Keystone logo
Jaapan

Uuring Magister sisse Jaapan 2024

Õppige riigis Jaapan

Jaapan asub Aasias, Vaikse ookeani. Jaapani lähimad naabrid kuuluvad Hiina, Põhja-Korea, Lõuna-Korea ja Venemaa. Jaapan on tegelikult saarestiku koosneb ligi 7000 saarest, kuid nelja suurima saared moodustavad peaaegu kogu riigi maa mass. Pealinn Tokyo on üks maailma suurimaid linnu ja ümbritseva pealinna on suurim kogu maailmas, 30 miljonit elanikku. Jaapan on väga arenenud riik, kus üks leiab rikas ajalugu, erinevate kultuuri festivale, täitmata köök, kaunid aiad, majesteetlik maastikud ja lummav mägede, sealhulgas Mount Fuji, mis on üks maailma kõige tuntuma piigid. Riik on tuntud ka tööstus, mis teha mõned kõrgeima kvaliteediga tooteid maailmas nagu autod ja elektroonika.


Kliima

Tänu Jaapani mitmekesine geograafia, kliima varieerub kohtades, kuid riik üldiselt kogemusi neli aastaaega. Keskmine temperatuur Tokyo on umbes 27 kraadi C augustis ja umbes 5 kraadi C jaanuaris.

Kultuur

Jaapani kultuur on mitmekesine segu vana Ida-traditsioonide ja tänapäeva lääne ühiskonnas. Jaapan on uhke laia kultuurilise väljenduse pärit buda templid, mis on vanemad kui 15 sajandit trahvi Jaapani portselani ja ilus puit pildid. Lisaks omadused Jaapani animatsiooni, luule-, tantsu-, muusika ja tunnustatakse kogu maailmas.

Elukallidus

Kuu keskmine kulu rahvusvahelise üliõpilasorganisatsiooni elada Jaapanis on umbes ¥ 87000 (umbes 925 $ US), välja arvatud õppemaks.Väiksemad linnad maksab umbes ¥ 60000 kuus ja suuremate linnade maksab umbes ¥ ¥ 100,000 kuus.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  344
 • Kommunaalteenuste osa

  45
 • Interneti tellimus

  30
 • Kohalik transport

  33

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  5
 • Kinopilet

  11
 • Pint kohalikku õlut

  2

Umbes Jaapan

Kõrghariduse Jaapanis

Jaapani kõrgkoolid on ülikoolid, Junior kolledžite ja kolledžites tehnoloogia, kuid ainult ülikoolide auhind bakalaureuse-, magistri-, doktori-ja professionaalne kraadi. Rohkem kui 70 protsenti keskkooli lõpetajate saada mingisugune kõrgharidus.

Miks õppida Jaapanis?

Jaapani koolides äärmiselt kõrge haridustaseme ja on ühed maailma juhid state-of-the-art tehnoloogia ja teadus. Lisaks tehniline taiplikkust, Jaapani ülikoolid ka kõrgelt hinnatud teiste akadeemiliste erialadel nagu politoloogia. Kolmteist ülikoolid praegu pakuvad programmid õpetatakse inglise keeles.

Jaapan on väga avatud rahvusvahelistele üliõpilastele, üle 130.000 välisüliõpilaste õppima riigis igal aastal.Jaapan kavatseb enam kui kaks korda rohkem rahvusvahelisi üliõpilasi 2020 osaliselt pakkudes rohkem programme inglise keeles.


Jaapani ülikoolis

Jaapan on 618 ülikoolide kraadiõppe programmid. Need ülikoolid jagunevad kolme kategooriasse:

 • 86 riigi ülikoolides
 • 75 avalik-õiguslike ülikoolide luua kohalikud üksused
 • 457 eraülikoolide


Jaapani ülikoolid on parimate seas maailmas 13 koolide top 400 maailmas, vastavalt 2012-2013 Times Higher Education World University Rankings.

Õppemaks ja Programmi kestus

Õppemaks magistriõppesse algab umbes $ 9000 (USA) umbes $ 15,000 (USA) aastas. Jaapani valitsus ja Jaapani ülikoolide mõlemad annavad palju võimalusi stipendiume ja laene. Magistriõppe programmid üldiselt kestab kaks aastat, kuid õpilased, kes ei valda jaapani võib tekkida vajadus kulutada 1-2 aastat õpib keele enne sissepääs magistriõppe programmi õpetatakse jaapani. Ettevalmistav keeletundides on saadaval 66 eraülikoolide ja Junior kolledžite.

On olemas mitut tüüpi rahvusvaheliste üliõpilaste Jaapan:

 • Eraviisiliselt rahastatakse välisüliõpilastele, kes võib pöörduda otse Jaapani koolis, kui nad on saanud piisava keeleoskuse.
 • Üliõpilaste Jaapani valitsuse (Monbukagakusho) stipendiumiprogramm, see programm on väga ranged nõudmised ning pika taotlemise protsessi.
 • Omal valitsuse sponsoreeritud õpilastele. Jaapan on lepingud mitmete riikidega, et aidata õpilasi Jaapani hariduse, sealhulgas Malaisia, Tai, Singapur, Araabia Ühendemiraadid, Kuveit ja Usbekistan.

Õppeaasta

Jaapani õppeaasta tavaliselt on aprillist märtsini. Seal on tavaliselt kaks semestrit, esimene semester kestab aprillist septembrini ja semester töötab alates oktoobrist kuni märtsini. Suvepuhkust on tavaliselt juuli lõpus augusti lõpus, talve vaheaega on detsembri lõpus läbi jaanuari alguses ja kevadel break on veebruari lõpus läbi aprilli alguses.

Post-Graduate võimalused

Seal on palju võimalusi üliõpilastele magistriõpet töötada tööstuses või teha teadust pärast kooli lõpetamist. Aastal 2010, ligi 8000 välisüliõpilast Jaapanis tööd leidnud Jaapan pärast nad on lõpetanud. Välistudengid peab olema konkreetne tööpakkumine, enne kui nad saavad taotleda muutus residentsuse staatuse üliõpilane töö.

Viisakohustuse

Välistudengid peab olema viisa.Õpilane magistrikraadi programm on abikõlblikud College Student elamisload. Üliõpilane saab taotleda otse viisa läbi Jaapani saatkonna või konsulaadi õpilase kodumaal või õppeasutus, kus õpilane kavatseb uurida võib taotluse, et saada tunnistus abikõlblikkus. Kui õpilane on tunnistus abikõlblikkus, nad ikkagi vaja saada viisat kodumaale Jaapani saatkonda või konsulaati.

Lisaks viisa välisüliõpilaste peab end registreerima välismaalased 90 päeva jooksul pärast saabumist Jaapan munitsipaalasutus piirkonnas, kus nad elavad. Õpilased peaksid viima oma välismaalase registreerimise kaardi igal ajal, kui nad seda saada.

Ravikindlustus

Rahvusvahelised õpilased on õigus tellida National Health Insurance, mis katab umbes 70 protsenti kuludest ravi.Lisaks on mõned ülikoolid on eriline tervisekindlustuse plaane rahvusvahelistele üliõpilastele. Et saada riikliku ravikindlustuse õpilased kõigepealt oma välismaalase registreerimise kaardi. Tasud National Health Insurance sõltuvad paikkonna; kuutasu Tokyo on umbes ¥ 3,500.

Tips

Kummardades on levinud nii tervitus ja näidata austust. Vibud ulatuvad casual vibud umbes 15-kraadise sügav vibud umbes 45 kraadi väljendada sügavat tänu ja vabandus. Business vibud on keset umbes 30 kraadi.

Jaapani eluviis hõlmab palju liikumist ja tervislikku toitumist, kus on palju värskeid köögivilju ja mereande.

Viisanõuded

Millist viisat vajate, sõltub sellest, kui kaua kavatsete Jaapanis õppida:

 1. Lühiajalised kursused kuni 90 päeva: paljud rahvused võivad Jaapanit viisavabaduse alusel külastada kuni 90 päeva. Jaapanisse saabudes saate oma passi kleebise, mis näitab, et saate Jaapanis viibida 90 päeva. Kui reisite viisavabaduse alusel, peab teil olema 90 päeva jooksul tagasisõidupilet.
 2. Pikaajalised kursused, mis on pikemad kui 90 päeva: Kursuste puhul, mis on 20 nädalat (kaks veerandit) või pikemad, peaksite taotlema üliõpilasviisa. Jaapani kolledži üliõpilasviisa on tuntud ka kui Ryugaku.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

Üliõpilasviisa

Hind ja valuuta

JPY 3000

Viisa taotlemise tasu on umbes 3000 jeeni ühekordse sisenemise korral ja 6000 jeeni kahekordse või mitmekordse sisenemise korral.

