Raudteetranspordil on ülemaailmne renessanss. See pakub märkimisväärset majanduslikku kasu, energiatõhusust ning keskkonna ja ohutuse eeliseid kogu maailma rahvusele ning raudtee on laialdaselt vaadeldav kui integreeritud transpordisüsteemi oluline komponent tuleviku jaoks jätkusuutlikul ja ressursitõhusatel ühiskondadel. Raudteesüsteemi allsüsteemide (infrastruktuur, sõidukid ja liikluskorraldus) integreeritud teadmistega inseneride jaoks on suur nõudlus, kes mõistavad, kuidas kogu süsteemi jõudlust maksimeerida.

KTH raudteetehnoloogia

Raudtehnoloogia magistriprogramm kuulub maailma väheste programmide hulka, mis hõlmavad raudtehnoloogia kõiki aspekte, ja ükski ei paku selle rahvusvahelise võimaluse. See on uus programm, mis algab 2018. aasta sügisel.

Umbes poole kursustest annab Illinoisi Ülikool vastavalt Urbana Champaigni (UIUC) ja KTH-le ning programm sisaldab rahvusvahelist liikuvust. Partnerkõrgkoolis peab olema vähemalt 15 ECTS ainepunkti. KTH-i ja UIUC-i pakutavad ainult selle programmi paljud kursused.

Programm keskendub süsteemi aspektile, mis on raudteesüsteemides äärmiselt oluline. Sõiduk, infrastruktuuri ja kontrollisüsteemi olema kujundatud nii, et optimaalseks koostööks. Seetõttu sisaldab programm mehaaniliste, tsiviil- ja elektrotehnika kursuseid.

Programm põhineb peamiselt klassidel, loengute, ülesannete ja eksamitega, aga ka projektide ja individuaalsete uuringutega. Kõik õpetajad on ka aktiivsed teadlased ning hõlmavad ka uusi kursusi käsitlevate teadusuuringute suundumusi. Paljud raudteeüliõpilased valmistavad oma magistritöö ette tööstuses, raudtee-ettevõttes või konsultatsioonifirmas.

Teemad

Programm hõlmab muude teemade hulgas sõiduki ja rööbastee projekteerimist, sõidukitevahelise koostoime, veojõusüsteemide, raudteesignalisatsioonisüsteemide, kiirraudteesüsteemide ja raudteeliikluse planeerimist.

Karjäär

Tehnilised väljakutsed, mis on seotud tõhusa ja jätkusuutliku raudteetranspordi nõudluse rahuldamisega, vajavad märkimisväärset arvu inseneride haridust kogu maailmas raudteede valdkonnas. Suur osa raudtee tööstuse inseneritöötajaid läheneb pensionile; seetõttu on raudtee inseneriõppes haridust omandavate kõrgkoolide nõudlus tugev ja kasvav. Programmi ühe aspektiga süsteemi aspektides on ette nähtud, et paljud programmi lõpetajad omavad juhtimispositsioone organisatsioonides, kus nad töötavad.

Programm pakub suurepärast alust karjääri saavutamiseks ülemaailmses autotööstuses, konsultatsioonifirmades ja ülikoolides. Rootsi sõidukitööstuse ja sõidukite ja aeronavigatsioonitehnika osakonna koostöö on väga lähedane ning on olemas mitmed suured käimasolevad uurimisprogrammid, milles osalevad KTH, peamised tootjad ja transpordiministeerium. Mõlemas ülikoolis on ka võimalus jätkata doktorantina. Raudteeinseneri magistriprogrammi üliõpilased on tugevaks kandidaatideks piiratud positsioonide arvul.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
310,000 SEK
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi