Keystone logo
Prantsusmaa

Uuring Magister sisse Prantsusmaa 2024

Õppige riigis Prantsusmaa

Prantsusmaa on üks olulisemaid mängijaid Euroopa poliitiline ja majanduslik mäng. Olev piiril Pürenee poolsaare ja Mandri-Euroopas, Prantsusmaal on juba ammu kultuuri keskpunkt Euroopas. Paris, eriti, on kõrgus moetööstus ning paljud maailma 's juhtiv moe mõjutusi pärit Pariisi moe maja. Itaallased on ka mõned maailma 's kõige tähistas kirjanikud, sealhulgas nimed nagu Rousseau ja Voltaire. Oma ühendused Saksamaa, Prantsusmaa oli üks liidritest ühinevas Euroopas ja algab Euroopa Liidus.

Lisaks moe-ja kirjalikult, Prantsusmaa on tuntud oma kulinaarne traditsioon. Üle 250 eri sorti juustu seestpoolt oma üürnikelt ja veini armastavad tean, et nad saavad pöörduda Prantsusmaale õrn, maitsev veine.

Kas te kaalute Prantsusmaa oma kulinaarne pärand, kunstiline elegantsi või lihtsalt sellepärast, et sa tahad kogeda kultuuri uude asukohta, leiad erinevaid tegureid, et juhtida teie suunas õpib selles Euroopa juhtiv riik. Kuna Prantsusmaa meeldib nii palju välisüliõpilasi, elu ülikoolis on rikas kultuurilise mitmekesisuse. Kultuuriliselt õpetlik kogemus on lihtne leida Prantsusmaal. Muuseumid, eriti Pariisis, võimaldab ELi elanikud, kes on õpilased alla 26 tasuta sissepääs. Student kaardiomanikele leiavad ka soodustust transport, toit ja meelelahutus.

Kliima Prantsusmaal

Prantsusmaa on mahe kliima mõjutab tugevalt Vahemeres. Mugav aastaringne temperatuuride ja rikkalik päikest tähendab palju võimalusi aega õues.Mägedes, leiad palju lund nädalavahetusel suusareisid ja sledding, samas Nice ja Cannes potentsiaal ujuda algab varakevadel. Suvel leiad kuum, rand ilm paljudes riigi osades, kuigi mägedes pakkuda jahedam, mugav temperatuurid matkama.

Elukallidus ja eluaseme

Elukalliduse Prantsusmaa on par omaga enamikus Euroopa riikides. Siiski, Pariis, kus paljud top ülikoolides asuvad, on palju suurem elukallidus. Ka leidmisel Pariisis võib olla raske, sest kõrge rahvastikutihedus. Kui sa tead, siis õpib Pariisis, leida oma eluaseme varakult, enne varasügisel rüselus saadaval kohtades.

Paljud õpilased valida, kas elada Cite Universitaire Internationale de Paris, suur elu-asukoha Lõuna Paris. Ruumid on piiratud, nii et kui soovite jääda siia, kohaldama aasta enne te kavatsete jääda.

Kui te õpivad väljaspool Pariisi, siis tõenäoliselt leida subsideeritud majutus campus või lähedal ülikooli spetsiaalselt välistudengitele. National Student heaolu büroo (CNOUS) ka subsideeritakse ühiselamute välisüliõpilastele, mis võib olla üks võimalus taskukohane eluase.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  459
 • Kommunaalteenuste osa

  57
 • Interneti tellimus

  30
 • Kohalik transport

  61

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  10
 • Kinopilet

  12
 • Pint kohalikku õlut

  6

Umbes Prantsusmaa

Kõrghariduse Prantsusmaal

Prantsusmaa on hetkel populaarsuselt neljandaks uuring sihtkohaks maailmas, ja see 's ei ole ime oma suurepärase kultuur, kõrgelt hinnatud ülikooli süsteemi ja loositud suhteliselt madal õppemaks. Igal aastal ligi 300.000 õpilast reisida Prantsusmaale ainus eesmärk õpib oma koolides.

