Keystone logo
Belgia

Uuring Magister sisse Belgia 2024

Õppige riigis Belgia

Belgia asub Lääne-Euroopas, mille piirid on Põhjameres, Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg ja Holland. Pealinnas Brüsselis asub keset riiki ja on peakorter mitmeid olulisi Euroopa organisatsioonid, sealhulgas Euroopa Liidu, Euroopa Komisjoni ja Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO). Lisaks šokolaadi ja õlut, Belgia on kuulus võttes esimene ajaleht maailmas, mis oli trükitud Antwerpenis.

Kliima

Tänu Belgia väike pindala, kliima on suhteliselt ühtlane üle kogu riigi. Üldine kliima on mõõdukas, pehmed talved ja jahedad suved ja tüüpiline päev on veidi vihmane ja vahelduva pilvisusega ilm. Maastikule korter tasandikud, jooksva mäed ja mäed.

Kultuur

Belgia on tuntud leegion kultuuriürituste ja spordiürituste kättesaadav, eriti Brüsselis. Õpilased leiavad ürituste ja toimumiskohtade muusika, maali-, teatri-, filmi-ja muud kunstid. Mitmed sündmused nagu kontserdid ja konverentsid on vähendatud kättesaadavad üliõpilastele.

Elukallidus

Elukalliduse õpilased Belgias on suhteliselt madal. Lisaks õppemaksu ja tasud, õpilased võivad oodata kulutada umbes 800 € kuus elamiskulud, umbes pool sellest läheb eluase. Olenemata rahvusest, täistööajaga üliõpilased on lubatud töötada, et aidata kulusid katma kulud. Õpilased väljaspool Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) võib nõuda, et saada tööluba.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  414
 • Kommunaalteenuste osa

  64
 • Interneti tellimus

  49
 • Kohalik transport

  49

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  10
 • Kinopilet

  12
 • Pint kohalikku õlut

  4

Umbes Belgia

Kõrgharidus

Kõrgkoolid Belgias pakutakse bakalaureuse-, magistri-ja doktorikraadi. Belgia on kahte liiki kõrgkoole:

Ülikooli haridus on pakutud ülikoolide ja sisaldab hariduse valitud distsipliin koos teadusuuringuid.
Non-ülikooli kõrgharidus hõlmab nii ülikoolide kolledžite ja kunstiakadeemiad. Ülikooli kolledžites valmistada õpilasi ette teatud kutsealal. Kunstiakadeemiad õpetada teooria ja praktika erinevaid kunsti.
Paljud magistriõppe kursustel õpetatakse hollandi või prantsuse keeles, ja mõned programmid ja kursustel õpetatakse inglise keeles.

Miks Uuring Belgias?

Belgia on Euroopa südames, vaid lühikese rongisõidu kaugusel suur kultuuriline linnades nagu Pariis ja Berliin. Nagu teelahkmel Europe, Belgia on tuntud oma multikultuursuse ja külalislahke suhtumine välisüliõpilased.

Belgia kõrgharidusasutuste tunnustatakse kogu maailmas, nii äri-ja teadusringkondade oma kõrge kvaliteedi. Belgia ka paatide kõrget elukvaliteeti, sealhulgas madal õppemaks, hea arstiabi ja jõuline ühistranspordi võrgustik.

Ülikoolid

Belgia on kuus ülikooli, et katta magistri kõigis õppeainetes, nagu majandus-, inseneri-, keele-ja psühholoogia.

Belgia 21 ülikooli kolledžid pakuvad magistriprogramme kaheksas valdkonnas: agronomics, tarbekunsti-, majandus-, meditsiiniga seotud, haridus-, sotsiaal-, tehnoloogia-, tõlke-ja tõlgendus.

Belgia on ka 17 kunstiakadeemiad mis pakuvad magistriõpet üks neljast põhilisi valdkondi: kaunid kunstid, muusika-, draama-kunsti ja ringhäälingu tehnikat.

Õppemaks ja Programmi kestus

Õppemaksu 2012-2013 ülikoolide üliõpilastele ELi riikides on 835 €. Õpilased mitte-ELi riikides maksma täiendavat tasu umbes 2000 € kuni 4000 € sõltuvalt nende õppetöö ja ülikoolis.

Õppemaks ülikooli kolledžid ja kunstiakadeemiad on madalam. 2012-2013 õppemaksu magistriõppekava on 351 € aastas, välja arvatud viimasel aastal, mis on 455 €. Jällegi lisatasud võivad kehtida üliõpilastele ELi mittekuuluvate riikidega. Konkreetne asutus võib anda teavet nende täiendavat tasu.

Magistrikraadi programmid on 1 aasta (60 AP) või 2 aastat (120 ainepunkti), sõltuvalt õppesuunal. Lisaks õpilastele, kes on juba magistrikraadi saavad Täiendav magistrikraadi, vähemalt 60 ainepunkti spetsialiseerunud elukutse.

Õppeaasta

Õppeaasta koosneb kolmest osas. Esimese ametiaja algab septembri keskel ja kestab kuni detsembri lõpuni, seejärel eksamid jaanuaris. Teiseks ametiajaks algab veebruari algul ja jookseb küll mai keskel, järgnesid eksamid lõpus mais või juuni alguses. Kolmandaks ametiajaks jookseb kogu suve. Üliõpilased, kes ei suuda eksameid võib uuesti võtma neid istungjärgu jooksul, mis töötab alates augusti keskpaigast kuni septembri keskpaigani.

Post-Graduate võimalused

Rahvusvahelised õpilased, kes omandavad magistrikraadi Belgia võib töötada Belgia äriühing pärast lõpetamist. Kuid õigus töötada ei ole automaatne, nii et õpilased peaksid kontrollima kehtivate õigusaktide kui neile pakutakse positsioon. Vähemalt, õpilased võivad olla vajalikud, et saada tööluba, see kehtib õpilastele nii ELi kui ka kolmandate riikidega.

Üliõpilased, kes soovivad jätkata õpinguid võib lubada doktorantuuris ja ühineda uurimisrühm Saanud oma magistrikraadi Belgias.

Viisakohustuse

Õpilased EL / EMP riikidega ei vaja viisat õppida Belgias. Üliõpilased teistes riikides võidakse nõuda viisat, kuid kuna vajadus oleneb iga riigi tulevane õpilased peaksid ühendust Belgia saatkonna või konsulaadi oma kodumaal.

Ravikindlustus

ELi mittekuuluvad õpilased, kellel ei ole ravikindlustust oma kodumaalt, mis hõlmab viibimist Belgia on kohustatud liituma "mutuelle" saada tervishoiuteenuse hüvitist. Õpilased peavad ELi liikmesriigid on Euroopa ravikindlustuskaart oma kodumaalt, see kaart võimaldab neil liituda mutuelle samadel tingimustel nagu Belgia kodanik.Ravikindlustuse kulud umbes 50 € per kvartal iga inimene ja tuleb maksta tähtaja jooksul uuring.

Tips

Kuna Prantsusmaa ja Hollandi on keelte valik juhendamine Belgias sisseastujatele mõnda magistriõppekava võib olla vajalik läbida hollandi või prantsuse keele oskuse eksam. Erinõudeid, õpilased peaksid taotlema institutsioonilt nad on huvitatud osaleda. Enamik institutsioonid pakuvad täiendavat keeleõpet õpilased, kellel on raskusi keelega õppemaksu.

Kuigi maksumus õpib Belgias on madal, on siiski veel palju stipendiume kättesaadavad üliõpilastele magistriõppes kes vajavad täiendavat abi.

Viisanõuded

Mitte-EL/EMP/Šveitsi kodanikele, kes soovivad Belgias õppida kauem kui 90 päeva.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

Viisa D (riiklik pikaajaline viisa)

Hind ja valuuta

USD 200

Viisataotluse töötlemise eest võite maksta $ 200 või rohkem. Tasud võivad muutuda.

Kes saab viisat taotleda?

Kui olete EL/EMP/Šveitsi kodanik, ei vaja te Belgias õppimiseks viisat. Peaksite siiski olema registreeritud Belgias tunnustatud ülikooli või kõrgkooli põhitegevusena, teil peaks olema piisavalt raha Belgias õppimise kulude katmiseks ja piisav ravikindlustus.

Kui olete EL-i/EMP-st/Šveitsist väljapoole jääva riigi kodanik, peate suure tõenäosusega seda taotlema, et seal kõrgharidusega üliõpilaseks registreeruda kauemaks kui kolmeks kuuks. Mõne riigi (näiteks USA) üliõpilased ei pea Belgiasse viisat hankima, kui nende viibimine ei kesta kauem kui 90 päeva.

