Sisearhitektuuri kapten

Üldine

Programmi kirjeldus

Kaasaegset maailma iseloomustab keerukus ja kiire muutused, mõjutades ka sisearhitektide ja ruumiliste disainerite eriala. Sisearhitektuuri magistriõppe programm põhineb põhimõttel, et disainioskuste komplekt selle mõiste kitsas tähenduses ei ole piisav, et sisearhitektid saaksid oma elukutsel edukad olla. Samuti peavad nad mõistma laiemat konteksti ja suutma oma lahendusi muutuvatele olukordadele kohandada.

Meie õppekava on jagatud kahte peamist segmenti:

Esimene (nn kõrgtehnoloogia) segment tegeleb ruumide ja inimeste vahelise suhtlemisega ning kuidas kõrgtehnoloogia ja nutikad materjalid aitavad seda suhtlust parandada. Teine (nn madaltehnoloogiline) segment põhineb mõtetel, et kui meil on hästi teada meie ümbruskond, laiemad kontekstid (nagu kliima, loodus, majandus ja kultuur) ning nende omavaheline seos, rikkalik kujutlusvõime ja primitiivsed materjalid on kõik, mida peame looma värskeid, kvaliteetseid ruume.

Esimese õppeaasta jooksul osalevad õpilased mõlemas segmendis võrdselt. Teine õppeaasta on pühendatud magistriprojektile. Selleks valivad õpilased ühe kahest segmendist - olenevalt sellest, kumb neist toetab paremini nende projekti teemat.

Magistriõppekava üldeesmärk on valmistada ette iseseisev loominguline isik, kes suudab luua isikustatud kolmemõõtmelisi keskkondi, ühendades arhitektuuri, disaini, kunsti ja tehnoloogia ühtseks tervikuks ja juhtides nende ruumilise disaini projektide elluviimist.

Õppekava annab oskused kriitiliselt analüüsida, kujundada ja katsetada ruumilise keskkonna loomise erinevaid aspekte ning aidata kujundada isiklikku, loomingulist lähenemist. See keskendub põhjalikule teoreetilistele teadmistele ja praktiliste oskuste pakkumisele, mis on vajalikud kvalifitseeritud tööalaseks tööks, eesmärgiga valmistada õpilasi ette iseseisva ruumilise disaini projektide loomise.

Nende oskuste arendamisel saavad üliõpilased kasu Eesti ainulaadsetest kontekstidest: karm Põhjaklimaatika; ulatuslik, puutumata loodus; selle asukoht Ida ja Lääne piiril; selle väike suurus.

"Ma sooviksin kindlasti soovitada magistriõppes sisearhitektuuriprogrammi. Selle magistriprogrammi suurimad tugevused on teaduse ja kontseptsiooni olulisus projekteerimisprotsessis. Meile õpetatakse interjööri" välja murda ", kujundama ja töötama laiemas kontekstis. Juhendajad ei ole mitte ainult sisearhitektid, vaid ka linnastlased, sotsioloogid, filosoofid ja paljud teised valdkonnad. Loomulikult on reisid nii Eestis kui ka välismaal olnud meelelaadi laiendanud . "

- Andrea Tamm, MA sisearhitektuur '17

Vastuvõtuaeg: 1. märts - 3. mai 2019

Viimati uuendatud August 2018

Teave kooli kohta

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural herit ... Loe edasi

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural heritage and conservation. Located in the capital city, Tallinn, it is an active study and research institution and the leading national centre of innovation in visual culture. Näita vähem