Statistilise õppe teooria magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

See programm seisab tänapäevase matemaatika ja arvutiteaduse erinevate erialade ristumiskohas, sealhulgas statistika, optimeerimine, õppimisteooria, infoteooria, keerukusteooria, samuti tänapäevase infotehnoloogia valdkonna teaduse ja innovatsiooni ristumiskohas. HSE ja Skoltechi juhtivad eksperdid juhendavad ühiselt seda ainulaadset teadusuuringutele suunatud programmi.

Õpilased osalevad ühes või enamas töörühmas (teadusseminarid), kus nad määravad esmase uuringuaruande fookusalad ja lahendavad seejärel väljakutsed statistilise õppe teooria tipptasemel teadusuuringute ja tehnoloogia ristumiskohas. Need seminarid on üles ehitatud meeskonnatööle, kuna võetud ülesanded on nii keerulised, et neid ei suuda üksinda üksi lahendada. Õpilased õpivad, kuidas tõhusalt koostööd teha, koondades oma mitmekesised kollektiivsed oskused, pädevused ja kogemused keerukate probleemide edukate lahenduste leidmiseks.

Programmi kursusi õpetavad juhtivad HSE eksperdid, sealhulgas sellised ülemaailmselt tunnustatud teadlased nagu dr Yurii Nesterov, dr Denis Belomestny, dr Dmitri Vetrov, dr Andrei Sobolevski, dr Aleksei Naumov ja dr Quentin Paris. Loenguid peavad ka Skoltechi professorid, sealhulgas dr Ivan Oseledets, dr Viktor Lempitsky, dr Evgeny Burnaev ja dr Yury Maximov. See meeskond on üsna noor, kuid selle liikmed on juba andnud märkimisväärseid teadussaavutusi.

Programm teeb aktiivset koostööd Venemaa Teaduste Akadeemia teabe edastamise probleemide instituudiga, samuti Moskva Riikliku Ülikooli asjakohaste teaduskondadega ning Moskva füüsika- ja tehnoloogiainstituudiga. Lõpetajad lähevad tööle suurematesse Venemaa ja rahvusvahelistesse ettevõtetesse ning nende erakordsete matemaatiliste oskuste järele on suur nõudlus.

Karjäärivõimalused

Programmi eesmärk on teadlaste ettevalmistamine kõige dünaamilisemates ja suure nõudlusega valdkondades, mis on seotud matemaatika ja informaatikaga. Magistriprogrammi lõpetanud võivad teha praktilist või teadusele orienteeritud karjääri, mis on mõlemad populaarsed ühes järgmistest valdkondadest:

 • analüüside tegemine tööstuses, nõustamises, erinevat tüüpi ühingutes ja sihtasutustes, valitsusasutustes, pankades, investeerimisfondides jne;
 • ekspertide tegevused, mis on seotud metoodika väljatöötamise, tõenäosusliku modelleerimise, statistiliste hinnangute, transpordi kavandamise, optimeerimise ja prognoosimisega, samuti tõhusate meetodite, juhtimistehnoloogiate ja andmeanalüüsi väljatöötamine erinevatel erialadel;
 • tehnilise toe pakkumine analüütilistele ja konsultatsioonigruppidele, kes tegelevad masinõppe, tehnilise disaini, finantsanalüüsi, transpordivõrkude modelleerimise ja optimeerimisega;
 • osalemine analüüsi-, teadus- ja haldusosakondade juhtimismeeskondades.

Statistilise õppe teooria magistriprogrammi lõpetanud saavad piisava juhendamise õpingute ja uurimistöö jätkamiseks juhtivates ülemaailmsetes ja Venemaa rakendusmatemaatika, matemaatilise modelleerimise ja arvutiteaduse keskustes, näiteks stohhastiliste algoritmide laboris ja Weierstrassi rakendusanalüüsi mitteparameetrilise statistika instituudis ja Stochastics ja matemaatikateaduskond, Humboldti ülikool (Berliin), Louvaini katoliku ülikool (Belgia), Joseph Fourieri ülikool (Grenoble), Max Plancki matemaatikainstituut (Bonn), Mannheimi ülikool, ENSAE ParisTech (Pariis) ja Steklov. Instituut (Moskva). Lisaks on paljud juhtivad ettevõtted, näiteks Yandex, Google, Microsoft, Bosch, Huawei ja Siemens, huvitatud sellise taustaga asjatundjatest.

Nõuded

Õpilased valitakse nende portfoolio põhjal, mis sisaldab nii kohustuslikke kui ka valikulisi komponente. Vastuvõtukomisjon võib kutsuda kandidaadi vestlusele.

Nõutud:

 • Avalduse vorm.
 • Bakalaureuse (spetsialisti või magistri) diplom ja varasemate haridusõpingute ametlikud ärakirjad. (kui te pole veel oma bakalaureusekraadi kätte saanud, lisage palun oma viimase akadeemilise ärakirja ametlik koopia).
 • Teil peab olema diplom arvutiteaduse või rakendusliku matemaatika ja informaatika alal või vähemalt algoritmide ja andmestruktuuride, programmeerimise, andmebaaside teooria ja edasijõudnute matemaatika (Calculus, Linear Algebra, tõenäosusteooria ja matemaatiline statistika) kursused. sertifikaadid.
 • Vastuvõtukomisjon võtab arvesse tundide arvu, lõplikke hinnanguid ja teie ülikooli paremusjärjestust.
 • CV, mis kinnitab teie töökogemust (palun täpsustage oma ametikoht ja tööülesannete loetelu) või teadustegevust rakendusmatemaatika ja informaatika õppesuunal, sealhulgas haridusalast praktikat.
 • Motivatsioonikiri (~ 500 sõna, mitte rohkem kui üks leht trükitud teksti), mis kirjeldab teie kandideerimise põhjuseid pikaajaliste karjääri eesmärkide ja tausta taustal. Samuti hinnatakse teie inglise keele kvaliteeti.
 • Vähemalt üks soovituskiri. Esitage oma soovitustele HSE soovituskirja suunised.
 • Keeleoskust kinnitavad eksamitulemused. Kehtiv IELTS-i sertifikaat (

Vabatahtlik:

 • Artiklite loetelu teadus- ja erialaajakirjades, konverentsidel, üliõpilastööde kogumikes jm, märkides autori nime ja väljaande pealkirja.
 • Ametialane areng, koolitus, spetsiaalsed veebikursused jne. Kursuste loetelu, kus osalesite, näidates ära saadud dokumendi / tunnistuse.
 • Kõik täiendavad akadeemilised tõendid, mis võivad aidata valimiskomisjonil kandidaati positiivses valguses hinnata, näiteks varasemate akadeemiliste saavutuste tunnistused, publikatsioonid ja konverentsiettekanded, osalemine akadeemilistel olümpiaadidel.
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Loe edasi

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Näita vähem
Moskva , Nižni Novgorod , Peterburi + 2 Rohkem Vähem