Programm keskendub valdkondade soolisele ehk soolisele suhtlemisele ja selle koosmõjutamisele teiste sotsiaalsete kategooriate ja võimuvariantidega nagu rahvus, klass, rahvus, seksuaalsus, vanus ja (dis) võime.

Programmi pakutakse üheaastase valikuna 60 ainepunkti või kaheaastast valikuvõimalust 120 ainepunkti. See on täistööajaga programm, mis annab teile võimaluse uurida, kuidas sotsiaalsete ja kultuuriliste muutuste protsessid on võimalik algatada või toetada, integreerides kriitilist arusaamist põikisuunalistest soost, võideldes mitmekordse ebavõrdsuse ja diskrimineerimise protsesside ja muude muutuva töö . Õpid kuidas aktiivselt muuta, arendada ja katsetada olemasolevaid norme ja struktuure.

Programmi kasutavatel õpilastel on harilikult palju erialaseid teadmisi, näiteks sotsioloogias, õpetuses, psühholoogias, politoloogias ja ärijuhtimises. Programm pakub teile teadmisi soolise võrdõiguslikkuse uuringute teooriatest ja metoodikatest - ristmikulisuse ja muutuste kohta ning võimaldab teil arendada akadeemilisi oskusi, mis on vajalikud, et analüüsida ja sekkuda innovatiivselt ja professionaalselt ühiskondlikes ühiskondlikes muutustes soolise ja ühiskondlikus protsessis. Peamine eesmärk on pakkuda võimalusi mõtiskleda aktivismi, teooria, erialase arengu ja karjäärivõimaluste vaheliste seoste mõistmise üle ja arendada nende mõistmist.

Internetis ja ülikoolilinnakuloos

Programm ühendab interneti kaugõppe intensiivse kohustusliku ülikoolilinnakupoosolekutega. Sa suhtlete oma õpetajate ja teiste programmi liikmetega digitaalses klassiruumis. Igal aastal korraldatakse kolm kohustuslikku ülikoolilinnaku nädalat, millest esimene on programmi alguses. Kursused koosnevad loengutest, seminaridest, õpikodadest, õpetustest, juhendamistest ja kursuste ülesannetest nii ülikoolilinnaklassis kui ka internetis. Lisaks sellele oodatakse eeldatavasti ka sõltumatuid uuringuid. Juhtimisvormid, mis põhinevad peamiselt Interneti kasutamisel, pakuvad teie tegevustele suuremaid nõudmisi kui lihtsalt ülikoolilinnakule rajatud programm.

Õpikeskkond

Õpetajad kasutavad oma õpetamisel oma teadustööd, näiteks kultuuritraditsioonide ja esitlustega, metoodiliste vahepealsete sekkumiste, teadmiste tootmise, postkoloniaalsete feminismide, võrdõiguslikkuse, masculinities ja seksuaalelu. Me kombineerime tavapärased õpetamisformaadid formaadiga, mida tavalises akadeemilise tööriistakomplektiga ei leidu. Me julgustame näiteks kirjalikke ja kõneldavaid etendusi, mis seavad välja traditsioonilised piirid akadeemilise ja loova kirjutamise, rääkimise ja sekkumise vahel. Soovitame teil tugineda oma kogemustele ja aidata kaasa seminaride sisu arendamisele. Anname teile võimaluse töötada juhendamisgruppides; st õpilased jagunevad väiksemateks gruppideks, kes arutlevad erinevate teemadega juhendajaga. Me tahame, et te mõnel kursusel kirjutaksite peegeldusajakirju.

Selleks, et anda teile uusimat teavet praeguste teadusuuringute kohta, kutsume teid osalema meie seminarides soolise võrdõiguslikkuse uuringute üksuses, mis on suurepärane ja rahvusvaheliselt tuntud keskkondadevaheline uuring soolise võrdõiguslikkuse valdkonnas. See on üks suurimaid interdistsiplinaarseid uurimis- ja õpetamisüksusi Põhjamaade soolise võrdõiguslikkuse uuringutes.

Karjäärivõimalused

Suguküsimuste magistriõppe lõpetamise programmi "Intersectionality and Change" raames valmistate te karjääri kõrghariduses ja teadustöös ning professionaalsel tööl, kus osalevad erinevad sugupoolsed organisatsioonid, meedia, kommunikatsioon ja poliitika. See programm võib ka arendada oma praegust karjääri täiendõppe kaudu soopõhiste töödega.

Mõned meie vilistlaste töökohad:

  • Tess Consoli, doktorant, Massachusettsi Ülikool, Boston, ülemaailmse kaasamise ja sotsiaalse arengu kool.
  • Saad Khan, personalijuhataja, BRACi Ülikooli haridusalase arengu instituut, Dhaka, Bangladesh.
Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 22 kursust Linköping Universityis »

Viimati uuendatud October 27, 2018
See kursus on Kombineeritud õpe veebis ja ülikoolis kohapeal
Start Date
sept 2019
Duration
1 - 2 aastat
Päevane õpe
Price
160,000 SEK
Kehtib ainult väljaspool ELi, EMP ja Šveitsi asuvatest üliõpilastest
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date