Rootsi

Study in Sweden

Kõrghariduse Rootsis

Rootsi on maailma juhtiv kõrghariduse, koos kolme kooli top 100 üle maailma aastal 2010, nagu järjestab Academic Ranking of World Ülikoolid . On kolm taset kõrghariduse programmid - bakalaureuse-, magistri-ja doktoriõppe ja teadustöö. Rootsi valitsus raha umbes 80 protsenti kuludest kõrgharidust.

 

Miks Uuring Rootsis?

Umbes 600 magistriõppesse on õpetanud inglise ja umbes 30000 välisüliõpilaste õpib Rootsis.

Rootsi ülikoolides ergutada loovust, omaalgatust ja iseseisvat mõtlemist. Akadeemiline keskkond on lõdvestunud, mille mitteametlik suhted üliõpilaste ja õppejõudude. Õpilased töötavad sageli väikestes gruppides ja kulutada vähem aega instruktorid.Lisaks on paljud magistrikraadi programmid partner tööstuse pakkuda reaalmaailma kogemusi, et tõsta ülikooliõpinguid.

 

Ülikoolid

Rootsis on 14 avalik-õiguslike ülikoolide ja 20 avalik-õigusliku ülikooli kolledžid, samuti mitmed sõltumatud institutsioonid, nagu Stockholm School of Economics. Seal on palju spetsialiseeritud koolid, nagu Royal Institute of Arts ja Royal Institute of Technology.

 

Õppemaks ja Programmi kestus

Rootsi, Šveitsi, ELi / EMP ja vahetusõpilastele ei maksa õppemaksu. Aastal 2011, ülikoolid hakkas laadimise õppemaksu teiste riikide õpilastele. Iga institutsioon kehtestab oma õppemaksu, umbes SEK 80000 kuni 140000 eurot aastas. Magistriõpe kraadi kunst võib olla palju suurem.

Rootsi valitsus on algatanud kaks stipendiumiprogrammide üliõpilastele, kes vajavad rahalist abi.Üks programm on mõeldud üliõpilastele arengumaades ning hõlmab nii õppemaksu ja elamiskulud. Teine programm on muu mitte-EL/EEA õpilased ja katab vaid õppemaksu.

Üks aasta täisajaga õppida on samaväärne 60 krediidi tundi kooskõlas Euroopa ainepunktide ülekandmise süsteem (ECTS). On kaks võimalust magistrikraadi:

 

1. "Masterexamen", mis nõuab 2 aastat ja 120 ECTS; kraadi saab sõlmida teadusülikoolide ja institutsioonid.
2. "Magisterexamen", mis nõuab vaid 1 aasta ja 60 ECTS; aste võib anda kõik kõrgharidusasutused.

 

Programmi pikkus sõltub akadeemilise distsipliini ja asutus pakub kraadi.

 

Õppeaasta

Õppeaasta koosneb kaks semestrit, iga umbes 20 nädalat pikk.Sügissemestril kestab augusti lõpuni läbi jaanuari keskel ja kevadsemestril algab jaanuari keskel läbi juunis.

 

Post-Graduate võimalused

Ettevõtted hindavad innovaatilist mõtlemist, praktilised kogemused ja meeskonnatöö oskused, et lõpetajate Rootsi institutsioonid olema. Rahvusvahelised õpilased on oodatud jääma Rootsis pärast nad minema, kui nad ei leia tööd, eriti piirkondades, kus tööjõupuudus olemas nagu masinaehitus ja raamatupidamine.

 

Viisakohustuse

Enamik mitte-EL/EEA õpilased, kes kavatsevad viibida kauem kui kolm kuud, peavad taotlema elamisluba enne kui nad jõuavad Rootsis. Elamisluba maksab SEK 1000 ning ei kuulu tagastamisele, lisaks õpilastele ei tohiks taotleda luba, kuni nad on heaks täistööajaga uuringud ja maksnud oma esimesel ametiajal.Õpilased kavatseb peatute vähem kui kolm kuud nõuavad ainult viisa. Erinõuded on riigiti erinevad.

Non-Nordic EL / EMP õpilased võivad elada Rootsis üle kolme kuu ilma elamisluba, kuid peavad end registreerima Migratsiooniamet kolme kuu jooksul jõuda ja näidata tõend kõrgharidus, tervisekindlustus-ja elamiskulud.

 

Ravikindlustus

Põhjamaade, EL / EMP ja Šveitsi õpilased peavad registreeruda ravikindlustus oma kodumaal ja saada Euroopa ravikindlustuskaarti. Rootsi on ka vastastikune ravitoetused mõnede riikidega, nii õpilased peaksid kontrollima, kas need vastavad kõnealuse hüvitise omapäi muu kindlustus.

Üliõpilased teistes riikides on õigus rootsi kasu tervisele, kui nad viibivad Rootsis kauem kui üks aasta õppida.See hüvitis ei ole automaatne; õpilased peavad registreerima oma maksuametist ja kasu võib kesta mitu kuud, et luua. Õpilased, kes viibivad vähem kui üks aasta, tuleb saada oma ravikindlustuse, kuid paljud ülikoolid on odava programmid õpilastele.

 

Tips

Rahvusvahelised õpilased, kes vajavad elamisluba tuleks planeerida peatumist hästi ette, kui see protsess võib olla väga aeganõudev.

Kuigi Rootsi on Euroopa Liidu liige, on riik kasutab endiselt kroon (SEK) valuuta. Popular krediitkaardid nagu Visa, MasterCard ja Eurocard on laialdaselt tunnustatud kogu riigis.

Rootsi kohta

Rootsi asub Põhja-Euroopas ja piirneb Soome, Norra ja Balti-ja Põhjameres. Rootsi on tuntud kirjanduse, filmi-, moe-, ja universaalne tervishoiusüsteem. Keskmine eluiga on naistel 83,5 aastat ja meestel 79,5 aastat, mis on üks maailma pikim. Peamised tööstusharud sisaldavad puit, rauamaak, telekommunikatsioon, autotööstus ja ravimid.

 

Kliima Rootsis

Rootsi on suhteliselt pehme kliima. Stockholmis jaanuarikuu keskmine temperatuur on umbes -3 ° C ja keskmine juuli temperatuur on jahe 17 kraadi C. Kuigi Stockholm saab ainult umbes 6 tundi päevavalgust aasta jaanuaris, 18 tunni jooksul on tavaline suvel.

 

Kultuur

Rootsi kultuuri keerleb aastaaega.Rootslased on väga aktiivne elustiil ja kulutada päevavalgel suvel osalevad väljas sport, vabaõhu teatrid ja muusikafestivalidel. Dark õhtuti talvel meelitada inimesi siseruumides tegevusi nagu filmi. Rootslased on ka kuulus edendada säästvat eluviisi, rõhuasetusega mahetoidu orgaaniliste riided, taaskasutus, jäätmekäitluse ja energia säästmine.

 

Elukallidus

Minimaalne igakuine kulu üliõpilane (va õppemaksu ja tasud) on umbes SEK 7000 (umbes 700 eurot), peamiselt toidu-ja majutuskulud. Õpilased on kohustatud tõendama, et Rootsi Migratsiooniamet, et neil on piisavalt raha, et elada Rootsis. Praegune summad kuus kümme kuud aastas on SEK 7300 üliõpilasele, SEK 3500 eest abikaasa, ja SEK 2100 iga laps. Need summad saab vähendada üliõpilastele, kes suudab tõestada, et neil on vaba esitamine.Õpilased on ka lubatud töötada, kui nad käivad koolis.

Koolid

Riigi Rootsi koolid ja ülikoolid

Riigi Rootsi veebikoolid ja -ülikoolid