Keystone logo
Poola

Uuring Magister sisse Poola 2024

Õppige riigis Poola

Poola asub Euroopa keskel ja piirneb Läänemere, Saksamaa, Tšehhi, Slovakkia, Ukraina, Valgevene, Leedu ja Venemaa. Enamik riik on lame, kuid kaks mäestikud asuvad lõuna. Poola on koduks tähelepanuväärne looduse ja ilus struktuur, mis hõlmaks lossid, paleed, puidust kirikud ja kaasaegne spordi areenil. Poola valuuta kasutab zlott, lühendatult PLN.


Kliima Poolas

Tänu oma keskne asukoht, Poola on soe suvi ja väga külm talv, mis sisaldavad raske lumi. Summer temperatuurid enamik riigi vahemikus 20 kuni 30 kraadi C. talveperioodi keskmine temperatuur on vahemikus 3 ° C loodes kuni -8 kraadi C kirdesse.

Kultuur

Enamik Poola rahvastikust elab linnapiirkondades, ja Poola kombed ja traditsioonid on segu nii Ida-ja Lääne kultuuri.Ligi 300 kunstifestivalid toimub riigis iga aasta, teater, film ja muusika, eriti jazz muusikat. Poola inimesed on väga sõbralikud ja sööki peetakse pidusid. Poola sööki olemas mitmesuguseid köögivili, kartul ja liha.

Elukallidus

Maksumus elada Poola on suhteliselt väike, umbes 1200-2500 PLN (umbes € 300-600) kuus, va õppemaksu. Õpilaskodus maksab umbes 400-600 PLN ja jagada korterit joosta 1000-1600 PLN kuus.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  363
 • Kommunaalteenuste osa

  79
 • Interneti tellimus

  13
 • Kohalik transport

  27

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  7
 • Kinopilet

  6
 • Pint kohalikku õlut

  3

Umbes Poola

Kõrgharidus Poolas

Kaasaegne Poola kõrgharidussüsteemi kasutab standard kolm etappi kraadi: bakalaureuse-, magistri-ja doktorikraadi. Magistriõppes auhinnad antakse Master of Arts (MA), Master of Science (MSc) või Magister. On olemas ka mitmeid samaväärne magistrikraadi, sealhulgas Master of Art, Master Engineer, ja Master Engineer arhitekt. Kõik kõrgkoolid Poolas kasutada Euroopa ainepunktide ülekandmise süsteem (ECTS).

Kõrgharidusasutused Poolas jagatakse ülikooli-tüüpi ja mitte-ülikooli tüüpi. Ülikooli tüüpi kursustel magistriõppes on rohkem teoreetiline ja Lõpetajad on antud "diplomi lõpetamist ühtne magistriõppe uuringud." Non-ülikooli tüüpi kursusi peetakse "täiendav" kursused, mis on rohkem praktiline rakendus ja lõpetajate saada "diplom lõpetamist täiendama magister tasandi uuringuid."

Miks Uuring Poolas?

Kõrgkoolid Poolas pakuvad rohkem kui 200 magistrikraadi programmid inglise keeles. Programmid on saadaval laia distsipliinides, sealhulgas põllumajandusliku teaduse, kunsti-, inseneri-, äri-, keelte, loodus-ja sotsiaalteadused. Populaarseim erialadel on insener (ligi 70 programmi) ja äri (ligi 50 programmi). Mõned programmid on saadaval ka saksa keeles.

Poola institutsioonid hästi pidada kogu maailmas nii hariduse ja teaduse. Kaks Poola institutsioonide Jagiellonian University ja University of Warsaw, on seas top 400 maailma ülikoolide hinnatud Times Higher Education World University Rankings .

Ülikoolid

Poolas on umbes 500 ülikoolides ja teistes kõrgkoolides. Umbes üks kolmandik kõrgharidusasutused on avalik ja ülejäänud kaks kolmandikku on privaatne. Poola tervitab rahvusvaheliste üliõpilaste ja on tunduvalt suurendanud välisüliõpilaste arv viimastel aastatel. Aastal 2012, riigi korraldatud üle 24000 rahvusvahelist üliõpilast 141 riigis, kus on suurim arv riigist Ukraina, Valgevene, Norra ja USA. Enamik välisüliõpilaste Poola uuringus ökonoomika, äri-, meditsiini-ja tehnoloogia.

Kõrgkoolid Poolas kipuvad spetsialiseerunud ja on jagatud erinevaid kategooriaid, sealhulgas: ülikool, tehnikaülikool, Põllumajanduse Akadeemia, Akadeemia ökonoomika ja nii edasi. Kokku on 15 eri tüüpi asutuste vahel.

Õppemaks ja Programmi kestus

Poola õpilased käivad täiskohaga programme saab tasuta õppemaksu riigiasutustega. Mõned välismaa üliõpilased võivad õppida ka tasuta, kuid kõik teised peavad maksma õppemaksu 2000 € aastas magistriprogramme.

Magistriõppe programme tavaliselt kestavad 1,5-2 aastat, kuid MSc kraadi nõuda 2,5 aastat õpinguid kaugemale bakalaureusekraadi. Lisaks kursuste õpilased enamikus valdkondades peab täitma väitekirja või projekti ja seda kaitsma enne saanud magistrikraadi.

Õppeaasta

Õppeaastal on kaks semestrit, iga sõlmides kontrollimise aeg. Sügissemestril algab oktoobrist kuni veebruari keskpaigani ja kevadsemestril algab veebruari keskel läbi juunis.

