Toiduteaduste magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Mida inimesed tulevikus söövad?

Mida nad nüüd söövad? Mis on toidu hea maitse taga? Toored materjalid? Töötlemistehnoloogiad? Kuidas parandada toidu ja selle töötlemise tervislikkust, ohutust, ökoloogiat ja eetikat? Kui see on teie jaoks, kandideerige University of Helsinki toiduteaduste magistriprogrammi.

Programm hõlmab kogu toiduainete tootmise ahelat alates esmatootmisest kuni toiduainete töötlemiseni kuni tarbijateni välja. Te uurite uuendusi toidus ja kuidas parandada toidu ja toidutöötlemise tervislikkust, ohutust, ökoloogiat ja eetikat. Samuti õpite laboratoorse töö oskusi ja suurendate teadmisi toidu koostise, töötlemise, struktuuri ja õigusaktide kohta.

Õppimine

Toiduteaduste magistriprogramm võimaldab teil mõjutada innovaatiliste lahenduste loomist kogu toiduainete tootmise ahelas. See pakub teile laiahaardelisi kursusi, mis käsitlevad toidu koostist ja töötlemist, toiduvalkude, lipiidide ja süsivesikute struktuuri ja keemilisi reaktsioone ning toiduseadusandlust ja lisaainete ohutust.

Miks just toiduteadused?

Toiduteadused on rahvusvaheliselt hinnatud haridusvaldkond ja University of Helsinki toiduainete uuringud olnud kõrgel kohal. Toiduainetööstus on nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt tähtsuselt 4. tööandja. See tööstusharu otsib pidevalt eksperte uute probleemide lahendamiseks.

Toiduteaduste magistrina saate aidata toiduainetööstusel ennast arendada ja uuendada, kuna teil on oskusteavet:

  • Toorained ja protsessid, sealhulgas nende teoreetilised põhitõed
  • Erinevad toidu koostisosad ja nende mõju toidu kvaliteedile
  • Tegurid, mis tagavad hea kvaliteedi ja toiduohutuse

Toiduteaduste magistrikraadiga saate alustada karjääri toiduainetööstuses; toidu-, põllumajanduse või keskkonnakontrolli laboris; õpetaja, teadlase või füüsilisest isikust ettevõtjana; või eksperdina valitsusministeeriumides või muudes ekspertorganisatsioonides.

Struktuur ja sisu

Magistriõpe maht on 120 ainepunkti (ECTS). Koos oma teaduskonna nõustajaga koostate isikliku õppeplaani, mis koosneb toiduainete teaduste edasijõudnutest (60 EAP), sealhulgas magistritööst (30 EAP) ja teie valitud uuringutest toiduteaduste erialadel ning muudest täiendavatest või tasuta õpingutest. Magistriõpe saate lisada ka karjääriplaneerimise, praktika ja välismaal õppimise.

Toiduteaduste magistriprogramm hõlmab kogu toiduainete tootmise ahelat esmatootmisest toidutöötlemise kaudu tarbijateni. Te uurite uuendusi toidus ja kuidas parandada toidu ja toidutöötlemise tervislikkust, ohutust, ökoloogiat ja eetikat. Samuti õpite laboratoorse töö oskusi ja suurendate teadmisi toidu koostise, töötlemise, struktuuri ja õigusaktide kohta.

Õppetöö toimub inglise keeles, kuid saate programmi täita ka soome või rootsi keeles.

Kursused ja õpetamine

Magistriõpe kohandades saate mõjutada seda, milliseid teadmisi soovite saada, valides eriõppeid toidukeemia, toidutehnoloogia ning liha, piimatoodete ja teraviljaga seotud teaduse ja tehnoloogia alal.

Samuti saate oma teadmisi toiduteaduste alal täiendada näiteks uuringutega toiduainete arendamise, toiduohutuse, toidu uurimise ja analüüsi, majanduse, turunduse, säästva toidu tootmise, mikrobioloogia, biotehnoloogia või toitumise alal.

Kursuste ajal:

  • Uurige toiduteaduste laia valdkonna teooriat ja rakendusi loengukursustel ja rühmatöödes
  • Suurendage oma teadmisi toidu koostise, töötlemise, struktuuri ja õigusaktide kohta
  • Süvendage oma teadmisi selle kohta, kuidas erinevate toidukomponentide, tootmisprotsesside ja pakendite reaktsioonid mõjutavad loomse ja taimse toidu struktuuri, organoleptilist kvaliteeti, tervislikkust ja ohutust
  • Õppige laboritöö oskusi
  • Omandage tööoskused näiteks toiduainetööstuses koolituse kaudu

Magistritöö

Magistritöö (30 ainepunkti) sisaldub magistriprogrammis. Lõputöö peaks koosnema olemasoleva kirjanduse ülevaatest ja eksperimentaalsest osast. Toiduteaduste magistriprogrammis saate oma lõputöö sageli lõpule viia uurimisrühmas või koostöös toiduainetööstusega.

Lõputöös käsitletud küsimuse esitamisel peaks teie eesmärk olema omandada uuest arusaam probleemist ja arendada omaenda probleemide lahendamise oskusi. Teie lõputöö teema võib olla ka uue tehnoloogia või toote väljatöötamine. Metoodika osas võib teie väitekiri põhineda keemia-, füüsika-, tehnoloogia-, biokeemia-, mikrobioloogia- või sensooriteadustel.

Magistritöö tegemine koolitab teid teadusliku mõtlemise, probleemide analüüsi, selgitavate mudelite ja hüpoteeside väljatöötamise, katsete kavandamise ja laboratooriumis töötamise ja / või piloottehase katsete tegemise ning oma uurimistulemuste ja kriitilise arutelu tutvustamiseks.

Õpilased ja tudengielu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne.

University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni, alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus. Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Toiduainetööstus on nii Soomes kui ka rahvusvaheliselt tähtsuselt 4. tööandja. See tööstusharu otsib pidevalt eksperte uute probleemide lahendamiseks. Toiduteaduste magistrikraadiga võiksite alustada karjääri toiduainetööstuses või edasi liikuda doktoriõppesse ja seejärel uurimistöödele.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem