Taime- ja metsabiotehnoloogia magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Taime- ja metsabiotehnoloogia magistriprogramm

Taimebiotehnoloogia on oluline vahend globaalsete probleemide lahendamisel. Kuidas toota maailmas piisavalt toitu? Kuidas arendada taastuvaid kütuseid ja juhtida ökosüsteeme keskkonnasõbralikul ja säästval viisil? Taime- ja metsabiotehnoloogia magistriprogramm annab teile spetsiaalse kompetentsi ja oskused nende väljakutsete ära tundmiseks, mõistmiseks ja lahenduste leidmiseks.

Taimebiotehnoloogia on muutumas üha olulisemaks vahendiks sööda, kütuse ja ökosüsteemi majandamisega seotud globaalsete probleemide lahendamisel keskkonnasõbralikul ja säästval viisil. Taime- ja metsabiotehnoloogia magistriprogramm pakub õpilastele eripädevusi ja -oskusi nende väljakutsete ära tundmiseks, mõistmiseks ja lahenduste leidmiseks.

Taime- ja metsabiotehnoloogia ettevõttest Inhousebyrån on Vimeo.

Programm põhineb koordineeritud kursuste kogumil, mis kokku moodustavad 80 ainepunkti (120 ECTS ainepunkti) jaotatud kaheks aastaks. Pakutakse ajakohaseid teadmisi taimerakkude ja molekulaarbioloogia, samuti taimede kasvu ja arengu kohta. Seda rakendatakse sordiaretuse, biotehnoloogia ja funktsionaalse genoomika valdkonnas. Programmi korraldavad Umeå ülikooli taimefüsioloogia osakond ja metsageneetika ja taimefüsioloogia osakond (Rootsi põllumajandusteaduste ülikool), mis koos moodustavad Umeå taimeteaduse keskuse (UPSC). Haridus on kinnitatud UPSC erinevate uurimisteemade ümber.

Juhend

Programm annab õpilastele teoreetilisi ja praktilisi teadmisi taimefüsioloogia, molekulaarbioloogia, biotehnoloogia ja funktsionaalse genoomika kohta; koos arusaam taimede biotehnoloogia eetilistest, ökoloogilistest ja juriidilistest aspektidest. Edasised teadmised antakse taimerakkude ja molekulaarbioloogia alal, samuti taimede kasvu ja arengu kohta. Seejärel rakendatakse neid teadmisi sordiaretuse, biotehnoloogia ja funktsionaalse genoomika valdkonnas. Programmi erinevad kursused sisaldavad mitmesuguseid laboratoorseid katseid, pakkudes õpilastele praktilisi kogemusi ja koolitust, kuidas teaduslikke katseid kavandada, teostada ja neist aru anda. Programm annab õpilastele võimaluse luua kontakte ka põllumajanduse ja metsanduse biotehnoloogiaettevõtetega.

Karjäärivõimalused

Pärast magistriprogrammi sobib üliõpilane hästi tööle taimebiotehnoloogia ettevõttes. Programm sobib ka tudengitele, kes sooviksid töötada laiemas laborikeskkonnas. Üliõpilane saab kandideerida ka doktorikraadile. taimebioloogia, taimebiotehnoloogia, taimede mikrobioloogia ja bioinformaatika programmid.

Kursused

1. aasta
Taimerakkude ja molekulaarbioloogia
Taimede kasv ja areng
Taimebiotehnoloogia ja molekulaarne aretus
Bioloogia ja biotehnoloogia metsakasvatussüsteemides

2. aasta
Valikainete kursused
Taimebioloogia kraadiõpe või taimede molekulaarbioloogia kraadiõpe

Näited valikainete kursustest:
Projektikursus taimede molekulaarbioloogias / taimebioloogias
Funktsionaalse genoomika teooria
Rakenduslik funktsionaalne genoomika
Biomaterjalid ja bioenergia
Geneetika ja biotehnoloogia metsakasvatussüsteemides

Kraad ja karjäär

Pärast magistriprogrammi sobib hästi tööle taimebiotehnoloogia ettevõttes. Programm sobib ka tudengitele, kes sooviksid töötada uurimis- ja arendustegevusega laiemas laborikeskkonnas.

Edasised uuringud?

Pärast kraadi omandamist saate kandideerida taimebioloogia, taimebiotehnoloogia, taime mikrobioloogia ja bioinformaatika doktoriõppe programmidesse.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem