Rahvusvaheline magistriõppeprogramm “Ruumilise ja keskkonnaökonoomika andmete analüütik” (DASEE) on Bourgogne'i ülikooli ja AgroSup Dijoni ühiselt välja pakutud kaheaastane programm. Selle eesmärk on olla kõrgelt spetsialiseerunud ja valikuline magistriõppekava, mis pakub majanduslikust vaatenurgast integreeritud vaadet linna- ja piirkondlikest ning keskkonnaküsimustest, pöörates erilist tähelepanu georefereeritud andmete haldamisele ja analüüsile. Õpilasi koolitatakse majandus- ja ökonomeetria valdkonnas, mida kasutatakse ruumiliste ja keskkonnaalaste küsimuste analüüsimisel. Selles programmis rõhutatakse majanduslike teooriate, poliitika ja tavade vastastikust mõju, keskendudes seostele majandustegevuse asukoha ja keskkonna vahelise valiku vahel. See annab põhjaliku koolituse ruumilise ja keskkonnaökonoomika kvantitatiivsete uuringute kavandamisel, realiseerimisel, analüüsimisel ja taastamisel.

Programmi kirjeldus

DASEE magistriõppekava koosneb järjestikustest nelja semestri magistrikraadi magistrikraadist, mida õpetatakse inglise keeles. Programm DASEE pakub õpilastele Prantsusmaal originaalset programmistruktuuri, mis keskendub ruumilise ja keskkonnaökonoomika omavahelistele seostele ning geograafiliste andmete analüüsile. Kursuse struktuur koosneb viiest peamisest ehitusplokist: „ruumiline majandus“, „keskkonnamajandus”, „kvantitatiivsete meetodite alused”, „ruumiline statistika ja ökonomeetria” ja „kutsealane koolitus”.

Programmi põhirõhk on õpilaste koolitamine ruumiliste ja keskkonnaökonoomika kvantitatiivsete uuringute kavandamisel, realiseerimisel, analüüsimisel ja taastamisel, kuna need oskused on kohalike omavalitsuste territoriaalse majandusteabe levitamise olulised osad. äri- ja inseneribürood. Integreeriv seisukoht ruumilise ja keskkonnaökonoomika kohta ning keskendumine andmete statistilisele ja ökonomeetrilisele analüüsile on selle programmi peamised uuendused seoses teiste maailma pakutavate magistriprogrammidega, mis keskenduvad kas ruumilisele majandusele või keskkonnamajandusele ja kus kvantitatiivne osa ei ole nagu välja töötatud, nagu meie ettepanekus.

Kursused hõlmavad võimet viia läbi uurimistegevust ruummajanduse, keskkonnaökonoomika ja ruumiandmete analüüsi alal, alates andmete kogumisest ja analüüsist kuni sünteesi ja aruandluseni. Selle rakendatav kvantitatiivne analüütiline lähenemine (õpilased kasutavad tarkvara nagu R, SAS, ARCGIS) ruumilisele ja keskkonnamajandusele annab asjakohased oskused majanduslike probleemide modelleerimiseks ja lahendamiseks abstraktsel tasandil ning analüütiliste lahenduste ülekandmiseks reaalsetele rakendustele. See julgustab paindlikku ja loomingulist lähenemist keerukatele majanduslikele küsimustele nagu need, mis on tavaliselt reaalses maailmas.

DASEE programmi ajal hakkavad mõned õpilased oma esimesel ja / või teisel aastal praktiseerima prestiižsetes välisülikoolides (Kanada, Hispaania), keda juhendab programmi koordinaatorite ja õpetajate kaasautorite ja koostööpartnerite suur võrgustik. LEDI ja CESAERi meeskond.

Õppis kursusi / programmi õppekava

Master DASEE on korraldatud kahe aasta jooksul. Igal aastal on kaks semestrit.