Pange tähele, et viisa taotlemise tasu ei ole fikseeritud ja sõltub üliõpilase kodakondsusest ja õpitavast kursusest. Parim viis on võtta ühendust teile lähima Jaapani saatkonna või peakonsulaadi konsulaarosakonnaga.

Kes saab viisat taotleda?

Kõik välisüliõpilased, kes tulevad täiskoormusega Jaapanisse õppima kauemaks kui 3 kuuks, peavad omama viisat.

Kust saab taotluse esitada?

Jaapani saatkond

Kandideerimisprotsessi esimene osa toimub teie ülikooli kaudu. Viisa saate oma koduriigi Jaapani saatkonnast.

Koduleht:

Kuidas taotlust koostada?

Jaapani üliõpilasviisa taotlemine on mitmeastmeline protsess.

1. Esmalt täidad ära erinevad viisataotluse dokumendid ja esitad need oma koolile. Kui olete kooli kandideerinud, saadavad nad teile järgmised dokumendid, mille peate täitma ja koolile esitama:

 • Taotlusvorm, kuhu sisestad andmed enda ja kursuse kohta.
 • Isikliku ajaloo vorm, kuhu täidate oma haridus- ja tööajaloo.
 • Taotluse essee – motiveerige, miks soovite Jaapanis õppida.
 • Viimase kooli lõputunnistus ja õiend, mille olete lõpetanud, tõlgitud inglise või jaapani keelde.
 • Varasemate Jaapani õpingute tunnistus, kui see on olemas.
 • Teie passi koopia
 • Passipildid
 • Haiguslugu – mõned koolid küsivad teie haiguslugu või tuberkuloosikontrolli, kuid paljud koolid seda ei tee.
 • Samuti peate tõestama, et saate Jaapanis kursuse eest maksta ja end ülal pidada.

2. Kool kontrollib, kas teie taotlus on täielik, enne kui nad selle ümber kirjutavad ja Jaapani immigratsiooniametile esitavad. Umbes üks kuu enne teie kursuse algust väljastavad nad registreerumistunnistuse (CoE). Kool saadab teile EM-i kohe, kui see on väljastatud ja olete esimese semestri eest tasunud.

3. Viimane samm Jaapani üliõpilasviisa saamiseks on viisataotluse esitamine Jaapani saatkonnas oma koduriigis. Selleks peate esitama:

 • Teie CoE
 • Sinu pass
 • Passipilt
 • Digitaalselt või käsitsi trükitähtedega täidetud viisataotlusvorm.

Millal peaksite kandideerima?

Ülikooli viisataotluste esitamise tähtaeg on sageli umbes viis kuud enne kursuse algust, seega taotlege kindlasti varem. Kõrgetasemelised keeltekoolid ja ülikoolid võivad mõnikord vastu võtta ka hilisemaid avaldusi.

Viisa menetlemiseks kulub vähemalt 5 tööpäeva koos esitamise kuupäevaga. Samuti ei tohiks te taotleda enne 90 päeva möödumist kavandatud reisikuupäevast.

Töötlusaeg

5 Days

Töövõimalused

Jaapani üliõpilasviisa võimaldab osalise tööajaga töötada kuni 28 tundi nädalas.

Igaüks, kellel on üliõpilasviisa, kes viibib riigis kauem kui 6 kuud ja soovib töötada, peab esitama taotluse „Luba tegeleda muuga kui varem antud elukoha staatus”. Seda saab teha kohe pärast lennujaama saabumist või hiljem kohalikus immigratsioonibüroos. Tasu pole, seega tehke seda kindlasti, kui plaanite töötada.

Tundi nädalas

28

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Kui esitate täieliku taotluse, saate peaaegu alati viisa Jaapani saatkonnast. Kuid nad võivad teid keelata, kui teave on puudulik või kui teil on näiteks tõsine karistusregister.

Siin on mõned asjad, mida meeles pidada, et vältida Jaapani üliõpilasviisa andmisest keeldumist:

 • Võib-olla on suurim tagasilükkamise oht ebapiisavate sponsorlusnõuete tõttu.
 • Õpilasviisat saab teie nimel taotleda ainult üks kool! Kui proovite oma panuseid maandada mitme kooli kaudu kandideerides, lükatakse teid tõenäoliselt tagasi.
 • Ärge unustage dokumente klammerdada.
 • Mittetäielik fail lükatakse tagasi. Ärge unustage oma taotlust põhjalikult kontrollida.