Kognitiivne neuroteadus

Kas olete lummatud aju funktsioonide kaudu, mis panevad meid nägema, kuulda, liikuma, tundma ja mõtlema, kuidas me teeme? Kas olete huvitatud teadmiste ja oskuste omandamisest, mis on vajalikud paindlikumalt kõige kaasaegsemate aju kujutiste ja ajude stimuleerimise tehnikate rakendamiseks põhi-, rakenduslikes või kliinilistes uuringutes? Siis on Kognitiivne Neuroscience teile õige valik! See väga multidistsiplinaarne programm on lisatud M-BIC-i (Maastricht Brain Imaging Centre) juurde ja pakub teoreetilist tausta ja praktilist teadustegevust, mis on vajalikud mitmekülgse ajuteadlase saamiseks. Kognitiivne neuroteadus on ideaalne valik neile, kes soovivad akadeemilist või sellega seotud karjääri, keskendudes normaalse ja / või ebanormaalse aju funktsiooni mõistmisele.

Miks see programm on?

Kognitiivse neuroteaduse erialal omandate ainulaadse sünergia teadmiste inimese aju funktsiooni, taju ja kognitsiooni kohta, paralleelselt ulatusliku ja praktilise väljaõppega, mille abil saate kasutada kõige täpsemat mitteinvasiivset aju kuvamist (sealhulgas fMRI, fNIRS, DWI , EEG / MEG) ja aju stimulatsioon (TMS, tDCS). Saadud teadmised ja oskused pakuvad suurepärast tausta paindlikult rakendada neid tehnikaid nii põhi- kui ka rakenduslikes ja kliinilistes uuringutes.

See õpetamisprogramm hõlmab kognitiivse neuroteaduse asjakohaseid teemasid ja peegeldab Maastrichti aju kuvamise keskuses (M-BIC) asuva "Kognitiivse neuroteaduse" rühma teadustööalaseid teadmisi. Arutledes perespetsiaalse ja kognitiivse ajuuuringu võtmeküsimusi, loote te üksikasjaliku arusaamise sellest, kuidas "töötav" aju tajub, tunneb, liigub, õpib ja loob teadliku mõtte. Spetsiifilised kursuste teemad hõlmavad kuulmis- ja visuaalset ettekujutust, tähelepanu, keele, sensomotoorseid funktsioone, õppimist ja mälu, samuti aju ühenduvust ja ühendoomikka ja teadvuse häirete neuroimaging.

Pealegi õpidite seda teadmisi empiirilistes uuringutes tõlkima ulatusliku praktilise väljaõppega eksperimentaalses tsükli kõigis aspektides, kaasa arvatud eksperimentaalne disain, aju aktiveerimise registreerimine ja manipuleerimine ning täiustatud andmete analüüs. Meetodid, mida te õppite rakendama, on (f) MRI, fNIRS, DWI, TMS, tDCS, EEG / MEG, samuti andmete analüüs Matlabis, EEGLAB, Brainvoyager ja Turbo-BrainVoyager (neurofeedback).

Praktika

Tänu kohalikele teadusuuringute infrastruktuuridele ja erakordselt rikastele rahvusvahelistele võrgustikele on teil meie keskuses ja kõrgemates ülikoolides kogu maailmas (sh Cambridge'i, Harvardi, NIHi, Stanfordi, Londoni Ülikoolide Kolledžis) võimalused praktikumideks kognitiivse neuroteaduse ja sellega seotud valdkondades ) Praktika uurimisvaldkonnad ulatuvad põhiuuringutest ajuuuringutega (nt perceptuaalse õppimise neuraalne alus, kiht-spetsiifilised tähelepanufektid visuaalsel koorikul 7T fMRI-l) ja kaugelearenenud neuroimaging meetodite (nt aju-arvuti liidesed, multi-modal kuvamine) rakendused kliinilistele uuringutele ( nt fantoomvalu leevendamine tDCS-iga, Parkinsoni tõvega seotud neurofeedback koolitus). Me aitame teil leida teema ja asukoha, mis sobib kõige paremini teie enda huvidega ja karjääri eesmärkidega. Kas olete huvitatud sellest, milliseid projekte on õpilased läbi viinud?

Õppejõud ja uurimiskeskkond

Kognitiivse neuroteaduse õpetajad koosnevad rahvusvahelisest ja multidistsiplinaarsest teadlaste rühmitusest psühholoogide, bioloogide, arstide, inseneride, füüsikute ja arvutiteadlaste meeskonnast, mis on seotud M-BICi ja kognitiivse neuroteaduse osakonnaga psühholoogia ja neuroteaduse teaduskonnas.

