Suurbritannia

Õpi Ühendkuningriigis

Kõrgharidus Ühendkuningriigis

Tänu suurepärastele ülikoolidele soovivad Ühendkuningriigis kõrgharidust saada mitte ainult selle riigi kodanikud, vaid inimesed üle kogu maailma. Tavaliselt astutakse ülikooli 18-aastaselt. Enamus elanikke omandab bakalaureuse kraadi riiklikes ülikoolides et vähendada oma väljaminekuid.

Ühendkuningriigis on kõrghariduse esimene aste bakalaureuse kraad. Enamus õpilasi omandab selle kraadi kolme aastaga ning selle aja kestel on nad bakalaureuseõppe tudengid. Peale bakalaureuseõppe või sellega samaväärse õppe lõpetamist võivad sobilikud tudengid jätkata oma õpinguid magistrantuuris. Magistriõpe õpingud mis kestavad tavaliselt ühe aasta on esimene valik. Doktoriõpe kestab tavaliselt umbes kolm aastat. Magistriõppesse ja doktoriõppesse sisse astumisel on tavaliselt suur konkurents ning see haridus ei ole riigi poolt finantseeritud.

Lisaks kolmele põhilisele kraadiõppele on Ühendkuningriigi tudengitel võimalus erinevate gildide ja kolleegiumide kaudu omandada spetsialisti kvalifikatsioon. Sellise spetsialistide kvalifikatsioonide sekka kuuluvad näiteks psühholoogia, juura, meditsiin, haridus või ärindus.

Ühendkuningriigis õppimine pakub sulle eelisena kraadi ühtedest maailma parimatest ülikoolidest. See maa hindab haridust ning sul on võimalus elada suurepäraste mõtlejate ja uurijate keskil. Kui sinu valitud kraadiõpe sisaldab suure osana uurimustööd, siis avastad et Ühendkuningriigis õppimine annab sulle suurepärased võimalused oma uurimustöö teostamiseks.

 

Õppemaks

Kui mõtled Ühendkuningriigis õppimise peale, siis tuleb kasuks õppemaksudest aru saamine. 2012-2012 õppeaastal oli Inglismaa territooriumi bakalaureuseõppe maks maksimum 9000 naela aastas, kuigi rohkem oli 6000 naela suuruseid õppemakse. Magistriõppest alates õppemaks kasvab, kuid see oleneb suuresti ülikoolist. Tudengid kes õppisid Inglismaa territooriumist väljaspool oleval Ühendkuningriigi alal, maksid oma aastase kraadiõppe eest 5000 kuni 20 000 naela. 

Ühendkuningriigi ülikoolist saadud kraad avab mitmeid karjäärivõimalusi. Kuna neid ülikoole hinnatakse maailmas nii kõrgelt, siis on sul võimalus otsida tööd ka rahvusvaheliselt ning ka Ühendkuningriigis, kui peaksid otsustama sinna jääda.

 

Tervisekindlustus

Ühendkuningriik pakub tervisekindlustuse süsteemi nimega Riiklik Tervisekindlustus. Tudengid kes osalevad vähemalt poole aasta pikkustel kursustel võivad saada tasuta või alandatud maksuga tervisekindlustuse. Need tudengid, kelle kodumaa asub Euroopa majanduslikus alas või juba elavad Ühendkuningriigis, kvalifitseeruvad automaatselt Riikliku Tervisekindlustust saama, olenemata sellest kui kaua nad kavatsevad Ühendkuningriigis õppida.

 

Ühendkuningriigi viisa saamine

Ühendkuningriigi viisatüübid on järgmised:

Tier 4 General - See viisa sobib üle 17-aastastele inimestele kes tulevad Ühendkuningriiki õppima

Student Visitor - See viisa on mõeldud lühiajalisele õppijale kes ei soovi peale õpingute lõppemist tööle asuda

Prospective Student - See viisa on tudengitele kes peavad enne Tier 4 õppingute alustamist asjaajamistega tegelema

 

 

Nõuanded

Valmistudes ette Ühendkuningriigis õppimisele, pea meeles et mitmed ülikoolid ning programmid on väga suure konkurentsiga. Alusta taotlusega varakult et saada endale koht ning anna dokumendid sisse mitmesse ülikooli et suurendada oma sisse saamise võimalusi. Leia ülikooli lähedal asuv tasukohane elamispind ning kaalu pööningu või korteri jagamist teise inimesega et maksimaliseerida oma rahalist panust. Neid nõuandeid järgides peaksid ilma suuremate probleemideta Ühendkuningriigis õppida saama, kasutades maksimaalselt selle rikka kultuurilise pärandiga ja ülikooli lõpetajate hea rahvusvahelise mainega maa võimalusi.

 

Ühendkuningriigi kohta

Paljud inimesed ei tee vahet Ühendkuningriigi ning Suurbritannia vahel, kuid tegelikult need sõnad ei tähenda sama asja. Ühendkuningriik on nelja riigi ühendus: Inglismaa, Šotimaa, Wales ja Põhja-Iirimaa. Need neli riiki jagavad omavahel saari Euroopa maismaast loodes ning on ühendatud ühe valitsuse ning ühe monarhi alla. Suurbritannia koosneb vaid Inglismaast, Šotimaast ja Walesist.

Kuigi Ühendkuningriigis on neli erinevat riiki, kus on oma kultuur ning erinevad dialektid, on lihtne põhjus miks paljud inimesed ajavad segi Ühendkuningriigi ja Inglismaa. Mitmeid sajandeid oli Inglismaa domineeriv riik, mille eesotsas oli monarh, keda kutsuti "Inglismaa kuningannaks". Kui inimesed mõtlevad Ühendkuningriigi peale, siis tuleb tihtipeale alguses meelde monarhi kuju. Inglise kuningatest, kuningannadest, printsidest ja printsessitest on saanud rahvusvahelised kuulsused. Ühendkuningriik on tuntud ka teiste kultuuriliste ikoonide poolest, nagu David Beckham, Dr. Who ning The Beatles. Kui külastad Ühendkuningriiki, siis võib soovitada maiustamist dekadentse Cadbury šokolaadiga peale traditsioonilist kala ja kartuli rooga, juues kõrvale Guinnessi õlut.

Ühendkuningriikides on juhtivaid persoone nii kunstide alal kui ka teaduses ja tehnoloogias. Tihtipeale saavad moetrendid, näitlejad ja muusikud alguse just Ühendkuningriigist. London, mis on selle keskuseks, on justkui "kultuuriline superjõud".

Ühendkuningriik ja eriti Inglismaa on koduks mitmetele maailma parimatele ülikoolidele. Inimesed tulevad maailma kaugetest paikadest et õppida mõnedes maailma kõige kõrgemalt hinnatud ülikoolides, nagu Cambridge ja Oxford. Ühendkuningriikide neli ülikooli on QS Maaima Ülikooli Edetabeli kümne esimese seas.

 

Kliima Ühendkuningriigis

Ühendkuningriigi kliima varieerub paljuski regiooniti. Alad mis on lähedal Atlandi ookeanile, nagu näiteks Põhja-Iirimaa ja Wales on niisked, tuulised ning mõõduka temperatuuriga. Inglismaal on jahe, kuid mitte külm temperatuur peaaegu aastaringselt ning sajab mõõdukas koguses vihma. Võib sadada ka lund, kuid see on juhtub harva.

 

Elukallidus

Nii nagu kliimagi, sõltub elukallidus suuresti sellest, kus täpsemalt Ühendkuningriigis hakkad elama. London, mis on kultuuriline ja hariduslik keskus, on üks maailma kallimaid piirkondi. Nii üür kui igapäevased kulutused on seal üsna kallid. Ka väljas söömine on üle terve Inglismaa üsna kallis, nii et mõtle ühiselamu või köögiga korteri üürimise peale, selleks et kulutusi vähendada.

Koolid

Riigi Suurbritannia koolid ja ülikoolid

Riigi Suurbritannia veebikoolid ja -ülikoolid