpetajatena. Pärast kraadi omandamist saate taotleda uurimisfunktsiooni.

Professionaalsed karjäärid

Õpilased, kes peavad magistriõpet oma akadeemilise hariduse lõpuni, saavad kasutada oma:

 • Teadustöö kogemus välismaal
 • Võõrkeeleoskus
 • Analüüsi-, uurimis- ja aruandlusoskused
 • Nõudlik programmi edukas lõpuleviimine

Lõpetajad töötavad järgmistes ametites:

 • Näiteks poliitikakujundaja VNG International, Maksu- ja Tolliamet (Belastingdienst)
 • KPMGi nõunik, APCO Worldwide, Rahvusvaheline Tööorganisatsioon, BMC Group (Hollandi sait)

Mida teie töö hõlmab?

Nõustaja ärinõunik:
Te osalete ettevõtte erinevate protsesside kavandamises, rakendamises ja jälgimises. Teie vastutate sobiva poliitika, nende sisenemise ja täitmise eest.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 77 kursust Utrecht Universityis »

Viimati uuendatud September 2, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
Hollandi ja teiste ELi / EMP üliõpilaste (kohustuslik tasu 2019-2020): 2 083 eurot. ELivälised / EMP üliõpilased (institutsionaalne tasu): 2018-19: 15 575 eurot, 2019-20 eurot: 16 600 eurot
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date