Süsteemide ja kontrolli magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

Põgusalt

 • Teaduskonna nimi: automaatjuhtimise ja arvutitehnoloogia teaduskond
 • Uuringu valdkond: süsteemitehnoloogia
 • Ülikooli programmi nimi: Süsteemid ja juhtimine
 • Õppekeel: Seda õppeprogrammi pakutakse inglise keeles.
 • Õppe tüüp (täisajaga, osalise tööajaga, kaugõpe): täisajaga
 • Õpingute tavapärane kestus (aastates)
 • ECTS ainepunktide arv (semestritel ja õppe pikkusel): 30 ainepunkti semestris, kokku 120 ainepunkti
 • Akadeemiline kalender (kursuste algus- ja lõppkuupäevad): 1. oktoober - 30. juuni. Uuesti läbivaatuse ajaks pikendatud 30. septembrini.

Programmi ülevaade

Magistriõpe süsteemides ja juhtimises (SC) on mõeldud lõpetajatele, kellel on põhiteadmised automaatjuhtimisest ja kes soovivad süvendada oma teadmisi mitmes uurimissuunas. Süsteemide ja juhtimise kraadiõppe programmis on interdistsiplinaarne õppekava, mis on üles ehitatud inseneriharudele nagu automaatjuhtimine, rakenduslik informaatika, robootika, side ja elektroonika. Kaetud teemad aitavad õpilastel omandada kutsealaseid pädevusi:

 • Töötamine süsteemiteooria ja automaatse juhtimise, infotehnoloogia, tehisintellekti, infotehnoloogia ja kommunikatsiooni arenenud kontseptsioonidega.
 • Automaatsete juhtimissüsteemide arvutipõhise modelleerimise, simuleerimise, tuvastamise, analüüsi ja kujundamise täiustatud meetodite kasutamine.
 • Tehniliste seadmete ja täiustatud automaatsete juhtimisstruktuuride kavandamine, juurutamine, testimine, käitamine ja hooldus
 • Tarkvaraarendus keerukate juhtimisalgoritmide rakendamiseks, kasutades programmeerimisvahendeid, tehisintellekti tehnikaid ja kõrgtehnoloogiaid.

Kestus

121250_DurationNCredit01.jpg

Karjäärivõimalused

SC magistriprogrammi lõpetanutel on oskused, mis sobivad töökoha leidmiseks ettevõtetes, akadeemilistes asutustes ja uurimiskeskustes, mille huvides on süsteemitehnika, automaatjuhtimine ja rakenduslik informaatika.

Sissepääs

Üldnõuded

EL / EMP / Šveitsi Konföderatsioon

EL / EMP / Šveitsi Konföderatsiooni kodanikud peavad omandama lõpetatud õpingute tunnustamise Rumeenia kõrgkooli astumiseks, mida peab hindama Rumeenia diplomite samaväärsuse ja tunnustamise keskus (CNRED). Kandideerimisdokumentidesse tuleb lisada CNREDi välja antud tunnistus, mis tunnistab kandidaadi varasemaid õpinguid, koos taotlusvormi ja õppedokumentide koopiate, sünnitunnistuse, passi, tervisetõendi, rahvusvahelise inglise keele tunnistuse, fotode ja vajaduse korral nimega muuta dokumente, tunnistust, mis näitab õpilase staatust ja diplomi.

Mitte-EL

Kolmandate riikide kodanike taotlustoimik peab sisaldama avalduse vormi ja õppedokumentide koopiaid, lõpetatud õpingute akadeemilisi dokumente, sünnitunnistust, passi, arstitõendit, rahvusvahelise inglise keele tunnistust, välismaal elamist tõendavat dokumenti ja toimiku töötlemise tasumist tõendavat dokumenti tasu.

Tähtis: lisaks nendele üldistele nõuetele peab iga kandidaat vastama ka sellele õppeprogrammile kandideerimisel teatavatele erinõuetele.

Erinõuded

Rumeenias kavandatud õpingute spetsialiseerumise korral bakalaureusekraadi või samaväärse kraadi, millel on sarnane õppeaeg, eeldusel, et 1. ja 2. õppetsükkel kogub vähemalt 300 EAP-d. Kandidaatide registreerimisel peaks olema ingliskeelne tunnistus (vähemalt B1 tase). Sellele magistriõppesse pääsemiseks peavad kandidaadid läbima on-line intervjuu.

Süsteemide ja juhtimise magistriõppe vastuvõtuprotsess hõlmab taotlusfaili ja intervjuud. Taotlusfail sisaldab ametlikke ärakirju kui bakalaureuseõppe akadeemilisi salvestusi ja lõpueksamit.

Intervjuu on inglise keeles ja see koosneb taotleja huvipakkuva uurimistöö teema lühikesest suulisest tutvustamisest. See esitlus võib põhineda bakalaureuse lõputöö kavandatud laienditel ja see peaks tõestama, et taotlejal on põhiteadmised süsteemide ja juhtimise õppevaldkonnast. Väljaspool Rumeeniat pärit kandidaatide jaoks saab intervjuu läbi viia Skype'is, tuginedes eelnevale ajakavale vastuvõtukomisjonis.

Sisseastumisel arvestatud keskmine hinne arvutatakse järgmiselt:

AG = 0,4 * IG 0,6 * BG,

kus:

 • AG = sisseastumisaste,
 • IG = intervjuu hinne,
 • BG = bakalaureuse lõpueksami hinne.

Muud tasud

 • EL-i välistele üliõpilastele on õppemaks 270 EUR kuus.
 • ELi üliõpilastele on õppemaksu 3000 RON aastas.
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

TUIASI students have access to top notch technical studies, as the university is one of the best in the country and Eastern Europe. Great professors, relevant courses and new labs await you.

TUIASI students have access to top notch technical studies, as the university is one of the best in the country and Eastern Europe. Great professors, relevant courses and new labs await you. Näita vähem