Tervishoiuteaduste magistrikraad - tervishoiu majandusanalüüs

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Teadusliku magistriõppe programmi „Tervishoid” eesmärk on anda õpilastele põhjalik arusaam meetoditest kas kliinilises või rahvaterviseuuringutes. Spetsialiseerumised hõlmavad kliinilist epidemioloogiat, epidemioloogiat, rahvatervise epidemioloogiat, geneetilist ja molekulaarset epidemioloogiat ning majanduslikku majandusanalüüsi. Pärast lõpetamist on kandidaatidel teadmised, arusaam ja oskused pakkuda kaasaegseid õpinguid, kirjutada suurepäraseid õpiprotokolle, teha uuringuid, analüüsida andmeid kaasaegsete statistikatehnikate abil, teha põhjendatavaid järeldusi, jõuda õigustatud järeldusteni ning kirjutage välja silmapaistvaid teadustöid. Sõltuvalt spetsialiseerumise valikust keskendub kandidaat näiteks kliinilistele uuringutele, elanikkonna uuringutele, rahvatervise sekkumistele või modelleerimisuuringutele.

See programm on NVAO akrediteeritud. Lisateabe saamiseks külastage Hollandi-Flaami akrediteerimisorganisatsiooni (NVAO) aadressil www.nvao.net.

Eesmärgid

Õpilased omandavad järgmised pädevused:

 • Võimalus formuleerida kliiniline või rahvatervise probleem ja tõlkida see teaduslikuks küsimuseks.
 • Võimalus viia läbi ulatuslik uurimus probleemiga seotud kirjanduse kohta.
 • Võimalus tõlkida teaduslik küsimus uurimisprotokolliks.
 • Kvantitatiivsete oskuste omandamine.
 • Võimalus teha põhjuslikke järeldusi.
 • Võimalus avaldatud uurimusi kriitiliselt hinnata.
 • Võimalus uuringuid läbi viia, andmeid koguda ja analüüsida ning järeldusi teha.
 • Võime kirjutada magistritöö, sealhulgas uurimise eesmärk (id), kokkuvõte teadusprojekti kirjandusest, materjalidest, meetoditest, tulemustest, aruteludest ja järeldustest ning esitada need tulemused teaduslikel koosolekutel. Soovitatakse uurimistulemuste avaldamist rahvusvaheliselt läbivaadatud ajakirjas.

Karjäärivõimalused

Aste valmistab teid karjääri rahvusvahelises meditsiiniuuringus või juhtivatel või nõustajatel ametikohtadel kliinilise meditsiini, rahvatervise, farmaatsiaalaste uuringute või tervishoiupoliitika valdkonnas.

Kas olete abikõlblik?

Te peaksite vastama järgmistele kriteeriumidele:

 • Teil on bakalaureusekraad või vastav magistrikraad, mis on seotud kliinilise meditsiini või rahvatervisega (arst, terviseteadused, toitumine, (meditsiiniline) bioloogia, keemia, farmaatsia, keskkonnateadused, inimliikumise teadused, sotsioloogia, majandus) , psühholoogia jne) või laialdane bakalaureusekoolitus piisavate põhiainetega eespool nimetatud erialadel.
 • Teil on hea suuline ja kirjalik inglise keele oskus.

Spetsialiseerumine Tervise majandusanalüüsi sisu

Programmi direktor

AE Attema, Ph.D.

Kirjeldus

Tervisemajandusliku analüüsi uuringutest on saamas ülemaailmne nähtus. Tervishoiukulud tõusevad kiiresti, põhjustades tõsist muret tervishoiuga seotud otsustajatele kogu maailmas. Kõigile juurdepääsetava ja taskukohase tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkust on raske saavutada ja säilitada. Õiglase ja tervikliku tervishoiusüsteemi tagamisega seotud raskused on oluliseks stiimuliks tervisemajanduslike uuringute läbiviimisel.

Sellepärast on tervishoiu majandusanalüüs dünaamiline ja kasvav teadusala, kus on palju töövõimalusi. Spetsialiseerumine pakub ainulaadset kombinatsiooni epidemioloogilistest ja tervise majanduslikest kursustest, mille eesmärk on õpetada teile olulisi analüütilisi ja professionaalseid oskusi akadeemiliste uuringute kavandamisel, läbiviimisel ja aruandlusel tervishoiumajanduse valdkonnas. Tavaliselt tegelete tervishoiualase majandusanalüüsi üliõpilasena küsimustega, nagu:

 • Kuidas me tasakaalustame tervishoiu taskukohasuse ja tervishoiu kvaliteedi vahel?
 • Kas uued tervishoiuteenused on kulutuste väärt?
 • Kuidas toimivad tervishoiusüsteemid üksteise suhtes solidaarsuse ja taskukohasuse osas?
 • Kas tervishoiu- ja tervishoiuteenused jaotatakse elanikkonna hulgas õiglaselt?
 • Kuidas me saame parandada oma praeguseid tervishoiualaseid teadusuuringute meetodeid?
 • Kuidas me saame kujundada terviseuuringuid? See spetsialiseerumine on ühisettevõte NIHES ja Erasmuse tervisepoliitika kooli vahel

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – cli ... Loe edasi

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – clinical medicine, drug research, public health or health-policy development – our graduates all serve one overarching interest: people’s health. Näita vähem
Rotterdam , Amsterdam + 1 Rohkem Vähem