Teaduse hariduse ja kommunikatsiooni magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kas teil on ühes teaduses kindlaid teadmisi, kas teile meeldib oma teadmiste jagamist ja kas soovite süvendada oma teadmisi haridus- ja kommunikatsiooniprotsessides? Siis võib teie valitud olla loodusteaduste hariduse ja kommunikatsiooni magistriprogramm.

Selles programmis saate teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi nii formaalsetes kui ka informaalsetes hariduspraktikates. Teie teadusdistsipliin pannakse laiemasse ühiskondlikku perspektiivi ja te arendate välja oma seisukohad selle kohta, kuidas peaks teie distsipliin olema asjakohane keskhariduse ja laiema avalikkuse jaoks. Praktikad ning teadushariduse ja kommunikatsiooni uurimisprojekt toetavad teid nii oskusliku praktiku kui ka uuendajana arenemisel.

See kaheaastane programm võib olla teie karjäärivärav, näiteks:

 • Kesk- või kõrghariduse õpetaja
 • Hariduslik disain
 • Teaduse kirjutamine või toimetamine
 • Muuseumide haridus
 • Teadusharidusuuringud.

Spetsialistid

Pärast esimest esimest semestrit olete spetsialiseerunud ühele programmi paladest:

 • Õppejõud (bioloogia, keemia, füüsika, matemaatika või arvutiteadus)
 • Teadusuuringute ja arendustegevus teaduse hariduses ja kommunikatsioonis

Teise astme õpetaja kvalifikatsioon

Kui olete lõpetanud vastava bakalaureuse kraadi Hollandi teadusülikoolis, võiksite kaaluda ka keskhariduse õpetaja karjääri. Lisateabe saamiseks lugege meie Educatieve mooduli veebisaiti (hollandi keeles). Pärast selle programmi läbimist (30 EAP-d) saate (piiratud) teise astme õpetaja kvalifikatsiooni, mis annab teile õiguse õpetada madalamas keskhariduses (vmbo-t ning madalamad klassid havo ja vwo).

Programmi eesmärk

Selle programmi lõpetajana on teil:

 • Sügav mõistmine teie teaduse distsipliini ühiskondlikus ja hariduslikus kontekstis.
 • Professionaalsed oskused õpetajaks, disaineriks ja suhtlejaks.
 • Süstemaatiliste uurimismeetodite õpetamine, et hinnata ja parandada oma erialaseid tavasid.
 • Hoiakuid ja oskusi peegeldavate praktikutega, võttes aluseks erialateadmisi, oskusi ja pedagoogilisi tavasid.

NLT kvalifikatsioon

Lisaks keemia, informaatika, füüsika ja matemaatika õpetaja kvalifikatsioonile saate pärast magistriprogrammi läbimist omandada ka looduse, elu ja tehnoloogia õpetamise kvalifikatsiooni.

Jah Master?

Kui teil on juba loodusteaduste või matemaatika magistrikraad, on teil õigus saada vastuvõtu üheaastasele magistriprogrammile Leraar voorbereidend hoger onderwijs (hollandi keeles), mis toob kaasa ka õpetajatunnistuse.

Karjääri väljavaated

Meie lõpetajate karjäärivõimalused on head. Ligikaudu pooled meie õpilastest alustavad õpetajakarjääri. Teised leiavad töö ülikoolis haridusteadlastena või leiavad töökoha muus keskkonnas, kus nad saavad oma teadmistealaseid teadmisi teistele edasi anda.

Alusta õpetajana

Pärast teekonna õpetajakoolituse lõpetamist on teil kvalifitseeritud õpetajaks mõlema põhihariduse ja keskhariduse õppeaine kohta. Õppeainete õpetajate tööhõivevõimalused on üldiselt head, kuid kooliealiste vahel on erinevusi. Keemia-, infotehnoloogia-, füüsika- ja matemaatikaõpetuse õpetajate jaoks on palju vabu kohti ja bioteaduste õpetajate jaoks on vähem võimalusi.

Lisaks keemia, informaatika, füüsika või matemaatika õpetaja kvalifikatsioonile saate pärast magistriprogrammi läbimist omandada ka looduse, elu ja tehnoloogia õpetamise oskuse.

Lai valik tööpakkumisi

Raadiosõidulõpetaja Uurimis- ja arendustegevus ning õpetajakoolituse lõpetanud õpilased, kes ei vali õpetajaks olemist, leiavad tee mitmesugustes karjäärides:

 • Teadus- ja kommunikatsiooniuuringud (nt doktoriõppes)
 • Õppejõud rakendusteaduste ülikoolis (HBO)
 • Muuseumi (nt Universiteitsmuseum, Museon, Naturalis) koolitaja arendaja
 • Hariduslik kirjastamine (õppevahendite kirjutamine, õppekavade väljatöötamine)
 • Teadusalase asutuse või institutsiooni (riikliku teadus- ja tehnoloogiaplatvormi, De Praktijk (hariduslik disain), Stichting C3 (keemiahuvi edendamine) kommunikatsiooniametnik.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem