Loe ametlikku kirjeldust

TEMA Euroopa territooriumid: kultuuripärand ja areng on kaheaastane (120 ECTS) kakskeelne (inglise ja prantsuse) Erasmus Munduse magistriprogramm (EMJMD), mis hõlmab viit ülikooli EList ja Kanadast. TEMA konsortsiumi koordineerib ELTE ja moodustab Pariisi École des Hautes en Sciences Sociales (EHESS), Catania Ülikool (UNICT), Charles Ülikool, Praha (CUNI) ja Kanada Lavali ülikool (UL). koostöö Euroopa kultuuripärandi märgisega (EHL) ja erinevate UNESCO büroodega.

Selle programmi eesmärk on paremini mõista kultuuripärandi kasvavat kohalolu ja tähtsust Euroopa kontekstis, rakendades rahvusvahelist, interdistsiplinaarset lähenemisviisi. Viimasel kümnendil on akadeemikud hakanud tunnustama Euroopa kultuuripärandi tähtsust ja mõju identiteedile ja kaasaegsele kultuurile. Seetõttu konsortsium otsustas üldiselt kasutada oma teadmisi uue interdistsiplinaarse programmi ja õppekava väljatöötamiseks ning luua esimene Euroopa ühine magistriprogramm Euroopa kultuuripärandi uuringute kohta, mis ühendab sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste akadeemilisi valdkondi.

See programm on soovitatav taotlejatele (EL-i ja ELi mittekuuluvates riikides), kes räägivad inglise ja prantsuse keelt, on huvitatud rahvusvahelises keskkonnas õppimisest ja omandanud esimese kraadi (BA / BSc / 180 ECTS / ajaloo, geograafia, filosoofia, antropoloogia, Etnograafia, sotsioloogia, kultuuriuuringud, linnauuringud, arhitektuur, rahvusteadused, rahvusvahelised suhted, õigus, majandus, haldus või sellega seotud valdkonnad). TEMA pakub mitte ainult ainulaadset rahvusvahelist atmosfääri, vaid ka mainekaid Erasmus Munduse stipendiume kõige paremini järjestatud Euroopa ja mitte-Euroopa üliõpilastele. Erasmuse Mundus stipendiumid hõlmavad õppurite osalemise kulusid, üliõpilasreiside ja paigalduskulude katmist ning päevaraha (1000 eurot kuus) EMJMD kogu õppeperioodi vältel.

See programm võimaldab õpilastel õppida vähemalt kahel partnerülikoolil, omandada topeltklasside või mitut kraadi (sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste magistri kraadi) ning alustada karjääri kultuuripärandis, halduses, linnaplaneerimises ja teadustöös.


Rajad / erialad

Õpilaste liikuvusradad jagunevad koordineeriva asutuse (1. semester) ja nelja partnerülikooli (CUNI, EHESS, UNICT, UL) vahel 2-3-3 semestriks, mille käigus nad teevad kohustuslikku internatuuri konsortsium. Teemad hõlmavad Euroopa kultuuripärandit, linnauuringuid, linnaantropoloogiat, Euroopa integratsiooni, ajalugu ja poliitika kujundamist. Konsortsium annab TEMA lõpetajatele kahe- või mitmekordse kraadi (sõltuvalt üliõpilase mobiilsusrajast) koos diplomiga, mis on kõik akrediteeritud riiklikul tasandil. Esitatakse isikliku õppekava sisu kirjeldav diplomaatiline lisa.


Programmi tugevus

TEMA pakub programmi, mida ükski praegusest kultuuripärandi magistrikraadist ei paku. TEMA pakub uut nii teooria- kui ka praktikapõhist interdistsiplinaarset ja kakskeelset koolitust, mille käigus saavad üliõpilased saada nii Euroopa kultuuripärandi õpetlased kui ka praktiseerivad eksperdid. TEMA loob tugeva aluse Euroopa pärandi kontseptsioonile, suurendab Euroopa kõrghariduspiirkonna mitmekesisust ja kvaliteeti, loob väärtusliku kogemustevahetuse Euroopa ja mujalt kui Euroopast pärineva perspektiivi osas ning moodustab akadeemiliselt suurepärase ja tõeliselt uuendusliku EMJMD. TEMA üliõpilased saavad osaleda ainulaadses haridus- ja teadusprogrammis nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas, mis ühendab kaasaegsete pärandipõhiste identiteedikonstruktsioonide elemente oma uuendusliku analüüsiga, mis põhineb interdistsiplinaarsel metoodikal.

Uus TEMA põhineb konsortsiumi liikmete suurel ühisel võrgustikul ja selle akadeemilise personali teadmistel ning loob tõelise silla Euroopa kultuuripärandi akadeemilise uurimistöö ja selle praktilise rakendamise vahel seotud asutustes kogu maailmas. Igal konsortsiumi liikmel on tugev kogemus nii ajaloo kui ka sotsiaalteaduste alal, mis moodustavad nende individuaalse õpetamise ja uurimistöö põhielemendid.

Seega, sellise mitmekultuurilise ja interdistsiplinaarse õppeprogrammi abil saavad õpilased omandada palju erinevaid valdkondi. TEMA õpetamine keskendub suhtlemisoskuste tugevdamisele (arutelude ja akadeemilise esituse korraldamine) ja kriitilise mõtlemise arendamisele. Tänu mitmesugustele praktilistele harjutustele seminaride ja praktikakohtade ajal ning regulaarsete kohtumistega mitteakadeemiliste partneritega võib tõusta ka algatusvõime ja ettevõtlus, otsuste tegemine ja probleemide lahendamine.

Programmi kakskeelne olemus on eriti oluline pärandiuuringute valdkonnas, kus inglise ja prantsuse keelt kasutatakse sageli, eelkõige ELis ja UNESCOs. Sel moel on TEMA suuteline oma õpilasi täiendavalt täiendama karjääri või doktoriõppes pärandkultuuri valdkonnas.


Karjäärivõimalused

TEMA lõpetajal on kaks või kolm diplomi, mis kindlasti on ka tööturul suur eelis. TEMA eesmärk on pakkuda kvalifikatsioone Euroopa kultuuripärandi, kohaliku, piirkondliku, riikliku ja territoriaalse valitsemisega seotud kutsealade sisenemiseks linnaplaneerimis- ja uurimisasutustes, mis on seotud kultuuripärandi ja identiteediga. TEMA õpilased saavad nii Euroopa kultuuripärandi õpetlased kui ka praktiseerivad eksperdid. TEMA suudab ka oma õpilasi täies ulatuses ette valmistada edaspidiseks karjääri- või doktoriõppeks pärandi valdkonnas.


Töö näited

Euroopa kultuuripärandi uurija, sotsiaal- ja linnaarengu ekspert, ajaloolane, sotsiaalteadlane, Euroopa kultuuripärandi valdkonna erialad, kohaliku, piirkondliku, riikliku ja territoriaalse halduse pärandi ekspert.

Programmi õpetamise keel:
Inglise
Prantsuse

Vaata veel 24 kursust Eötvös Loránd Universityis »

Viimati uuendatud November 29, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 9, 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
3,000 EUR
kolmandad riigid / EMP üliõpilased semestris | ELi / EMP üliõpilased: 1500 eurot semestri kohta
Deadline
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 9, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship
Start Date
sept 9, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Juuni 16, 2019
Application deadline for self-paying students

sept 9, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship
End Date
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Juuni 16, 2019
Application deadline for self-paying students
End Date