SUMA - Master säästvatesse materjalidesse

Üldine

Saadaval 6 asukohta

Programmi kirjeldus

EIT märgis määrati 2016. aastal

Väljakutse

Materjalid moodustavad kaasaegse globaalse majanduse aluse. Need muutuvad üha olulisemaks üleminekul süsinikdioksiidi heitkoguseid vähendavale ühiskonnale, kuna need võimaldavad muu hulgas üleminekut taastuvenergiale, elektrienergia liikuvusele ja ressursitõhususele. Sellest hoolimata muutuvad paljud materjalid kriitiliseks.

Seepärast peame välja töötama tugevaid lahendusi ja mängu muutvaid tehnoloogiaid, mis võimaldavad jätkusuutlikku materjalivoogu.


SUMA-ga seotud jätkusuutlike materjalide lahendused

SUMA magistriprogrammi eesmärk on koolitada tulevasi ressursiminereid globaalses koostööprojektis, kogudes kokku mõned parimad haridusprogrammid säästvate materjalide inseneride valdkonnas Euroopas. Eesmärgiks on tagada, et noored teadlased omandaksid keemia ja füüsika kindel taust, kellel on pädevus uute materjalisüsteemide projekteerimiseks ja kohandamiseks konkreetsete funktsioonide jaoks ning materjalide arendamise protsesside ja tehnoloogiate jätkusuutlikkuse seisukohalt. SUMA keskendub eriti innovatsioonile, ettevõtlusele ja juhtimisele ning võtab tervikliku lähenemisviisi materjalide paradigmale, uurides ringikujulist (öko) disaini, materjalide asendamist, elutsükli kujundamist ja ringikujunduse kujundust, materjalide töötlemist ja ringlussevõttu, tootmist ja innovatsiooni.


Programmi struktuur

Säästva materjali (SUMA) magistriprogrammid on kaheaastased programmid, mis on kaasatud osalevate ülikoolide inseneriprogrammidesse:

KU Leuven

Materjalide inseneri magister

Montanuniversität Leoben

Master säästvatesse materjalidesse

Trento ülikool

Materjalide ja tootmistehnoloogia magister

Grenoble INP

Master säästva tööstuse insener

Milano-Bicocca ülikool

Materjaliteaduse magister

Kokku on kokku 10 pala, millest igaühele on antud EIT märgis. Iga kursus SUMA-programmi koosneb ühel täispikk ülikoolis, millele järgneb teine ​​aasta mõnes teises ülikoolis.

Innovatsioon ja ettevõtluskoolitus

EIT-märgistatud magistriprogrammi kohaselt tunnistab SUMA, et on oluline anda õpilastele võimalus uurida säästvate materjalide lahenduste majanduslikku tähtsust ja seda, kuidas neid praktiliselt rakendatakse tööstuslikus ja ühiskondlikus keskkonnas. SUMA üliõpilastele antakse innovatsiooni ja ettevõtluskoolitust, mis käsitlevad järgmist:

  • Kursused, mis käsitlevad innovatsioonistrateegia rakendamist ettevõtte tasandil, tootearendusprotsessi juhtimist ja strateegilist juhtimist, loovust ja tootearenduse otsustusprotsessi.
  • Äri simulatsiooni mängud.
  • Noorte ettevõtjate antud tunnistused inseneritegevuse rolli kohta tehnoloogiliste spin-off ettevõtete käivitamisel.
  • Juhtumiuuringud, mille on esitanud tööstuse ja ettevõtte valdkonna eksperdid.
  • Väikesed rühmad ja üksikprojektid, mis käsitlevad reaalmaailma probleeme.


Ühe nädala suvekool

Igal aastal korraldavad SUMA magistriprogrammid suvekooli, kus kõik üliõpilased erinevatest teedest koosnevad, et õppida juhtivatelt ekspertidelt konkreetse säästva materjali teemal. Suvekoolis töötavad üliõpilased ühiskondlike ja tehnoloogiliste väljakutsetega koos meeskonnad, kasutades ekspertide suvekoolide õppejõudude teadmisi ja loenguid. 2017. aasta väljaanne toimus Leuvenis ja arutati teemat "Ringikujundus majanduse digiteerimine", kus õpilased said õppida, kuidas asjade Internetti (IoT), suurt andmeanalüüsi ja Industry 4.0 põhimõtteid saab kasutada säästvate materjalide töötlemiseks ja ringlussevõtuks. 2018. aasta SUMA suvekool võimaldas õpilastel omandada multikriteeriumide hindamise meetodeid ja arendada uuendusi laborilt äriprojektidesse ja kommertsialiseerida.


Professionaalsed profiilid pärast lõpetamist

Kas olete õpilane, kes on:

  • Kas olete huvitatud maateaduste, kaevandamise, materjaliteaduste ja inseneriteaduste vallas?
  • Motiveeritud uurima materiaalse tehnoloogia seost keskkonna ja sotsiaalmajanduslike teguritega?
  • Kas soovite ettevõtlikuks muutuda ja oma firma alustada?
  • Motiveeritud tegema tihedat koostööd tööstusega ja tipptasemel väljakutsetega seotud teadusuuringuid?

SUMA magistriprogrammi eesmärk on koolitada keemia ja füüsika kindlat taustaga teadlasi, kellel on pädevus uute materjalisüsteemide projekteerimiseks ja kohandamiseks konkreetsete funktsioonide jaoks ning materjalide arendamise protsesside ja tehnoloogiate jätkusuutlikkuse seisukohalt.

Peamised töövõimalused on Euroopas asuvates tööstusharudes ja uurimiskeskustes, kes töötavad täiustatud rakenduste ja kõrgtehnoloogiliste funktsioonide materjalide väljatöötamisel ja tootmisel.

Lõpetajad saavad alustada karjääri kõrgelt hinnatud tulevaste juhtidega vastutustundlikes ametites kõrgtehnoloogiliste ettevõtete täiustatud materiaalse disaini, tootmisprotsesside ja oluliste kvalifitseeruvate protokollide haldamisel, tööstus- ja uurimiskeskuste materiaalse diagnostika ja analüüsi ning materjalide arendamise projektide ja teadusuuringute materiaal- ja tehnoloogiaarenduse valdkonna projektid.


Nõuded

Üldiselt peaks kõigil õpilastel olema bakalaureusekraad või inseneri bakalaureus (või samaväärne), samuti inglise keele oskuse tõend.

Kandidaadid peavad vastama oma valitud raja mõlema partnerasutuse magistriprogrammi vastuvõtukriteeriumidele. Palun vaadake ülikoolide veebisaitide kohta infot vastuvõtutingimuste kohta.


Taotlemise periood

SUMA programmi taotlus on mitmeastmeline protsess.

Taotlejad peaksid registreeruma SUMA veebisaidil: www.master-suma.eu

Teavet ülikoolide registreerimise / avalduse esitamise tähtaegade kohta vaadake palun järgmist:

KU Leuven

www.kuleuven.be/english/application/instructions

Montanuniversität Leoben

starter.unileoben.ac.at/fi/3489/

Trento ülikool

offertaformativa.unitn.it/en/lm/materials-and-productionengineering/application

Milano-Bicocca ülikool (UNIMIB)

www.unimib.it/unimib-international/bachelor-and-masters/how-enroll


Tasud

Tasud sõltuvad programmi lugemisest ja päritoluriigist.

EMP üliõpilastele makstavad kogukulud on 77 kuni 5500 eurot.

EMP-väliste üliõpilaste kogukulud on vahemikus 600 kuni 12 000 eurot.

Täpsema teabe saamiseks külastage www.master-suma.eu


Stipendiumid

Üliõpilastele, kes algavad 2020. aasta septembris, on saadaval EIT-Label stipendiumid EIT RawMaterialsilt 13 500 eurot õpilase kohta. Lisateavet EIT-Labeli stipendiumide määramise ja selle kohta, kes on abikõlblikud, pöörduge otse koordineeriva ülikooli poole: master-suma@kuleuven.be

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to e ... Loe edasi

EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Näita vähem
Espoos , Delft , Bordeaux , Grenoble , Liège , Metz , Luule , Genti , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milano + 12 Rohkem Vähem