Terviseinformaatika ühine magistriprogramm

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõppe ühine programm

Tervise informaatika

Programm on suunatud õpilastele, kes on huvitatud infotehnoloogiast ja soovivad seda rakendada meditsiini või tervishoiu valdkonnas. See antakse ühiselt Karolinska Instituudi ja Stockholmi ülikooli vahel ning te saate mõlemast ülikoolist ühise kraadi.


Terviseinformaatika tegeleb tänapäevase tervishoiu parendamise õppimisega teadmiste ja terviseteabe tõhusa haldamise kaudu. Õpid meetodeid tervishoiuteenuste ohutumaks, tõhusamaks ja kvaliteetsemaks muutmiseks arvutipõhise teabe ja teadmiste haldamise kaudu.


Tehnilise taustaga üliõpilased alustavad arstiteaduse ning tervishoiu korraldamise ja juhtimise kursustel Karolinska Institutetis, tervishoiualase taustaga tudengid aga Stockholmi ülikoolis arvuti- ja süsteemiteaduste baaskursustel. Pärast seda liituvad mõlemad rühmad, et keskenduda terviseinformaatikale. Teisel aastal registreerivad õpilased oma hariduse valikainete kursustel osaledes ja kraadiõppe projekti läbides.

Karjäär

Paljud terviseinformaatikud töötavad projektijuhtidena, samas kui teised valdkonna tavalisemad elukutsed on IT-juhid, kliinilised infotehnikud, rakenduseeksperdid, nõuete analüütikud, süsteemispetsialistid ja arendajad, interaktsioonide kujundajad, hindajad ja teadlased.

Kes peaks kohaldama?

Õpilased peaksid kandideerima, kellel on bakalaureuse kraad või kutsekraad, mis on samaväärne tervishoiu, biomeditsiini, meditsiinitehnoloogia, arvuti- ja süsteemiteaduste, informaatika või muude seotud ainete bakalaureusekraadiga.

Miks peaksin kandideerima?

Kandideerida tuleks juhul, kui teil on soov võtta juhtroll tervishoiu arendamisel IKT abil ja kui soovite saada ühiskraad kahelt maailma juhtivalt teadusülikoolilt.

Lisateave programmi kohta:

Autorid: 120
Keel: inglise keel
Kestus: 2 aastat
Algab: sügis


Loe selle programmi kohta lähemalt
www.ki.se

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Stockholm University is among the top 100 universities in Europe and is one of the largest universities in Scandinavia. The Department of Computer and Systems Sciences (DSV) is part of the Faculty of ... Loe edasi

Stockholm University is among the top 100 universities in Europe and is one of the largest universities in Scandinavia. The Department of Computer and Systems Sciences (DSV) is part of the Faculty of Social Sciences at Stockholm University and has a strong partnership with The Royal Institute of Technology (KTH). DSV puts great emphasis on providing quality university education through its excellent faculty and its innovative learning environment. Näita vähem