Rände ja mitmekesisuse juhtimise magister - sotsioloogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Ãppekava

Miks inimesed rändavad? Kuidas sisserändajad integreeruvad vastuvõtvasse riiki või mõnikord ei suuda seda teha? See eriala keskendub sotsioloogilistele teooriatele ja rahvusvahelise rände uurimisele.

Erasmus University

Haridusrežiim

Magistriprogramm "Rände ja mitmekesisuse juhtimine" pakub kaasaegseid kursusi ja koolitusi, mida annavad välja viie akadeemilise eriala spetsialistid. Klasside käigus stimuleeritakse õpilaste ja üliõpilaste ning professorite vahelist suhtlemist.

Ãppekava

Lisaks üldosale, kus on kohustuslikud distsiplinaarkursused, jälgite rajapõhiseid kursusi. Ãld- ja rongipõhised osad katavad 50% magistriõppest. Allpool leiate sotsioloogia teekonna õppekava, mida pakub alt = "Erasmuse Ãlikool Rotterdam.

Ãppekava võib muutuda. Sellest teabest ei saa tuletada õigusi.

Kursuse käigus korraldatakse mitmeid kohapealseid külastusi, et osaleda juhtimisküsimuste esmaklassilistes kogemustes. Viimastel aastatel oleme muu hulgas külastanud Rahvusvahelist Migratsiooni Organisatsiooni (IOM).

Ãppekava

Selle programmi kursused koosnevad kahest osast: te järgite 50% kursustel tavalises avaliku halduse õppekavas ja 50% rände ja mitmekesisuse juhtimisega koos sotsioloogia-, ajaloo- ja arengusuuringutega.

Vaata allpool toodud täielikku ülevaadet.

Ãppekava võib muutuda. Sellest teabest ei saa tuletada õigusi.

Ãldkursused - Rände ja mitmekesisuse juhtimise magister

1. plokk

 • Rände ja mitmekesisuse poliitika (5 ECTS)

Plokk 1 2

 • Rände ja mitmekesisuse juhtimine (5 ECTS)
 • Rände ja mitmekesisuse ajalugu (5 ECTS)

2. blokk

 • Rände ja mitmekesisuse sotsioloogia (5 ECTS)

3. plokk

 • Ränne ja areng (5 ECTS)
 • Sotsiaalne ebavõrdsus linnas (5 EAP)

Kursused: Rände ja mitmekesisuse juhtimise meister - Raja sotsioloogia

1. plokk

 • Sotsiaalteaduste alane teadustegevus praktikas (7,5 ECTS)

Plokk 2 3

 • Doktoritöö (22,5 ECTS)

3. plokk

 • Linnavalitsus ja poliitika (5 ECTS)
 • Valikuline (M


Miks uurida rände ja mitmekesisuse magistrijuhtimist - sotsioloogia

Magistrikraadiga "Rände ja mitmekesisuse juhtimine", mis on osa magistri-sotsioloogiast aadressil alt = "Erasmuse ülikool Rotterdamis, õpivad sa mõistma ja juhtima keerulisi ühiskondlikke arenguid, keskendudes eriti rände ja mitmekesisuse tänapäeva probleemidele.

Rahvusvaheliste rändevoogude juhtimine võib olla väljakutse. Kuidas seda teha kõige paremal viisil? Kuidas saab sisserändajate riiki sisserändajatega suhtlemist stimuleerida, et vältida diskrimineerimist ja soodustada ühtekuuluvust? Millised on tänapäevaste linnade "ülikihtsuse" tagajärjed ja kuidas saavad kohalikud omavalitsused nende tagajärgedega toime tulla?

Meie globaliseerunud ja keerulises võrgustikus tuleb neile kiireloomulistele küsimustele vastata. Selleks on vaja eksperte, kes näitavad analüütilisi oskusi, sidemete juhtimist, ettevõtlikku suhtumist ja tugevat eetilist kompassi ühiskondlike probleemide uuenduslike lahenduste saavutamiseks. See magistri eriala sotsioloogias at Alt = "Erasmuse ülikool Rotterdamis keskendub ühiskondlike küsimuste uurimisele, analüüsile ja juhtimisele.

Mis see spetsialiseeritus on?

Ränne ja mitmekesisus on tänapäeval mõnes ühiskonna kõige olulisemates muutustes võtmetähtsusega tegurid. Need muutused ei hõlma vaid sisserändajaid ja avaldavad mõju kogu ühiskonnale. Ränne ja mitmekesisus on muutunud väga poliitilisteks küsimusteks, mis mängivad olulist rolli kaasaegses poliitikas paljudes riikides. Need küsimused mõjutavad ühiskonna erinevaid aspekte, nagu haridus, eluase, tööjõud ja rahvusvahelised suhted.

See eriala uurib rännet ja mitmekesisust interdistsiplinaarsest vaatepunktist, tegeledes selle ühiskonna ümberkujundamise erinevate aspektidega. Programm annab õpilastele tugeva teoreetilise aluse. See keskendub sotsioloogilistele teooriatele ja teadustööle rände juhtide kohta.

Lisaks uuritakse sisserändajate integreerumist vastuvõtvate riikide sotsiaalmajanduslikust vaatepunktist. See hõlmab nt sisserändajate tööturupositsioonide struktuurilist analüüsi või diskrimineerimisega seotud probleeme. Peale selle analüüsitakse integratsiooni kultuuri- ja religioosset aspekti, näiteks islami rolli või moslemite positsiooni Euroopas. Programmi ajal uuritakse migratsiooniga seotud poliitikat ja sisserändajate kaasamist. Ãppisite kriitiliselt hinnata, kuidas poliitika on välja töötatud linnades ja riikides üle kogu maailma ning kuidas rännet ja mitmekesisust arutatakse laiemates poliitilistes aruteludes ja meedias.

Ãhisprogramm

Magistriõpe rände ja mitmekesisuse juhtimine ühendab erinevaid erialasid: ajalugu, sotsioloogiat, poliitikat, rahvusvahelist arengut ja linnade kujundamist, mis aitab paremini mõista rände ja mitmekesisuse juhtimist.

Programm on koostöö alt = "Erasmuse ülikooli Rotterdam" (sh Haagi sotsiaalteaduste instituut), Leideni ülikool ja Delft'i tehnikaülikool. Nende ülikoolide koostöö pakub ainulaadset kombinatsiooni erinevatest teadmistest ühe magistriõppe programmi raames. Ãpilased saavad taotleda ühte neljast rööbist: HistoryOpens väliste (Leideni ülikool), sotsioloogia ja avaliku halduse (nii alt = "Erasmuse ülikool") kui ka rahvusvaheliste suhete

Miks valida see programm?

Pakume:

 • Teadmised, mis aitavad teil mõista rände ja mitmekesisusega seotud küsimusi multidistsiplinaarsest vaatenurgast.
 • Teadmised, mis aitavad teil lahendada rände ja mitmekesisusega seotud juhtimisküsimusi.
 • Ainulaadne interdistsiplinaarne programm koos kursustega, mida õpetavad kolme ülikooli juhtivad teadlased ja viis akadeemilist distsipliini.
 • Haridus, millel on otsene seos kaasaegsete probleemidega. Ãpilasi õpetatakse aitama kaasa rände ja mitmekesisuse juhtimisele.

alt = "Erasmuse ülikool Rotterdamis

Tere tulemast kõrgelt hinnatud alt = "Erasmuse ülikool Rotterdamis (EUR), Hollandi Rotterdami linnas asuv uurimiskeskus. 170 rahvusest on Rotterdamis mitmekesine ja elav linn. Nagu sadama linn, on sisserändajate saabumine osa Rotterdami identiteedist, täna ja varem.

alt = "Erasmuse ülikool loodi 1913. aastal kui ökonoomne instituut. Aastate jooksul on see kasvanud ülikooliks, kellel on palju erinevaid teadusharusid ja mis on rahvusvaheliselt tunnustatud selle hariduse ja teadustöö eristatava sotsiaalse orientatsiooni tõttu. Meie 26 000 õpilast on pärit rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma ning ülikool kuulub maailma kõige rahvusvaheliste ülikoolide hulka.

alt = "Erasmuse ülikool Rotterdamis. Tee see juhtuks.


Karjäärivõimalused rände ja mitmekesisuse juhtimiseks - sotsioloogia

See magistriprogramm sotsioloogias annab ülevaate, vahendid ja pädevused, mida saab rakendada tänapäeva maailmas leitud sotsioloogiliste probleemide suhtes.

Pärast selle spetsialiseerumise lõpetamist oled sa rändurite ja mitmekesisuse ekspert, mis annab sulle võimaluse töötada erinevates ametikohtades. Saate määratleda ja analüüsida rände ja mitmekesisusega seotud sotsiaalseid küsimusi. Lisaks võite anda nõu nende probleemide kohta.

Selle magistriõppe ajal saate:

 • Arendada multidistsiplinaarset arusaamist rändest ja mitmekesisusest erinevatest vaatenurkadest, sealhulgas ajaloost, arenguuuringutest, sotsioloogiast, avalikust haldusest ja urbanismist.
 • Hankige metoodiline arusaam, et uurida rännet ja mitmekesisust ning koguda ja töödelda andmeid teaduslikul viisil ning edastada oma järeldused selgelt.
 • Ãppige paremini mõistma rände ja mitmekesisuse valitsemismõjusid kohalikul (linna), piirkondlikul, riiklikul, samuti Euroopa ja rahvusvahelisel tasandil.
 • Saage professionaalsed oskused rände ja mitmekesisuse strateegiate väljatöötamisel poliitika tasandil.

Karjäärivõimalused

Selle eriala lõpetajad sobivad kohaliku, riikliku või rahvusvahelise tasandi kandidaatideks valitsusvälistes organisatsioonides (poliitikakujundajad, poliitika nõustajad, lobistid) ja kodanikuühiskonna organisatsioonides (nt ametiühingud, erakonnad, uurimisinstituudid). Praegu töötavad selle programmi lõpetajate kohalikud omavalitsused või näiteks projektiassistendid näiteks IOMi juures.

Akadeemilise karjääri jätkamine?

Kui soovite jätkata arenenud, teadustööga seotud haridust sotsioloogia valdkonnas, võite taotleda meie teadustöö magistriõppesse kultuuri, meedia ja kunsti sotsioloogiast. Uuringute läbiviimine on selle programmi keskseks elemendiks. Saate väärtusliku väljaõppe, mis valmistab teid ette doktorikraadi positsiooni taotlemiseks.


Faktilehtede kokkuvõte

 • Ametlik CROHO nimi: sotsioloogia
 • Programmi nimetus: Rände ja mitmekesisuse juhtimine - sotsioloogia
 • Juhendamise keel: inglise keel
 • Tüüp: kapten
 • Kestus: 1 aasta
 • Asukoht: Campus Woudestein, Rotterdam
 • Ãppemaksud (2019-2020):
  • 2,083 eurot (seadusjärgne tasu)
  • 11 900 eurot (institutsionaalne tasu: EMP / ELi üliõpilased)
  • 14 900 eurot (institutsionaalne tasu: mitte-EMP / ELi üliõpilased)
Viimati uuendatud Detsember 2019

Teave kooli kohta

ESSB is home to a vast diversity of study programmes and scientific disciplines: Public Administration, Pedagogical Sciences, Psychology and Sociology. In addition, the Erasmus University College, IHS ... Loe edasi

ESSB is home to a vast diversity of study programmes and scientific disciplines: Public Administration, Pedagogical Sciences, Psychology and Sociology. In addition, the Erasmus University College, IHS, and two research institutes RISBO and DRIFT are linked to the faculty. Our education is small-scale and based around Problem Based Learning (PBL). Being connected to the professional field is another characteristic of our study programmes. Näita vähem