Teaduse hariduse ja kommunikatsiooni magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Umbes

Kas teil on ühes teaduses kindlad teadmised, kas teile meeldib jagada oma teadmisi ja kas soovite süvendada oma teadmisi haridus- ja kommunikatsiooniprotsessidest? Siis võib teie valitud valik magistriprogrammi teaduse hariduses ja kommunikatsioonis.

Selles programmis saate teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi nii formaalse kui mitteametliku hariduspraktika raames. Teie teadusalane distsipliin suunatakse laiemasse ühiskondlikku vaatepunkti ja teete oma seisukohad selle kohta, kuidas teie distsipliin peaks olema keskhariduse ja üldsuse jaoks oluline. Praktikumid ja teadusliku hariduse ja kommunikatsiooni uurimisprojekt toetavad teid arenenuma osavaks praktikuna ja uuendajana.

See kaheaastane programm võib olla teie lüli karjäärile, näiteks:

 • Kesk- või kõrghariduse õpetaja
 • Hariduslik disain
 • Teaduse kirjutamine või toimetamine
 • Muuseumide haridus
 • Teadusharidusuuringud.

Spetsialistid

Pärast ühist esimest semestrit olete spetsialiseerunud ühele programmi lugudele:

 • Õppejõud (bioloogia, keemia, füüsika, matemaatika või arvutiteadus)
 • Teadusuuringute ja arendustegevus teaduse hariduses ja kommunikatsioonis

Teise astme õpetaja kvalifikatsioon

Kui olete läbinud Hollandi teadusülikoolis vastava bakalaureusekraadi, võiksite kaaluda ka keskhariduse õpetaja karjääri. Lisateavet leiate meie Educatieve Module veebisaidilt (hollandi keeles). Pärast selle programmi lõpetamist (30 ECTS-ainepunkti) saate (piiratud) teise astme õpetaja kvalifikatsiooni, mis kvalifitseerub teid madalama keskhariduse õpetamiseks (vmbo-t ja madalamad palgaastmed Havo ja vwo).

Programmi eesmärk

Lõpetanud selle programmi, peate:

 • Sügav mõistmine teie teaduse distsipliini ühiskondlikus ja hariduslikus kontekstis.
 • Professionaalsed oskused õpetajaks, disaineriks ja suhtlejaks.
 • Süstemaatiliste uurimismeetodite õpetamine, et hinnata ja parandada oma erialaseid tavasid.
 • Hoiakuid ja oskusi peegeldavate praktikutega, võttes aluseks erialateadmisi, oskusi ja pedagoogilisi tavasid.

NLT kvalifikatsioon

Lisaks sellele, et olete kvalifitseeritud keemia-, infotehnoloogia-, füüsika- ja matemaatikaõpetajaks, on teil ka õigus õpetada loodust, elu ja tehnoloogiat pärast selle magistriõppe lõpetamist (õpetajakoolitus)

Jah Master?

Kui teil on juba magistrikraad teaduses või matemaatikas, on teil õigus osaleda üheaastase hariduse magistriõppes Leraar voorbereidend hoger onderwijs (hollandi keeles), mis annab ka õpetamise tunnistuse.

Karjääri väljavaated

Karjäärivõimalused meie lõpetajate jaoks on head. Ligikaudu pool meie õpilastest alustab karjääri õpetajatena. Teised leiavad tööd ülikooli haridusalase teadustööna või nad leiavad tööd teises keskkonnas, kus nad saavad edastada oma teadusteavet teistele.

Alusta õpetajana

Pärast teekonna õpetajakoolituse lõpetamist on teil kvalifitseeritud õpetajaks mõlema põhihariduse ja keskhariduse õppeaine kohta. Õppeainete õpetajate tööhõivevõimalused on üldiselt head, kuid kooliealiste vahel on erinevusi. Keemia-, infotehnoloogia-, füüsika- ja matemaatikaõpetuse õpetajate jaoks on palju vabu kohti ja bioteaduste õpetajate jaoks on vähem võimalusi.

Lisaks sellele, et olete kvalifitseeritud keemia-, infotehnoloogia-, füüsika- või matemaatikaõpetajana, olete ka pädev õpetama loodust, elu ja tehnoloogiat pärast selle magistriõppe lõpetamist.

Lai valik tööpakkumisi

Raadiosõidulõpetaja Uurimis- ja arendustegevus ning õpetajakoolituse lõpetanud õpilased, kes ei vali õpetajaks olemist, leiavad tee mitmesugustes karjäärides:

 • Teadus- ja kommunikatsiooniuuringud (nt doktoriõppes)
 • Õppejõud rakendusteaduste ülikoolis (HBO)
 • Muuseumi õpetaja arendaja (nt Universiteitsmuseum, Museon, Naturalis)
 • Hariduslik kirjastamine (õppevahendite kirjutamine, õppekavade väljatöötamine)
 • Teadusega seotud asutuse või asutuse sideametnik (National Platform Science

Viimati uuendatud jaan 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem