Lingnan University raamatupidamise magister annab oma õpilastele ajakohaseid, põhjalikke teadmisi raamatupidamise teooria ja praktika arengust nii globaalsest kui ka kohalikust perspektiivist.

Globaalne ja kohalik perspektiiv

Üheaastane täistööajaga arvepidamise magister (MAcc) annab õpilastele ajakohaseid teadmisi raamatupidamise teooria ja praktika kohta globaalsest ja kohalikust perspektiivist. Programm pakub kvaliteetset haridust raamatupidamises, auditeerimises ja maksustamises ning varustab tulevasi juhte ja juhte Hongkongi vajadustega ja üha enam Hiina mandriosaga ja kaugemalgi. MAcc programm on mõeldud neile, kes soovivad saavutada CPA kvalifikatsiooni silmas pidades.

Kõrgelt kvalifitseeritud juhendajad

Raamatupidamise magister (MAcc) programmi juhendajad on kvalifitseeritud raamatupidajad või juristid, enamik neist loovad doktorikraadi raamatupidamises või tihedalt seotud erialadel. Lisaks pühendumisele õpetamisele jälgivad nad tähelepanelikult õpilaste edusamme ja pakuvad perioodiliselt akadeemilist nõustamist üksteisele. Õpetajate praktilise kogemuse ja nende intiimsete teadmiste tõttu raamatupidamise erialal on nad ideaalsed mentorid õpilastele, kes otsivad juhiseid oma akadeemiliste õpingute ja karjääri kujundamise kohta.

Pehmete oskustega karjääride suurendamine

Õpilased saavad oma karjäärivõimalusi parandada, osaledes pehmete oskustega tegelevates koolitusseminarides ja töötubades. Nendeks on intervjuud, mida viivad läbi kogenud raamatupidajad ja külastused Hongkongi börsile ja teistele valitsus- või finantsorganisatsioonidele. Õpilased võivad võtta ka QP läbivaatamise kursuse, ingliskeelse koosseisu töötuba ja Cantonese klassid.

Vilistlased on valmis vastama küsimustele QP eksamite ettevalmistamise kohta. MACC programmi vilistlased kavatsevad luua ka mentorluse kava, mis annaks lõpetajate soovitusi sellistes valdkondades nagu töökoht, täiendõpe ja ettevalmistus HKICPA, ACCA, CPA Austraalia ja teiste kutseeksamiteks.

Raamatupidajad on alati nõudmisel

"Raamatupidamine on elukutse, mis õitseb nii headel kui ka halbadel aegadel. See on üks kõige tähelepanuväärsemaid karjääri, mida noor inimene võib jätkata, "ütleb professor Kenny Lin, raamatupidamise osakonna juhataja. "Hongkongi elukutsel on palju võimalusi, kuna linn on positsioon rahvusvahelises finantskeskuses. Siin on mitmed rahvusvahelised korporatsioonid oma äritegevust seadnud, raamatupidajad on väga nõudlikud. "

"Ettevõtted on huvitatud linna hea regulatiivne raamistik, raamatupidamise ja finantsteabe kättesaadavus ning Hongkongi lähedus kiiresti kasvava majandusega riikidele nagu Mandri-Hiina ja teised Aasia riigid," lisab prof Lin. "Finantsteenuste tootmisharu on Hongkongi majanduse sammas ja pidevalt vajab ambitsioonikate noorte raamatupidajate sissevoolu."

Suurema Hiina piirkonna soodsad ärikeskkonnad, mis osaliselt tulenevad Belt and Roadi algatusest ja Hiina väljapääsu poliitikast, pakuvad tohutuid võimalusi. See omakorda suurendab raamatupidamise professionaalide nõudlust. Raamatupidamise, auditi, riskide kindlustamise, maksustamise ja muude nõustamisteenuste vajadus suureneb jätkuvalt äritehingute suurenenud keerukuse ja kiirete tehnoloogiliste arengute tõttu uute majanduste tekkimise tõttu.

Oskused, ekspertteadmised ja eetilised otsused

Vastavalt uuele QP-le, mille HKICPA on välja töötanud 2019. aasta juunis, peaks Hongkongi kui rahvusvahelise äri- ja finantskeskuse tugevdamiseks olema professionaalsete raamatupidajate asjakohased oskused, eriteadmised ja eetika. Raamatupidamise magister (MACC) programm varustab õpilasi ajakohaste ja laiapõhjaliste teadmistega raamatupidamise teooria ja tavade viimaste arengute kohta. Programm keskendub õpilaste probleemide lahendamise oskuste, analüütiliste oskuste ja kriitilise mõtlemise oskuste arendamisele ja tõhustamisele. Kaks kursust, raamatupidamise eetika ja hea valitsemistava ning kohtuekspertiisi raamatupidamisarvestuse ja pettuste kontrollimine on kohandatud, et kajastada raamatupidamise kutse erivajadusi, järgides eetilise professionaalse käitumise kõrgeimaid standardeid.

Millised on kõige olulisemad oskused?

"Iga programmi moodul on oluline, et saavutada soovitud õpitulemused," ütleb MACC programmi direktor Ms. Shi Shanshan. "Kuid moodulid on õppinud Term 1, mis koosneb auditeerimise, Hongkongi äri-ja äriõiguse, kulude-ja juhtimisarvestus, finantsarvestus-ja aruandlus, Hongkongi maksustamine ja maksustamise planeerimine ja juhtimise rahastamine on eriti oluline. Nende moodulite edukas lõpuleviimine annab õpilastele võimaluse osaleda QP eksamites, mis lõpetab õpilaste CPA kutsekvalifikatsiooni, "lisab pr Shi.

Eriomadused magistriarvestuse alal:

 • Kaks auhinda üheaastases uuringus. Täiendõppe diplom raamatupidamises (PGDA), vahehind, antakse õpilastele, kes on läbinud kuus nõutavat kursust ja saavutasid kumulatiivse GPA 2,67 või kõrgemal tähtajaga 1.
 • Kvaliteetne õpimeeskond ja tihe suhtlus õpilastega.
 • HKICPA ja Hiina CPAde Instituut (CICPA) vastastikuse hindamise paberivabastused.

Programmi õppekava

Üliõpilased peavad ühe õppeaasta jooksul täitma 11 moodulit. Igal moodulil on kolm krediiti.

Põhikursused (seitse kursust):

 1. ACT501 auditeerimine
 2. ACT502 Äri- ja äriühinguõigus
 3. ACT503 Kulude ja juhtimise arvestus
 4. ACT504 Finantsarvestus ja -aruandlus
 5. ACT505 Hongkongi maksustamise ja maksustamise planeerimine
 6. ACT506 juhtimisalane rahandus
 7. ACT601 raamatupidamise teooria

Õpilased, kes sooritavad esimese kuue põhikursuse (18 ainepunkti) esimesel poolaastal koos kumulatiivse GPA-ga 2,67, saavad vahearvestuse aspirantuuri raamatupidamises (PGDA). PGDA auhinnafirmad võivad osaleda Hongkongi CPA-de instituudis (HKICPA) kvalifikatsiooniprogrammis (QP). Kuid lõpliku vastuvõtuotsuse peab heaks kiitma HKICPA.

Valikainete kursused * (kõik neli):

 1. ACT602 uurimisprojekt
 2. ACT604 Hiina maksustamine: rahvusvaheline perspektiiv
 3. ACT605 Kaasaegsed juhtimisarvestuse probleemid
 4. ACT606 Kohtuekspertiisi arvestus ja pettuste kontroll
 5. ACT607 Finantsaruannete tõlgendamine ja analüüs
 6. ACT608 Hiina majandusõigus
 7. ACT609 täiustatud auditeerimine
 8. ACT610 raamatupidamise eetika ja hea valitsemistava korraldus
 9. ACT611 Võrdlevad õigussüsteemid

* Valikainete pakkumine on piisavalt nõudlik ja õppejõudude olemasolu.

Sisseastumiskursus

Kandidaadil, kellel ei ole ärijuhtimist, peavad olema enne sisseastumisprogrammi läbimist enne nende ametlikku vastuvõtmist magistriprogrammi. Sisseastumisprogramm sisaldab kuut kursust, raamatupidamisarvestust, vahemajandamist, majandusteadust, infosüsteemide haldamist, juhtimist ja statistikat, mis on mittekrediidiga kandidaadid koos läbimise / puudumise tulemusena. Õppemaks tasu iga ettevalmistuskursuse kohta on 5 000 HKDd.

Ametialane tunnustamine

 • Hongkongi kinnitatud raamatupidajate instituut (HKICPA)
 • Harta sertifitseeritud raamatupidajate ühendus (ACCA)
 • CPA Austraalia (CPA Aust)

Lõpetamisnõuded

 • Lõpetage 11 kursust (7 põhikursust ja 4 valikaine kursust) ja omandage vähemalt 33 ainepunkti;
 • Saate minimaalne CGPA 2,67

Õppemaksud (2018./19. Aastaks)

 • Kohalikud üliõpilased: 125 000 HKD
 • Mitte-kohalikud õpilased: 158 000 HKD

Eespool toodud õppemaksud ei hõlma koolieelsed kursused.

Sisenemise nõuded

Taotlejad peaksid:

1) omama tunnustatud kõrgharidusasutuse bakalaureusekraadi või samaväärset haridust; või neil on muu kvalifikatsioon ja kogemus, mida arvestatakse iga üksikjuhtumi puhul eraldi; ja

2) Taotleja, kelle bakalaureuse kraad ei ole Hongkongi kolmanda taseme asutus või ingliskeelne riik, peaks vastama allpool toodud inglise keele oskuse nõuetele.

 • TOEFL: minimaalne vastuvõetav skoor 550 (paberil põhinev test) või 213 (arvutipõhine test) või 79 (Interneti-põhine test) või
 • IELTS: minimaalne vastuvõetav skoor 6,5 või
 • CET6: minimaalne vastuvõetav skoor 450

Märkused:

 • Taotlejad, kellel on bakalaureusekraad mitteärilistel erialadel tunnustatud kolmanda taseme haridusasutusega, peavad lõpetama ja läbima eelnevalt sisenemise programmi enne nende ametlikku vastuvõtmist programmi PGDA / MAcc. Taotleja peab võtma ette kandidaadi kursused, sõltuvalt tema bakalaureuseõppest.
 • Taotlejad tunnevad vastuvõtu eelistust, kui neil on töökogemused või neil on professionaalne kvalifikatsioon raamatupidamises, auditeerimises, maksustamises või finantsides.
 • Kandidaadid, kes on lõpetanud ülikooli, kes kasutavad inglise keelt kui peamist õpetamiskeelt, tavaliselt ei pea esitama tõendeid oma keeleoskuse kohta.
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 23 kursust Lingnan Universityis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
1 - 3 aastat
Päevane õpe
Price
125,000 HKD
kohalikele õpilastele. Mitte-kohalikele õpilastele 158 000 HKD. Eespool toodud õppemaksud ei hõlma koolieelsed kursused.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date