Post-Graduate võimalused

ELi kodanikud võivad töötada mis tahes äriühing Poolas pärast lõpetamist ilma tööloata. Kolmandate riikide üliõpilastele võib otsida tööd ja pärast seda, kui neile pakutakse tööd, võib taotleda tööluba. Kolm töökategooriaid ei nõua tööluba: ülikooli õppejõud tegevjuht Poola üksuse rahvusvaheline ettevõte ja vajutage korrespondent.

Lõpetajad magistriõppes Poolas võib jääda doktoriõppe programmid ja teadusuuringud kui need on lubatud akadeemilise programmi.

Viisakohustuse

Õpilased EL / EMP riikides ei nõua viisat, kuid nad vajavad tähtajalise elamisloa. Mitte-EL/EEA õpilased peavad olema õpilase viisa, mis saab Poola saatkonna või konsulaadi oma kodumaal.Kuid see viisa on ainult hea kolm kuud, et üliõpilased vajavad pikemat viibimist tuleb taotleda elamisluba, mis katab pikkus õpinguid. Õpilased peaksid pöörduma rahvusvaheliste suhete osakond oma ülikooli saamisel elamisluba.

Ravikindlustus

Ravikindlustus on vajalik kõigile õpilastele. EL õpilased saavad kasutada oma Euroopa ravikindlustuskaarti saada arstiabi. Poola on ka kahepoolsed lepingud Suurbritannia, Rootsi ja Slovakkia, mis õigustab nende kodanikel saada tasuta arstiabi.

Õpilased mitte-EL/EEA riigid peaksid ostma ravikindlustuse oma kodumaal või kohe pärast saabumist Poola. Kui õpilased ei ole ravikindlustust, nad peavad maksma meditsiiniteenused.

Tips

Poola võtab väga uhke poola keeles ning kursuste õppida poola riigis külluses. Üliõpilased, kes ei ole juba valdab poola kaaluda täiendades nende uuringute keeleõpet, eriti kui nad kaaluvad töövõimalused Poola pärast nad minema. Paljud kursused Poola on suunatud algajatele ja õpetatakse suvekuudel või isegi online. Eriliigid keskendunud Poola äri on ka olemas.

Viisanõuded

 • C-tüüpi viisa – lühiajaline Schengeni viisa.
 • D-tüüpi viisa – pikaajaline siseriiklik viisa kuni üheks aastaks.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

C-tüüpi viisa; D tüüpi viisa

Hind ja valuuta

USD 160

Poola üliõpilasviisa taotlemise tasu on umbes 160 dollarit. Tasud võivad muutuda.

Kes saab viisat taotleda?

Euroopa Liidu riikide üliõpilased ei vaja Poolas õppimiseks viisat. Siiski, kui olete Poolasse saabunud, peate taotlema ajutist õppimisviisa kohalikust vojevoodkonna kontorist.

Väljastpoolt Euroopa Liitu pärit üliõpilased peavad enne Poolasse sisenemist tavaliselt taotlema üliõpilasviisa. Siiski on mitu riiki, kus see nõue ei kehti. Saate kontrollida, kas teie riik on loendis siin: http://www.msz.gov.pl

Kust saab taotluse esitada?

Poola saatkond või konsulaat

Peaksite taotlema üliõpilasviisa Poola saatkonnast või konsulaadist oma praeguses elukohariigis.

Koduleht:

Kuidas taotlust koostada?

Kui olete valitud ülikooli sisseastunud, saadavad nad teile asjakohased dokumendid, mida kasutate üliõpilasviisa saamiseks. Peaksite taotlema üliõpilasviisa lähimas Poola saatkonnas või konsulaadis. Tavaliselt võidakse teilt paluda esitada järgmised dokumendid:

 • Allkirjastatud ja täidetud Poola viisataotlus üliõpilastele.
 • Pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast Poolast lahkumist.
 • Riikliku ID-kaardi koopia.
 • Ametlik kiri Poola ülikoolilt või kolledžilt, kus kavatsete õppida.
 • Lühike CV või CV.
 • Kõik teie varasemad tunnistused ja diplomid.
 • Tõend, et valdad keelt, mida soovid õppida.
 • Tõend, et olete rahaliselt piisavalt tugev, et kanda oma haridus- ja elamiskulud Poolas.
 • Euroopas aktsepteeritud tervisekindlustuse tõend.
 • Kaks passi suurust pilti.
 • Makske viisa taotlemise tasu
 • Poolas elamise tõend.

Kõik õpilased peavad oma Poolas viibimise legaliseerima, taotledes tähtajalist elamisluba. Seda tuleb teha veidi aega pärast Poolasse saabumist. Ülikoolid aitavad teid kandideerimismenetluses. Tähtajaline elamisluba annab teile õiguse Poolas viibida ja töötada.

Millal peaksite kandideerima?

Tavaliselt võib üliõpilasviisa taotluse menetlemiseks kuluda umbes 15 päeva. Menetlusajad sõltuvad aga riigist ja taotletavast viisatüübist. Kandideerige kindlasti esimesel võimalusel.

Üliõpilasviisa pikkus sõltub teie kursuse pikkusest.

Töötlusaeg

15 Days

Töövõimalused

Välisüliõpilastel on õigus töötada Poolas õppides seni, kuni nad on mõnes õppeasutuses registreerunud. Õpingute ajal on lubatud töötada 20 tundi, puhkuse ajal aga 3 kuud täistööajaga. Elamisloakaardi omanikele on lubatud täiskohaga töötamine.

Tundi nädalas

20

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Teie viisataotlus võidakse tagasi lükata, kui te ei suuda tõendada nõutavate rahaliste vahendite olemasolu või kui esitate ebaõiged või mittetäielikud dokumendid.