1. - 250. semester (30 ECTS)

 • UE1 Ruumiline majandus: territooriumide korraldamine ja majanduslik dünaamika, asukohastrateegiad
 • UE2 Keskkonnamajandus: keskkonna, energia ja loodusvarade ökonoomika
 • UE3 Kvantitatiivsed meetodid: ehitus ja andmete analüüs
 • UE4 Ruumiline statistika ja ruumiline ökonomeetria: võreandmed, punktmuster ja geostatistika
 • UE5 Kutsekoolitus: inglise või prantsuse keel (sõltuvalt õpilastest), GIS

Semester 2 - 200 (30 ECTS), sealhulgas praktika

 • UE1 Keskkonna- ja transpordimajandus: transport ja keskkond, keskkonnamajanduse seminarid
 • UE2 Kvantitatiivsed meetodid: ökonomeetria, struktuurimudelid, paneeliandmete ökonomeetria
 • UE3 Ruumiline statistika ja ruumiline ökonomeetria: ruumiline ökonomeetria, sissejuhatus ruumiandmete teadusse
 • UE4 Kutsekoolitus: ruumilise statistika või ruumilise ökonomeetria, väitekirja või internatuuri projekt välismaal

3. - 230. semester (30 ECTS)

 • UE1 ruumiline majandus: linnamajandus, majandusgeograafia, maamajandus
 • UE2 Keskkonnamajandus: keskkonna- ja ressursimajandus, avalik valik
 • UE3 Kvantitatiivsed meetodid: ökonomeetria kvalitatiivsete andmete jaoks, avaliku poliitika kvantitatiivne hindamine
 • UE4 Ruumistatistika ja ruumilised ökonomeetria: paneelide ruumilised ökonomeetria, kvalitatiivsete muutujate ruumiline ökonomeetria
 • UE5 Kutsekoolitus: ruumilise statistika või ruumilise ökonomeetria projekt

4. - 230. semester (30 ECTS)

 • UE1 Ruumiline statistika ja ruumiline ökonomeetria: ruumianalüüsi või ruumilise ökonomeetria täiustatud teemad, GIS
 • UE2 uurimispraktika, magistritöö (6 kuud).

Riiki sisenemise nõuded

Õpilased, kellel on kraad majandusteaduses, matemaatikas, inseneriteaduses, kvantitatiivses geograafias.

Taotlemise kord

Kõigile kandidaatidele

 • kohaldatakse e-kandidaadi kaudu
 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Oluline: Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes järgmistest riikidest Campus France'i bürooga:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Toetused

Pakume üliõpilastele stipendiume, et realiseerida oma esimese aasta või teise aasta praktika välisriigis või ülikoolis. Pakume ka aasta stipendiume parimatele kandidaatidele.

Tulevased karjäärivõimalused

Magistriõppekava annab õpilastele akadeemiliste ja praktiliste oskuste portfelli. Need hõlmavad võimet viia läbi ruumianalüüsi, keskkonnaökonoomika ja ruumiandmete analüüsi uurimistöö, andmete kogumise, analüüsi, sünteesi ja aruandluse kaudu kas eraldi või meeskonna osana. Need hõlmavad ka juhtimisoskusi, mis on seotud teiste inimestega suhtlemisega. Kogemustega, mida õpilased arendavad ruumiandmete ja keskkonnamajanduse andmete analüüsimisel, ootavad akadeemiliste ringkondade, linnaplaneerimise ja kohalike arendusagentuuride, andmeteadusagentuuride, valitsusväliste ühenduste ja valitsuse üliõpilased erinevaid karjäärivõimalusi.

Programmi partnerid

Kursusi õpetab spetsiaalsete riiklike ja rahvusvaheliste teadlaste ja teadlaste meeskond, mis on täielikult seotud oma valdkonna teadustööga. Magistriõppekava on tihedalt seotud UBFC-s väljatöötatud rakendusuuringutega ruumianalüüsis, keskkonnamajanduses ja ökonomeetrias. Tõepoolest, magistriprogrammi koordinaatorid ja osalejad on kõik teadlased, kes on spetsialiseerunud ruumilise ökonomeetria, keskkonna ökonomeetria ja ruumilise ökonomeetria valdkonnale. Meeskond koosneb teadlastest, kes kuuluvad kahele UBFC uurimislaborile: LEDI (Laboratoire d'Economie de Dijon, Dijoni majandusteaduskond) ja CESAER (Keskuse ja sotsiaalteaduste apellatsioonikeskused, Ruraux, majandus- ja sotsioloogiakeskus). Maapiirkonnad) ja kõik välised välisteadlased.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud Mai 2, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
243 EUR
Õppemaksud
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
End Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
sept 2020