Funktsionaalsed ja hästi kavandatud töösüsteemid, organisatsioonid ja töökeskkonnad on jätkusuutliku tööelu jaoks olulised. See programm pakub teadmisi ennetava tööohutuse ja -tervise juhtimise alal. Õppige, kuidas planeerida, kujundada ja analüüsida töökeskkondi, jätkusuutliku töö ja töökorraldusliku tegevuse perspektiive.

KTH tehnoloogia, töö ja tervishoid

Programm pakub sügavamat mõistmist inimese, tehnoloogia ja organisatsiooni koostoimest jätkusuutliku töö ja organisatsioonilise tegevuse perspektiividest. Tudengina omandate teadmised ja oskused ennetavas tööohutuse ja töötervishoiu juhtimises, samuti töökeskkonna planeerimisel, kavandamisel ja analüüsimisel. Te omandate täiustatud teoreetilised ja rakenduslikud teadmised füüsilisest, kognitiivsest ja organisatsioonilisest ergonoomilisusest. See on kohaldatav organisatsioonide ja protsesside arendamise tööle, keskendudes töö parandamisele ja ergonoomilistele sekkumistele säästvaks tööeluks.

Programmi haridus põhineb segatud õppel. Enamik kursusi pakuvad õpetamist ülikoolilinnakus nelja kuni viie päeva jooksul iga kolme nädala tagant. Ülikoolilinnakohtumiste raames õppisite iseseisvalt või gruppides kursuste projekte ja e-õppe tegevusi.

Esimesel aastal saate valida ühe kahest spetsialistipädevusega rajast: töökeskkonna insenerid (WEE) või inimtegurid ja ergonoomika (HFE).

  • Töökeskkonna insener (WEE) sisaldab tehnilise ja füüsilise töökeskkonna teooria ja praktika väljatöötamist, samuti organisatsiooni ja tööohutuse ja töötervishoiu juhtimist. See eriala keskendub tehnilisele töökeskkonnale, töökorraldusele, muutuste juhtimisele ja riskide hindamisele, töökeskkonna mõjudele organisatsiooni töö- ja finantstulemustele. Pärast õpingute lõpetamist on sul töökeskkonna inseneriks sobivad teadmised, arusaamine ja oskused
  • Inimtegurid ja ergonoomika (HFE) täiendavad tööohutuse ja töötervishoiu juhtimise ja tootearenduse teemasid, samuti töökeskkonna planeerimist ja kujundamist. Õppige, kuidas rakendada teooriat, põhimõtteid, andmeid ja meetodeid, et kujundada töökeskkonda ja töökeskkonna süsteeme inimeste heaolu ja üldise süsteemi toimivust. Pärast õpingute lõpetamist on teil sobivad teadmised ja oskused, et töötada inimtegurite spetsialistina või ergonoomikuna.

Pärast lõpetamist on sul võimalik aktiivselt mõjutada ja juhtida tehnilise töökeskkonna muutmise ja arendamise projekte. Teil on teadmised riskide hindamise meetodite, ohutusstrateegiate ja projektijuhtimise kohta tootmises ja tootearenduses. Programm on sobiv alus teadusuuringuteks tehnoloogia, töö ja tervise valdkonnas.

Teemad

Tööohutus ja -tervishoid; füüsiline, kognitiivne ja organisatsiooniline ergonoomia; inimfaktorid; muutuste juhtimine; riskihinnangud; toote ja tootmise arendamine.

Karjäär

Lõpetades selle programmi, on teil kõikehõlmavad karjäärivõimalused ja tööhõive väljavaated on head. Töökeskkonna inseneride ja inimfaktorite spetsialistide tööandjad võivad olla riiklikul ja ülemaailmsel tasandil avalikus, kohalikus ja erasektoris.

Te olete valmis professionaalseks karjääriks avaliku võimu asutuste ja haldusorganite spetsialistidena, kohaliku omavalitsuse või eraõiguslikes tööohutus tööorganisatsioonides või konsultatsioonifirmadena. Sellisena saate töötada uurimiste, riskihinnangute, muudatuste haldamise ning toodete, töökeskkondade ja tööorganisatsioonide planeerimise ja projekteerimisega. Sul on ka võimalus jätkata akadeemilise teadustöö karjääri ja jätkata õpinguid, mis viivad doktorikraadi KTH-sse või teistesse ülikoolidesse.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
310,000 SEK
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi