TEMA Euroopa territooriumid: pärand ja areng on kaheaastane (120 EAP), kakskeelne (inglise ja prantsuse keeles) Erasmus Munduse ühine magistrikraadiprogramm (EMJMD), mis hõlmab viit ülikooli EList ja Kanadast. TEMA konsortsiumi koordineerib ELTE ja selle moodustavad Pariisis École des Hautes en Sciences Sociales (EHESS), Catania ülikool (UNICT), Praha Karli ülikool (CUNI) ja Lavali ülikool Kanadast (UL). koostöö Euroopa kultuuripärandi märgise (EHL) ja erinevate UNESCO kontoritega.

Selle programmi eesmärk on anda rahvusvaheliste, interdistsiplinaarsete lähenemisviiside abil parem ülevaade kultuuripärandi kasvavast kohalolekust ja tähtsusest Euroopa kontekstis. Viimase kümne aasta jooksul on teadlased hakanud teadvustama Euroopa kultuuripärandi olulisust ja mõju identiteedile ja kaasaegsele kultuurile. Sel põhjusel on konsortsium otsustanud kasutada oma teadmisi uue interdistsiplinaarse programmi ja õppekava väljatöötamiseks ning esimese Euroopa kultuuripärandi uuringute ühise magistriprogrammi loomiseks, mis ühendab sotsiaal- ja humanitaarteaduste akadeemilisi valdkondi.

See programm on soovitatav taotlejatele (EL ja mitte-EL), kes räägivad inglise ja prantsuse keelt, on huvitatud õppimisest rahvusvahelises keskkonnas ja omandanud esimese kraadi (BA / BSc / 180 ECTS / ajaloos, geograafias, filosoofias, antropoloogias, Etnograafia, sotsioloogia, kultuuriuuringud, linnauuringud, arhitektuur, natsionalismiõpe, rahvusvahelised suhted, õigus, majandus, haldus või sellega seotud valdkonnad). TEMA pakub mitte ainult ainulaadset rahvusvahelist atmosfääri, vaid ka mainekaid Erasmus Munduse stipendiume kõige parema asetusega Euroopa ja muude riikide üliõpilaskandidaatidele. Erasmus Munduse stipendiumid hõlmavad üliõpilaste osalemiskulusid, üliõpilaste sõidu- ja sisseseadmiskulude katmist ning toimetulekutoetust (1 000 eurot kuus) kogu EMJMD õppeprogrammi kestel.

See programm võimaldab õpilastel õppida vähemalt kahel partnerülikoolil, omandada topeltklasside või mitut kraadi (sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste magistri kraadi) ning alustada karjääri kultuuripärandis, halduses, linnaplaneerimises ja teadustöös.

Lood / Spetsialiseerumised

Õpilaste liikuvusradad jagunevad koordineeriva asutuse (1. semester) ja nelja partnerülikooli (CUNI, EHESS, UNICT, UL) vahel 2-3-3 semestriks, mille käigus nad teevad kohustuslikku internatuuri konsortsium. Teemad hõlmavad Euroopa kultuuripärandit, linnauuringuid, linnaantropoloogiat, Euroopa integratsiooni, ajalugu ja poliitika kujundamist. Konsortsium annab TEMA lõpetajatele kahe- või mitmekordse kraadi (sõltuvalt üliõpilase mobiilsusrajast) koos diplomiga, mis on kõik akrediteeritud riiklikul tasandil. Esitatakse isikliku õppekava sisu kirjeldav diplomaatiline lisa.

Programmi tugevus

TEMA pakub programmi, mida ükski olemasolev kultuuripärandi magistrikraad ei suuda pakkuda. TEMA pakub uut nii teooria- kui ka praktikapõhist interdistsiplinaarset ja kakskeelset koolitust, mille käigus saavad tudengid saada nii Euroopa kultuuripärandi teadlasteks kui ka praktikuteks. TEMA loob tugeva aluse Euroopa pärandi kontseptsioonile, suurendab Euroopa kõrgharidusruumi mitmekesisust ja kvaliteeti, loob väärtusliku Euroopa ja mujalt pärit pärandiga seotud vaatenurkade vahetuse ning moodustab akadeemiliselt suurepärase ja tõeliselt uuendusliku EMJMD. TEMA üliõpilased saavad osaleda ainulaadses haridus- ja uurimisprogrammis nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas, mis seob kaasaegsete pärandipõhiste identiteedikonstruktsioonide elemendid oma uuendusliku analüüsi abil, mis põhineb interdistsiplinaarsel metoodikal.

Uus TEMA tugineb konsortsiumi liikmete suurele ühisele võrgustikule ja selle akadeemilise personali teadmistele ning loob tõelise silla Euroopa kultuuripärandi akadeemilise uurimise ja selle praktilise rakendamise vahel seotud institutsioonides kogu maailmas. Igal konsortsiumi liikmel on suured teadmised ajaloost ja sotsiaalteadustest, mis on nende individuaalse õpetamise ja uurimistöö põhielemendid.

Seega võivad sellise mitmekultuurilise ja interdistsiplinaarse õppeprogrammi abil omandada üliõpilastes palju põikpäiseid. TEMA õppetöös pannakse rõhku suhtlemisoskuse tugevdamisele (arutelude ja akadeemiliste ettekannete korraldamine) ning kriitilisele mõtlemisele. Tänu erinevatele praktilistele harjutustele seminaride ja praktikakohtade ajal ning regulaarsetele kohtumistele mitteakadeemiliste partneritega võib tõusta ka algatusvõime ja ettevõtlikkus, otsustus- ja probleemilahendus.

Programmi kakskeelne olemus on eriti oluline pärandiuuringute valdkonnas, kus kasutatakse nii inglise kui ka prantsuse keelt, eriti ELis ja UNESCOs. Sel moel suudab TEMA oma tudengeid täielikult ette valmistada edasiseks karjääri- või doktoriõppeks pärandi alal.

Karjäärivõimalused

TEMA lõpetajal on kaks või kolm diplomi, mis kindlasti on ka tööturul suur eelis. TEMA eesmärk on pakkuda kvalifikatsioone Euroopa kultuuripärandi, kohaliku, piirkondliku, riikliku ja territoriaalse valitsemisega seotud kutsealade sisenemiseks linnaplaneerimis- ja uurimisasutustes, mis on seotud kultuuripärandi ja identiteediga. TEMA õpilased saavad nii Euroopa kultuuripärandi õpetlased kui ka praktiseerivad eksperdid. TEMA suudab ka oma õpilasi täies ulatuses ette valmistada edaspidiseks karjääri- või doktoriõppeks pärandi valdkonnas.

Töö näited

Euroopa kultuuripärandi uurija, sotsiaal- ja linnaarengu ekspert, ajaloolane, sotsiaalteadlane, Euroopa kultuuripärandi valdkonna erialad, kohaliku, piirkondliku, riikliku ja territoriaalse halduse pärandi ekspert.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise
  • Prantsuse

Vaata veel 24 kursust Eötvös Loránd Universityis »

Viimati uuendatud Juuli 28, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 9, 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
3,000 EUR
kolmandad riigid / EMP üliõpilased semestris | ELi / EMP üliõpilased: 1500 eurot semestri kohta
Deadline
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 9, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline for self-paying students
Start Date
sept 9, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship

sept 9, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline with Erasmus Mundus scholarship
End Date
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Application deadline for self-paying students
End Date