Teaduse magister

Üldine

Programmi kirjeldus

97829_97801_Master_Theater_1400x400Coverphoto.jpg

Kas te olete teatri režissöör või teatri kujundaja, kes otsib konteksti oma kunstiprotsessi uurimiseks ja / või uute kunstiteede avastamiseks?

Toneelacademie Maastrichtis asuv teater magistriprogramm pakub teile inspireerivat programmi, mis ühendab keskendumise kunstiuuringutele oma kunstiprojekti ulatusliku juhendamisega.

Hariduse kohta

Magister koosneb

 • Intensiivne organiseeritud programm koos seminaride, töörühmade, kohtumiste ja mentoritega. Saate väljakutse ja mitmekesise sisendiga, mis aitab teil arendada oma kunstiprojekti ja kaasata teadustööd.
 • Individualiseeritud teekond, kus valite enda kunstiprojekti ja teadustöö jaoks asjakohased juhendajad.
 • Käimasolev kriitiline mõttevahetus oma eakaaslastega, külalislektorite, teaterringijate ja korraldajate ning muude erialade spetsialiste ja magistrante. Nende vahetusprogrammide kaudu arendate oma diskursust ja sõnavara.
 • Praktiline koolitus, kus teie kunstiline tegevus on keskse tähtsusega. Te lõpetate Masteri kunstilise projektiga, mis esitatakse erialal.
 • Programm koosneb neljast ehitusplokist: stsenograafia ja režissööri kohtumine, kunstiuuringud, transdistsiplinaarsus ja võrgustikud (kultuuriline ettevõtlus).

Kollektiivsed istungid

Kolm semestrit on jagatud kaheks aastaks. Kõik koosolekud on kavandatud esmaspäeviti ja teisipäeviti Maastrichtis või asukohas. Enamik kollektiivseid seansse korraldatakse esimesel poolaastal (september-detsember 2018), mis võimaldab teil ühendada teooria magistriõppes koos teiste tegevustega.97832_97800_Master_Theater_acteurs_800x800.jpg

Praktiline teave

Kolm semestrit jagunevad üle kahe aasta (85 ECTS ainepunkti). Kõik koosolekud on kavandatud esmaspäeviti ja teisipäeviti Maastrichtis või asukohas. Enamik kollektiivseid seansse korraldatakse esimese semestri jooksul, mis võimaldab teil kombineerida teooria magistriõpet teiste tegevustega. Programmi keel on inglise keel.

Missioon

The Master of Theatre pakub hariduslikku konteksti stsenograafidele, režissööridele ja teistele kunstnikele, kellel on omandatud kunstiline identiteet ja huvipakkuv teatrivõitluse ja stsenograafia. Teatri magistri raames saavad kunstnikud avastada uusi kunstilisi tavasid ja / või arendada oma omadusi kui kunstiteadlasi. Teatri magistriprogramm toetab teatripraksise ja kunstiuuringute innovaatilist potentsiaali ja mitmekesisust.

Essentials

 • Teaduse magister usub kunstniku teadmiste ja kunstniku enesekorraldamise toetamisse. Magistriõpe on mõeldud üliõpilase poolt välja töötatud individuaalseks trajektooriks.
 • Magister tugineb võrdõiguslikkuse alusel ekspertide kohtumise loomingulisele võimele. Selle eesmärk on luua kõigi osalejate (õpilased ja mentorid) koosnev peegeldav kogukond.
 • Teaduse magister usub, et kunstiuuringud on oluliseks panuseks kunstniku arengusse.
 • Teaduse magister toetab stsenograafide ja režissööride kohtumist uurimistegevuse kontekstis kui mõlema teatrioskuse rikastamist.
 • Performance on määratluse järgi interdistsiplinaarne kunstivorm. Teooria magister võtab selle sammu kaugemale ja keskendub transdistsiplinaarsusele: välismaalaste, mitte kunstiliste, metoodikate uurimine tulemuslikkuse valdkonnas.

Kunstiline projekt97830_97799_Master_Theater_voorstelling_800x800.jpg

Te saate taotleda teooria magistriõppes teatritenduse või teatriinstallatsiooni kontseptsiooni. See kunstiline projekt on teie trajektoori tuum. Töökoja- ja seminariprogramm, mentorite juhendamine ja peer-to-peer arutelu toovad ennekõike oma kunstipraktika ja teie kunstiprojekti kui konkreetset kirja aruteluks ja tegevuseks.

Lisaks korraldatud programmile ja juhendamisele on teil oma käsutuses personaalne mentorlusbilanss, et korraldada kohtumisi spetsiaalsete juhendajate ja treeneritega, mida vajate konkreetsetele kunstiülesannetele, mille olete ise Master'is määranud.

Programmi ajal kaalutakse teie tootmisprotsessi erinevaid aspekte tempos, mis sobivad teie isikliku arenguga. Te lõpetate Masteri oma kunstiprojekti väljatöötamisega professionaalses valdkonnas. Tootmine ja selle tootmisplaan on osa Masteri lõplikust hindamisest.

Kunstiuuringud97831_97798_Master_Theater_presentatie_800x800.jpg

Teie kunstiuuringul on otsene seos kunstiprojektiga. Lähtepunkt on uurimisküsimus, mis võimaldab teil uurida oma kunstiprojekti teemat teistsuguses või laiemas kunstilises, kultuurilises, sotsiaalses, poliitilises, teaduslikus või muus kontekstis. Kunstiuuringud võimaldavad teil sellises kontekstis ennast paigutada.

Kui kunstiprojekt toob kaasa konkreetse teatri tootmise, on kunstiuuringud a mittetulunduslikult orienteeritud uurimine selle kohta, kuidas toimiksite kunstnikuks. Võite kaaluda alternatiivseid metoodikaid ja strateegiaid; võite asendada otsustusprotsessi tavapärase valikumeetodi alternatiivsete avatud avastamisviisidega. Kunstiteaduslikkus keskendub teie võimalustele ja võimalustele, avab Pathways mitte vähendab teie tootevaliku võimalusi.

Teie kunstiuuringud toovad kaasa kriitilise mõtlemise, teadusuuringute lõpu kommunikatsiooni. Kriitiline mõtlemine võib olla essee, loengukontsentratsioon, portfell, dokumentaalfilm, näitus, seminar jne. Valite vormi, mis sobib teie uurimistöö sisu ja maksimeerib selle kommunikatiivseid omadusi. Kriitiline mõtlemine on teie lõpliku hindamise osa.

Programm97828_97797_Master_Theater_studenten_800x800.jpg

Teatri magistriprogrammi organiseeritud programm ei kavatse kunstilisele praktikale ja kunstiuuringutele monoliitset vaadet esitada, vaid pigem "mosaiigist", mis pakub teile mitmeid võimalikke seoseid oma individuaalse praktikaga. Nende kohtumiste kaudu omandate oma kunstiprojekti ja kunstiuuringute kontekstualiseerimiseks vahendid.

Programm on jagatud kolmeks semestriks, millest igaühel on erinev rõhk. Esimene poolaasta on kõige pakitud (korraldatud koosolekud igal esmaspäeval ja teisipäeval), keskendudes kunstiuuringute põhimõtete tutvustamisele. Teises semestris toimub liikumine organiseeritud organiseeritud organiseerumisest, kunstnike töötoad ja mentorlus. Kolmandal semestril on Teid lisaks esimese aasta esimese üliõpilase vastuvõtmisele täiesti ise korraldatud. Te hoolitsete oma juhendamise eest ja lõpetate oma tootmise tootmisplaaniga (kunstiline projekt). Lõpeta ja esitate oma kriitilise mõtlemise (teie kunstiuuringute kommunikatsioonivorming).

Lisaks seminaridele, õpikodadele ja kohtumistele pakub Teatri magister teile laiaulatuslikku juhendamisprogrammi: programmi direktori ja lektori üldine ja pikaajaline juhendamine, vastavalt teie kunstiuuringutega seotud mentorlus ja teie kunstiprojekt võrdõiguslikkuse juhendamine, tootmisplaani juhendamine jne.

Lisaks sellele on teie käsutuses isiklik juhendamise eelarve. Sa kasutad seda eelarvet selleks, et korraldada kohtumisi spetsiaalsete juhendajate ja treeneritega, mida teie trajektoor vajab.

Rakenda

Menetlus

Valiku registreerimiseks peavad taotlejad oma avalduse saatma veebivormi kaudu. Taotlus sisaldab järgmist:

 • kontseptsioon nende professionaalse teatri tootmise ja sellega seotud kunstiuuringute jaoks,
 • motivatsiooniga kaaskiri
 • diplomi ärakiri
 • portfelli, mis sisaldab CV-d
 • võimalusel kavatsuste protokoll, mille korraldaja korraldab üliõpilase teaterprojekti magistri jaoks.

Taotluse eesmärk on anda ülevaade kandidaatide taustast, motivatsioonist ja eesmärkidest ning hinnata nende teadustööd ja kriitilisi võimeid. Taotlejad saavad oma avalduse saamisel oma avalduse kinnituse. Kandidaatidelt võidakse paluda anda rohkem teavet või täpsustada nende uurimisettepanekute teatud elemente. Selleks võib neid kutsuda intervjuule.

Valimiskomisjon koosneb vähemalt kolmest isikust: koordinaator ja kaks magistrikursuse õpetajat.

Alates 2019. aastast saab kaptenilt taotleda kolme valikuvõimalust:

 • Esimene võimalus: taotlus tuleb esitada reede 01-03-2019, valimispäeval esmaspäeval, 18-03-2019.
 • Teine võimalus: taotlus tuleb esitada reede 07-06-2019, valimispäeval esmaspäeval, 24-06-2019.
 • Kolmas võimalus: teatamiskuupäevad.

Palun ärge oodake enne taotluse esitamise tähtaega, et meiega ühendust saada, kui olete huvitatud Masterist. Meile meeldib tutvuda teie ideedega kunstiprojekti ja / uurimuse kohta enne oma taotlust. Me võime teie taotlusele tagasisidet esitada enne tähtaega, et suurendada oma vastuvõtuvõimalusi.

Kriteeriumid

 • Taotlejatel on bakalaureusekraad stsenograafia, kostüümide kujundamisel või esituse läbiviimisel.
 • teise bakalaureusekraadi omanikud on vastuvõetavad tingimusel, et neil on professionaalses etendus kunstis asjakohane kunstiline kogemus.
 • Soovitavalt on taotlejatel juba olemas professionaalse teatriorganisatsiooni ühendus projektiga, mida nad soovivad areneda Master.

Autorid

Uuringute koguhulk moodustab 85 ECTS ainepunkti, mis jaguneb kahe aasta jooksul.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Zuyd is a regional institution of higher education, which aims at the development and transfer of high-quality and practically-oriented knowledge, for the development of professions and our region. Th ... Loe edasi

Zuyd is a regional institution of higher education, which aims at the development and transfer of high-quality and practically-oriented knowledge, for the development of professions and our region. The employees of Zuyd contribute to the personal development of people during their entire professional careers. We believe that every individual has unique talents and we want to assist in the full development of these talents. In our method of working we connect education, research and the environment. Näita vähem