Vene teaduste magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas aitab Venemaa tundmine globaalselt mõelda?

Venemaa on tänapäeva maailmas oluline tegija. Tulevikus on kasvav vajadus Venemaa kultuuri, poliitika ja ühiskonna asjatundlikkuse järele erinevates valdkondades, nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel areenil.

University of Helsinki vene õppe magistriprogramm on kaheaastane multi- ja interdistsiplinaarne programm, mis aitab teil mõelda kogu maailmas. Keskendume Venemaale kui ülitähtsale osalejale globaalselt jagatud väljakutsetes.

Õppimine

Vene õppe magistriprogrammis paigutatakse Venemaa globaalsesse konteksti. Venemaa kaudu saame vaadata globaalseid arenguid ja väljakutseid. Meie eesmärk on anda teile tööriistad mitmesuguste sotsiaalsete, poliitiliste ja kultuuriliste nähtuste ja protsesside mõistmiseks ning tuvastada nende tähtsus Venemaale ja kogu maailmale.

Programmi õppekava on kavandatud multidistsiplinaarseks ja see on tihedalt seotud Aleksanteri Instituudis ja selle rahvusvahelise võrgustikuga läbi viidud maailmatasemel teadustööga. Aleksanteri Instituut on Euroopa suurim teadusinstituut, mis on pühendatud Venemaa, Ida-Euroopa ja Euraasia uuringutele . See koosneb aktiivsest rahvusvahelisest kogukonnast, kes korraldab külaliskaaslaste programmi, iga-aastast Aleksanteri konverentsi ja muid uurimistöö seminare ja töötubasid ning korraldab ka sooje, sõbralikke ja seltskondlikke koosviibimisi.

Miks just vene uuringud?

Tulevikus on kasvav vajadus kultuuri, poliitika ja ühiskonna asjatundlikkuse järele erinevates valdkondades nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Vene õppesuuna lõpetajana võite leida tööd avalikus sektoris, akadeemilises keskkonnas, hariduses, ajakirjanduses, ettevõtluses ja valitsusvälistes organisatsioonides. Teil on vaja uurida sotsiaalsete ja kultuuriliste nähtuste laiust ja sügavust, tuues välja nende olulisuse Venemaale ja kogu maailmale.

Meie õppekavast leiate multi- ja interdistsiplinaarseid kursusi, mis keskenduvad Venemaale globaalses kontekstis . Lisaks neile akadeemilistele kursustele leiate projektikursused, mis keskenduvad oma kutseoskuste tugevdamisele, näiteks kriitiline mõtlemine, teadmiste loomine ja projektitöö. Üliõpilasena saate kasu Aleksanteri Instituudi rahvusvahelisest võrgustikust, saada kasu rikkalike uurimisvõimaluste hüvedest, kasutades samal ajal ära ka valdkonna ekspertide ülemaailmset võrku. Teil on võimalus õppida vene keelt ning teha lühiajalisi ekskursioone ja praktikume.

Struktuur ja sisu

Vene õppe magistriprogrammi maht on 120 ainepunkti (ECTS), mis sisaldab järgmisi õpinguid:

  • Kohustuslikud õppeüksused (75 ainepunkti) (distsipliinispetsiifilised süvaõpingud)
  • Vabaaine ühikud (15 ainepunkti)
  • Magistritöö 30 ainepunkti

Õpingute alguses abistab juhendaja teid isikliku õppeplaani koostamisel ja oma individuaalse õpperaja kujundamisel. Kraad valmib kahe õppeaasta jooksul. Programmi juhitakse inglise keeles.

Omades tugevat baasi humanitaar- ja sotsiaalteadustes , keskendub vene õppe magistriprogramm globaalsetele teemadele nagu julgeolek ja võim; keskkond ja kliima; ebavõrdsus ja vastupidavus; kultuur ja identiteet, pöörates erilist tähelepanu Venemaale, mis võimaldab teil mõista Venemaa ees seisvaid globaalseid väljakutseid ja Venemaa vastuseid neile.

Kursused ja õpetamine

Vene õppe magistriprogrammi õppekavast võib leida multi- ja interdistsiplinaarseid kursusi, mis keskenduvad Venemaale globaalses kontekstis, hõlmates selliseid globaalseid teemasid nagu:

  • Turvalisus ja võim
  • Keskkond ja kliima
  • Ebavõrdsus ja vastupidavus
  • Kultuur ja identiteet

Lisaks neile akadeemilistele kursustele leiate projektikursused, mis keskenduvad oma kutseoskuste tugevdamisele, näiteks kriitiline mõtlemine, teadmiste loomine ja projektitöö. Üliõpilasena saate kasu Aleksanteri Instituudi rahvusvahelisest võrgustikust , saada kasu rikkalike uurimisvõimaluste hüvedest, kasutades samal ajal ära ka valdkonna ekspertide ülemaailmset võrku. Teil on võimalus õppida vene keelt ning teha lühiajalisi ekskursioone ja praktikume.

Teie õpetajad on teadlased Aleksanteri Instituudist ja teistest University of Helsinki üksustest. Neil on kindel õpetamiskogemus ja lai teadustöö volikiri ning nad kasutavad piirkonnaõppes uuenduslikke pedagoogilisi lähenemisviise, mille eesmärk on arendada oma kriitilist mõtlemist ja analüütilisi oskusi globaalses keskkonnas.

Magistritöö

Magistriõppes keskendute peamiselt distsipliinispetsiifilistele õpingutele. Selles etapis süvendate oma teadmisi valitud valdkonnas nii õpingute kui ka magistritöö kirjutamise kaudu. Magistritöö kirjutamise käigus arendatakse ka teadustöö läbiviimiseks vajalikke põhioskusi.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne.

University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni, alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus. Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Vene õppe magistriprogramm valmistab teid ette paljudeks erinevateks karjääriteedeks. Projektikursustel keskendutakse konkreetselt tööelu oskustele ja saate taotleda praktikakohta. Kui olete huvitatud teadlaskarjäärist, võite taotleda oma õpingute jätkamist kraadiõppe üliõpilasena. Aspirantuuri edukas läbimine annab teile võimaluse kaaluda rahvusvahelist karjääri akadeemilises maailmas.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem