Veetehnoloogia magistriprogramm

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Iga päev juhitakse veekogudesse kaks miljonit tonni reovett ning tööstuslikku ja põllumajanduslikku reovett.

Eriti veetöötlus on mitmel pool maailmas ebapiisav ja reovett käsitlevaid õigusakte karmistatakse pidevalt. Lisaks kutsub jätkusuutlikkus meid mõtlema veetöötlusele erineval viisil.

Selle asemel, et keskenduda reostuse vältimiseks torustiku otsas töötlemisele, peaksime liikuma ressursside optimaalse kasutamise ja vee parema ringlussevõtu poole. Järelikult on ilmne, et veetöötluseks on vaja uudseid ja jätkusuutlikke materjale ja tehnoloogiaid.

Selles magistriprogrammis saate teada, kuidas veed puhastatakse mitte ainult tõhusalt, vaid ka säästvalt ja säästlikult. Saate teadmisi ja oskusi tulevikus veega seotud väljakutsete lahendamiseks.

Kavandatud õpitulemused

Selle magistriprogrammi õpetamine põhineb olemasolevatel ja tulevastel veepuhastuse väljakutsetel. Uuringute keskmes on uudsed ja arenenud tehnoloogiad. Kursuste sisu kavandatakse lähtudes tööstuslikest ja munitsipaalnõuetest, samuti viimastest teaduslikest avastustest.

Mitmekesised õpetamismeetodid ja mitmekülgse taustaga õpilased tagavad, et õpite mitmekultuurilises ja multidistsiplinaarses rühmas. Selles programmis on nii Soome kui ka rahvusvahelisi tudengeid.

Te saate:

 • omavad põhjalikke teadmisi parima võimaliku tehnika ja tulevaste veepuhastustehnoloogiate kohta, hõlmates tavalist veepuhastust, kõrgetasemelist oksüdeerimist ja erinevaid eraldusmeetodeid;
 • omavad laialdasi teadmisi säästva veepuhastuse ja vee korduvkasutamise, samuti väärtuslike ühendite taastamise kohta töödeldud veest (reovesi, merevesi);
 • suutma näidata laialdasi teadmisi protsessi ning keskkonnaanalüüsi ja seire kohta;
 • suutma näidata kriitilisi teadmisi olulistest teooriatest ja tehnikatest, probleemide lahendamise oskusi ning oskust iseseisvalt kasutada teadmisi, seadmeid ja tööriistu praktiliste veepuhastusrakenduste kavandamisel ja arendamisel;
 • oskama tulemuslikult töötada teistega ülesandepõhistes rühmades;
 • suutma loogiliselt mõelda probleemi ja seda lahendada.

Õpingute ajal saate teada, kuidas veed puhastatakse mitte ainult tõhusalt, vaid ka säästvalt ja säästlikult. Saate teadmisi ja oskusi tulevikus veega seotud väljakutsete lahendamiseks.

Saate kiiresti arenevas multidistsiplinaarses veekeskkonnas ja keskkonnas pädevaks töötajaks ning teil on õigus jätkata õpinguid doktoriõppeprogrammides.

Kraadi ülesehitus ja uuringud

Veetehnoloogia magistriprogramm on kaheaastane, paindlik, segaõppeprogramm. Enamik selle programmi kursusi on veebis kättesaadavad, mis annab töötavatele spetsialistidele ja üliõpilastele võimaluse omandada teadmisi eemalt.

Kohustuslikud kontaktõppepäevad hõlmavad seminare ja laboritöid Lappeenranta ülikoolilinnakus.

Programm viib kraadi magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm sisaldab südamikku, spetsialiseerumist, väikseid ja valikaineid.

Põhiuuringud hõlmavad sissejuhatavat kursust M.Sc. uuringud ja uurimismetoodika kursus.

Spetsialiseerumisuuringud hõlmavad põhjalikke kursusi tavapäraste ja arenenud veepuhastustehnoloogiate, analüütika, säästva veekasutuse ja projektitöö kohta.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kõrghariduse (kui see on olemas, sõltuvalt erialaõppe ulatusest) ja valikainete õpingud võivad üliõpilased vabalt valida. Saadaval on ka kaugõppeks sobivad alaealised.

Karjääri väljavaated

Saate omandada praktilisi oskusi ja õppida uusimat teavet keemiatehnoloogia lähenemise kohta veepuhastusele.

Te koolitate tööd rahvusvahelises, multidistsiplinaarses ja mitmekultuurilises keskkonnas.

Võite tööd leida:

 • keemia- ja töötleva tööstuse ettevõtted (puhta vee kasutajad) ning vee puhastamisele keskenduvad tehnoloogiaettevõtted;
 • omavalitsused: veepuhastusjaamad;
 • uurimisinstituudid: uute veetöötlusprotsesside ja -tehnoloogia väljatöötamine, uued eraldamis- ja puhastusmaterjalid, vee kvaliteedi seiremeetodid.

Samuti saate kindla aluse õpingute jätkamiseks doktoriõppes.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest veetehnoloogia magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame, et teete oma investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 2. detsember 2019–22 jaanuar 2020
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2019-31 mai 2020
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem