Ameerika Ühendriigid

Õpi USAs

Kõrgharidus USAs

Kõrgharidus on USAs avatud kõigile kes seda soovivad. On olemas mitmeid erinevaid õppetoetuste süsteeme, näiteks laenud, stipendiumid ning grantid, mida pakuvad Ameerika ülikoolid. Tihtipeale reisitakse Ameerikasse et saada osa paljudest erinevatest õppimisvõimalustest.

Ameerikas õppimine pakub mitmekesist kultuurilist ning suhtlemiskogemust, samuti ka hea kvaliteediga haridussüsteemi, mille taolist ei leia eriti kergelt mujalt. Ameerika pakub täisväärtuslikku kõrghariduse valikut, mis valmistab tudengeid ette eluks peale ülikooli, nii et neil on võimalus peale lõpetamist valida USAsse jäämise või kodumaale tagasipöördumise vahel.

Mõned Ameerika prestiižikamatest ülikoolidest on näiteks Harvard, Yale ja Purdue. Kuid igas osariigis on ka palju teisi ülikoole, mis pakuvad laia õppekavade valikut ning detailseid õpinguid oma erialas. Los Angelesis asuv UCLA on tuntud hea filminduse programmi poolest, kuid Stephen Spielberg ning George Lucas lõpetasid näiteks hoopis California Osariigi Ülikooli, mis näitab et hea hariduse omandamiseks ei pea tingimata lõpetama eliitklassi ülikooli.

Akadeemilise aasta ülesehitus

Tavaliselt algab akadeemiline aasta Ameerikas sügisel, augusti lõpus, kuid mõned kursused võivad alata varem. Mõned akadeemilised aastad on jagatud kahte semestrisse, mõned nelja veerandisse ning mõned kolme veerandisse. Ameerikasse õppima tulevate tudengite jaoks on oluline, et kõik oleks enne õppimise alustamist paigas, nii et on oluline ülikooliga ette tulekut kontakti võtta ning ajaplaan paika panna.

Õppemaksud ja õpingute pikkus

Õppemaks on ülikooliti erinev, nii et võta soovitud ülikooliga ühendust et teada saada täpseid summasid. Ka õpingute pikkus võib olla erinev, olenevalt kraadi liigist, mida soovid omandada. Näiteks võtab CNA litsensi omandamine aega vaid 1,5 aastat, samas kui juura bakalaureus kestab enamasti neli aastat.

Õppimisvõimalused rahvusvaheliste tudengite jaoks

Rahvusvahelistel tudengitel on võimalus valida laia valiku kursuste ning karjäärisuundade vahel, et tugevdada oma haridust ning suurendada võimalusi tööturul peale kodumaale tagasipöördumist. USA ülikoolides on ka palju erinevaid rahvusvahelisi tudengigruppe.

Ameerikas omandatav haridus võimaldab tudengitel jätkata oma õpinguid ning suurendada oma karjäärivõimalusi, töötada kas uurijana või arendajana või muu spetsialistina peale ülikooli lõpetamist.

Tudengiviisad

Tudengiviisa peab olema tulevasel õppijal olemas ning kehtiv riiki saabumisel. Uuri välja, kas sul peab olema F-1 või M-1 tüüpi viisa, see oleneb õpingute liigist. Parim koht informatsiooni saamiseks on Ameerika saatkond. Tavaliselt on taoline info üleval ka ülikooli kodulehel, mis selgitab selle ülikooliga seotud viisade süsteemi. Oluline on sellest aru saada, enne kui ülikooli astuma hakkad.

USA kohta

Ameerika Ühendriigid asuvad põhjapoolkeral Põhja Ameerikas, Kanadast lõunas ja Mehhikost põhjas. Riik koosneb 50st osariigist: 48 geograafiliselt seotud riiki ja lisaks Hawaii ja Alaska.

USA on tuntud erinevate vabaduste poolest, näiteks sõnavabadus ja usuvabadus, vabadus elada sõltumatult valitsusest ja seaduste kammitsaist tingimusel et inimene asustab teiste õiguseid. USA põhineb Ameerika konstitutsioonil ning lisaks sellele on ka Iseseisvuse deklaratsioon aastast 1776, mis kuulutas Ameerika Ühendriigid sõltumatuks Suurbritanniast. USA on tuntud kõrghariduse laia valiku, rikkaliku kultuuri ja tavainimest austavate seaduste poolest. Inimesed kes tulevad USAsse peavad austama seadusi kuid riik on avatud kõikide kodakondsuste inimestele ning neile kes soovivad otsida eneseteostusvõimalusi.

 

Kliima

USA kliima on üldiselt suve ajal soe, kuigi Colorados ja põhja osariikides on ka jahedamaid päevi. Florida keskmine temperatuur on talvel ligi 18 kraadi, väljaarvatud siis kui tekib külm õhufront. Kesk-Lõuna alal on tuntud kevad- ning suvised tormid, millest mõned võivad olla väga tõsised, kuid enamus neid on Texase ja Oklahoma aladel ning ka suurte tasandikega osariikides. Arkansases ja Tennessees on selgemalt eristuvad aastaajad, mil talvel on külm ning suvel kuum ilm.

 

Ühiskond ja elamiskulud

USA ühiskond on sama mitmekesine kui maa ise. Pole küll kasti süsteemi, kuid on inimesi kes selle vastu vaidlevad, arvestades tänapäeva majandust. On palju ettevõtjaid ja rikkaid isikuid kes on loonud oma enda varanduse ning on vabrikutöötajaid kes saavad miinimumpalka.

USA elukallidus on viimaste aastate jooksul langenud kuid see on osariigiti erinev. Näiteks Californias on elamiskulud palju suuremad kui Arkansases. Palju sõltub ka konkreetsest osariigi alast, kui sa elad. On olemas jõukaid piirkondi, vaesemaid piirkondi ja vahepealseid piirkondi nii riiklikul kui ka osariigi tasemel.

USA on elamiseks suurepärane riik paljude vabadustega nende jaoks kes soovivad seal õppida või elada. USAs õppimine pakub paljusid põnevaid võimalusi. Hetkel on riigi suurimateks probleemideks majanduslikud ja hariduslikud väljakutsed, lisaks ka turvalisus - kuid USA üritab teha elamist meeldivamaks ja paremaks kõigi jaoks.

 

Tervisekindlustus

Tudengid võivad ühineda grupi tervisekindlustuse plaaniga või koostada individuaalne plaan tööandjast eraldi. Kuigi hetkel on tervisekindlustuse hinnad kõrged, on olemas tervisekindlustuse firmade pakutud palju erinevaid tervisekindlustuse plaane mille vahel valida. Palju sellest informatsioonist on võimalik leida internetist ning alati on pakutud umbkaudne summa. Mõnikord pakuvad ülikoolid spetsiifilist plaani olles tudeng. Uuri kas ülikool kuhu soovid astuda pakub taolist võimalust enne kui sinna õppima asud.