Enne kui saate taotleda Belgia üliõpilasviisa, peate üldjuhul olema mõne tunnustatud Belgia ülikooli või õppeasutuse poolt vastu võetud kursusele või õppeprogrammile.

Hiina Rahvavabariigi üliõpilased peavad enne Belgia kõrgharidusasutusse registreerumist saama akadeemilise hindamise tunnistuse, mille on välja andnud Academic Assessment Center (APS). See APS-i sertifikaat on vajalik Belgia üliõpilasviisa saamiseks. Eksam koosneb teie diplomi tehnilisest hindamisest ja vestlusest.

Kust saab taotluse esitada?

Belgia saatkond või konsulaat

Peaksite taotlema üliõpilasviisa Belgia saatkonnas või konsulaadis oma koduriigis.

Koduleht:

Kuidas taotlust koostada?

Enne Belgia üliõpilasviisa taotlemist peate esmalt olema vastu võetud akrediteeritud õppeasutuse kursusele ja tasuma registreerimistasud (see tagastatakse, kui teie viisataotlus lükatakse tagasi). Kui olete välistudeng, peate võtma ühendust lähima Belgia saatkonna või konsulaadiga teie riigis. Saatkond aitab teil otsustada, kas teil on vaja üliõpilasviisa, ja juhendab teid viisa taotlemisel.

Üliõpilasviisa taotlemiseks võidakse teilt paluda esitada järgmised andmed:

 • kehtiv pass/reisitunnistus;
 • tõend selle kohta, et teil on koht tunnustatud asutuses;
 • haridust tõendavate dokumentide koopiad;
 • üksikasjad kursuse kohta;
 • tõend piisavate rahaliste vahendite kohta elamiskulude, õppe-, tervishoiu- ja kodumaale tagasipöördumise kulude katmiseks (617 eurot kuus õppeaastal 2015-2016);
 • arstitõend;
 • tõend selle kohta, et teil ei ole karistusregistrit, kui olete vanem kui 21 aastat.

Tunnustatud asutuse vastuvõtmise tõendamiseks võite esitada ühe järgmistest:

 • programmi registreerimise ametlik kinnitus;
 • tõend, mis näitab, et teil on juurdepääs kavandatavatele uuringutele;
 • tõend sisseastumiseksamitele registreerumise kohta.

Teilt võidakse paluda esitada ka kiri, milles kirjeldatakse, miks olete just oma konkreetse kursuse valinud, miks soovite Belgias õppida ja kuidas see teile kasulik on. Lisaks võidakse teil paluda näidata teatud keeleoskust selles keeles, milles kursust õpetatakse.

Kaheksa päeva jooksul pärast Belgiasse saabumist peate külastama kohalikku omavalitsust/raekoda (maison communale/gemeentehuis), et taotleda elamisluba ja olla registreeritud välismaalaste rahvastikuregistris.

Millal peaksite kandideerima?

Pikaajalise õppeviisa saamiseks on soovitav saatkonnas aeg kokku leppida vähemalt kaks kuud enne väljasõitu. Lühiajalise viisa saamiseks lepi aeg kokku vähemalt 3 nädalat enne väljalendu.

Üliõpilasviisa pikkus sõltub kursuse pikkusest. Saate taotleda elamisloa uuendamist igal aastal, ligikaudu 30–45 päeva enne selle kehtivusaja lõppu.

Töötlusaeg

2 Months

Töövõimalused

Kui olete välisüliõpilane, kes on registreeritud Belgia õppeasutusse ja teil on kehtiv elamisluba, võite õppeperioodi jooksul töötada kuni 20 tundi nädalas, kui see ei sega teie õpinguid. Peate hankima tööandjalt kirjaliku tähtajalise lepingu, mida nimetatakse üliõpilastöölepinguks, ja C-tüüpi tööloa. Vastasel juhul võite ametlike ülikoolipuhkuste ajal töötada ilma Belgia tööluba vajamata.

Tundi nädalas

20

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Teie viisataotluse võidakse tagasi lükata, kui teil on varasem kriminaalne ajalugu või kui teid on EList välja saadetud. Teine tagasilükkamise põhjus on see, kui teie üliõpilaseks saamist tõendavad dokumendid puuduvad või on puudulikud.