MP2 on 2-aastane kursusepõhine, täistööajaga rahvusvaheline teadustöö, mis keskendub mikrobioloogiale ja füüsikalis-keemilisele rakendusele toidu- ja veiniprotsessides. Selle kapteni eesmärk on koolitada tulevasi teadlasi ja toidu- ja veiniteaduse ja -tööstuse juhte.

Programmi kirjeldus

Teil on tugev rahvusvaheline liikuvus. Esimesel aastal on Prantsusmaalt üks semester ja teine aasta teisel poolel. Alltoodud moodulid näitavad selles programmis pakutavaid mooduleid. See nimekiri põhineb praegusel organisatsioonil ja võib aastate jooksul muutuda toiduainetööstuse uute vajaduste tõttu.

Õppekava

112903_Micocurriculum.jpg

Tulevased karjäärivõimalused

Selle magistrikraadi eesmärk on anda üliõpilastele tööalased pädevused ja oskused teadusprojektide liideriks akadeemilistes laborites, uurimisinstituutides või R-s.

Riiki sisenemise nõuded

Taotlejal peab olema bakalaureusekraad või samaväärne (180 ECTS) bioloogia, toiduteaduse, keemia, füüsikakemia või inseneriteaduse eriala. Need, kes on lõpetanud bioloogia, keemia või füüsilise keemiaga seotud magistrikraadi või samaväärse (240 ECTS), võivad pöörduda otse 2. õppeaastasse.

Kandidaadid, kellele inglise keel ei ole nende emakeel või kes ei ole inglise keelt õpinguid teinud, peavad andma tunnistuse oma inglise keele taseme tõendamiseks. Järgmised testid aktsepteeritakse vajaliku inglise keele taseme sertifikaadina:

 • CECRL: B2 taseme miinimum
 • TOEFL: vähemalt 87 punkti
 • TOEIC: vähemalt 785 punkti
 • BULATSID: vähemalt 60 punkti
 • Cambridge'i esimene inglise keele tunnistus
 • Bright Language Test: 3. taseme miinimum

Selline dokument ei ole vajalik kandidaatide jaoks, kellele inglise keel on nende emakeel või kes on oma bakalaureusekraadi jooksul valideerinud vähemalt ühe semestri inglise keeles. Mõlemal juhul peavad kandidaadid seda siiski oma taotlusfailis mainima.

Kui taotluse faili peetakse „täielikuks”, võetakse valikuks arvesse mitmeid kriteeriume:

 • Ülikooli tase (hinded).
 • Tugev huvi sektori vastu lisab teie failile väärtust. Seda huvi võib näidata kogemused selles valdkonnas (praktika, projekt ja kogemused) ja / või kaaskirjas selgitada. See on veelgi olulisem, kui plaanite oma õpingud tagasi võtta või oma õppesuunda muuta.
 • Professionaalne projekt.

Taotlemise kord

Prantsuse diplomiga õpilased peaksid kandideerima 21. aprillist 2019 kuni 21. juunini 2019 e-kandidaadi kaudu.

Kandidaadid, kellel on Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna riikide või Šveitsi Konföderatsiooni kodakondsus:

Kandideeri UBFC rakenduste portaali kaudu.

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes Campus France'i bürooga järgmistest riikidest:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Kandidaadid kõigist teistest riikidest:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Toetused

Hiljutine reform on rakendatud Prantsusmaa kõrgharidussüsteemis: alates 2019. aastast peavad rahvusvahelised üliõpilased, kes ei ole Euroopa majanduspiirkonna riigi või Šveitsi kodanikud, kes registreerivad esmakordselt Prantsuse kõrghariduse kursuse, maksma konkreetseid tasusid ( moodustab ühe kolmandiku moodustamise tegelikest kuludest). Need summad võrduvad magistri- või doktorikraadi 3770 euroga.

Stipendiumitoetusi antakse igal aastal kõrgekvaliteedilistele välisüliõpilastele, Bourgogne-Franche-Comté ülikoolile (25 stipendiumi 2018. aastal). Neil on samuti juurdepääs mitmesugustele rahastamisprogrammidele (toetused Prantsuse saatkondadest, AUFi stipendiumidest jne).

Välisüliõpilased (väljaspool ELi) peavad VISA saamiseks hankima vähemalt rahalisi vahendeid: vähemalt 615 eurot iga Prantsusmaal kulutatud kuu kohta (10 kuud).

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud August 25, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
243 EUR
243 eurot õppemaksu eest ja 91 € õpilaste elu eest
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
Juuni 30, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 30, 2021

Milena, étudiante en master MP2-UBFC