M-BIC pakub ainulaadset uurimisinfrastruktuuri (ultra-kõrgtehnoloogiliste pilditöötlusseadmetega (3T, 7T) ja üheks ainult viiest 9.4T süsteemist maailmas, samuti täielikult varustatud EEG, fNIRS ja TMS / tDCS laboritega. Teadustöö on korraldatud tunnetuslike, kognitiivsete ja metodoloogiliste teemade põhjal, nagu on kirjeldatud M-BICi veebisaidil. Rakendatavate / kliiniliste uuringute projektide hulka kuuluvad fMRI-põhised neurofeedback-ravi (nt depressioon, ämblikfoobia), aju sidepidamine lukustatud patsientidel, TMS / tDCS-i juhitud aju taastumine pärast insulti või ajukahjustust, düsleksia ajutine hindamine sekkumine, tinnituse parandamine ja kuuldeaparaadid.

Kursused

Kognitiivse ja kliinilise neuroteaduse teadustöö magistriõppekava on jagatud kaheks osaks.

Esimeses osas keskendutakse teoreetiliste ja praktiliste teadustöötajate koolitust pakkuvate moodulite komplektile, mis katab esimese aasta ja teise aasta esimese kaheksa nädala (üksikasjalike moodulide kirjelduste kohta vaadake allapoole). Igas spetsialiseerumises osalete te domeenispetsiifilistes intensiivsetes tuumikursustes, mis hõlmavad olulisi teooriaid, mudeleid ja analüütilisi lähenemisviise. Sõltuvalt valitud erialadest hõlmavad kursused geneetilisi, keskkonna-, afektiivseid, kognitiivseid ja neurobioloogilisi protsesse, mis on inimese meelte ja käitumise, tervise või haiguse aluseks. Lisaks võtate kasutusele täiustatud statistikakursused ja praktilised õpikojad, mis võimaldavad teil arendada oma oskusi üldiste oskuste, näiteks andmete analüüsimise, teadusliku kirjutamise ja andmete kogumisega, kasutades selleks konkreetse valdkonna jaoks sobivaid meetodeid ja tehnikaid.

Õppekava teine ​​osa, mis hõivab enamasti teisel aastal, keskendub praktikale, kus kogutakse andmeid, mis moodustavad teie uurimistöö magistritöö aluse. Psühhopatoloogia ja neuropsühholoogia erialadel on teil võimalus teha täiendavat kliinilist praktikat, mis hõlmab ka väiksemat uurimisprojekti ja väiksemat väitekirja. Kui olete osalenud teadusuuringute magistri juhendamisel, saate õigeaegse ja üksikasjaliku teabe selle kohta, kuidas distsipliini teema valida, kuidas läheneda potentsiaalsetele juhendajatele ja kuidas valida kohaliku või (rahvusvaheliste) praktikakohtade hea võõrustaja. Õppekava tervikuna vastab 120 Euroopa ainepunktile.

Saate kohandada õppekava mõningaid aspekte oma konkreetsetele huvidele, näiteks valides oma erialal vajaliku õppekava. Seal on kolm valikained: osalemine regulaarsete moodulite teise spetsialiseerumine, kirjutades ülevaate paberile või abistamine käimasoleva uurimisprojekti. Kognitiivsete ja kliiniliste neuroteaduste ühendavate rikaste interdistsiplinaarsete ühenduste paremaks mõistmiseks ja hindamiseks on õppekavas ka kolokviumide seeria, kus on UMi teaduskonna interaktiivsed loengud ning külastanud riiklikke ja rahvusvahelisi kõnelejaid. Õppekavaga seotud teadustöötagatiste kirjutamise osaks on esimese aasta lõpus töötuba ja teise aasta alguses põhimoodul, mille käigus koostavad mitmesuguste erialade üliõpilaste väikesed rühmad välja interdistsiplinaarse uurimisettepaneku koostamise. See tähendab, et te peate mõtlema konkreetsete teadusuuringute kõigi aspektide osas, mis on suurepärane ettevalmistus praktikale ja väitekirjad.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebisaiti www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / researchmaster

Cognitive Neuroscience63

Cognitive Neuroscience74

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 12 kursust Maastricht University, Faculty of Psychology and Neuroscienceis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
aastas; 17500 eurot mitte-ELi / EMP õpilastele
Deadline
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 April, non EU/EEA students: 15 January
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
End Date
sept 1, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 April, non EU/EEA students: 15 January

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 April, non EU/EEA students: 15 January
End Date
sept 1, 2021