Kõrgharidussüsteemi Prantsusmaal võib veidi segadusse ajav. Süsteem on standardiseeritud, arvesse kolmetasandiline süsteem, mis muudab veidi lihtsam aru saada. Täna üliõpilaste algab ajades litsentsi, mis on sarnane bakalaureuse 's kraadi. Sellele järgneb magistriõppe koolitus. Lõplik koolituse tase doktorikraadi. Litsents kestab kolm aastat, enne kui koos kaheaastase vajalikud magistrantuuris. Doktorikraadi programm eeldab tavaliselt kolmeks aastaks.

Prantsusmaa 's ülikoolid on riigi poolt rahastatav nii õppemaksu ei ole kõrge.Mängi kulutada umbes 200 € - 400 € aastas, sõltuvalt uuringute te tegelevad ja ülikooli sa osaleda. Erandiks on prantsuse ärikoolides. Enamik ärikoolides on eraomandis ja õppemaksu võib olla üle 15000 € aastas.

Prantsusmaa on üsna avatud liitumise eest esimese aasta bakalaureuse programmid. Kuid pärast esimest aastat, õpilased peavad läbima rea ​​eksameid, mis võib olla väga konkurentsivõimeline, et leida koht, kui teise aasta õpilased. Riigil on ka valikulise koolides kutsutakse Grandes Ecoles, mis ainult vali õpilased on valitud, ja need on selektiivne sisseastumiseksameid kõrgem õppemaks ja prestiiži.

Õppeaasta Prantsusmaal algab septembri lõpus, koos kevadsemestri algus veebruari alguses. Holidays toimuvad jõulude ja New Years, samuti All Saints 'Day ja ülestõusmispühade. Enamik koole on ka kevad vaheaega ja kolme kuu suvepuhkuste.

Pärast ülikooli lõpetamist, paljud õpilased minna püüdlema teaduslike õppeprogramme. Need ühe-kuni kolmekuulise programme saab toetada läbi kõrgetasemelise teadus-õppekava toetus, mis katab reisikulud, õppemaks ja elamiskulud.

Viisanõue

Kui tulete õppima Prantsusmaale riik Euroopa Liidus, siis ei ole vaja taotleda üliõpilase viisat. Kui teie kodumaa on väljaspool Euroopa Liitu, siis pead külastama Prantsuse konsulaat saada üliõpilase viisat enne sinna reisimist. Teie viisa teenib tõendina oma residentuuri staatus ajal oma esimese õppeaasta. Pärast aasta, peate taotlema Carte de Sejour. Samuti peate registreerima kohalikus immigratsiooni büroo 30 päeva jooksul oma riiki saabumise.

Tips

Kuna kadunud õppemaksusumma ja suur huvi rahvusvahelistele üliõpilastele, sa tahad teha oma plaanidest õppimiseks Prantsusmaa alguses. Kuigi sissepääs ülikoolid ei ole palju raskusi kui oled esimese aasta üliõpilane, eluaseme leidmisel ja saada oma paberimajandust, et võtab aega. Kui teil on vaja rahalist abi, siis tahad, et taotleda oma õppe-või kursuse toetus samuti.

Nagu te valmistada õppida Prantsusmaal, siis tuleb vahel mõned maailma 's top mõtlejad. Sa 'll on võimalus õppida saali, mis olid kord graced nimed nagu Sartre, Durkheim või Marie Curie. Kuigi protsessi kohaldatakse ülikoolide ja töötab läbi bürokraatia võib olla heidutav, et lõpuks saad kvaliteetse hariduse on üllatavalt taskukohane hind, muutes vaeva väärt võttes.

Viisanõuded

Sõltuvalt sellest, kui kaua kavatsete Prantsusmaal õppida, on erinevat tüüpi üliõpilasviisasid:

 1. Visa de court séjour pour etüüdes (Schengeni lühiajaline üliõpilasviisa) – kui teie õpingud kestavad vähem kui kolm kuud, peaksite taotlema nn Schengeni üliõpilasviisa. See väljastatakse tasuta ja seda ei saa uuendada. 41 riiki ei pruugi vajada viisat alla kolmekuuliseks viibimiseks.
 2. Etudient concours (sisseastumiskatsete viisa) – selle viisaga saate tulla Prantsusmaale kõrgkooli sisseastumiseksamit sooritama. Kui läbite, saate taotleda otse Prantsusmaal asuvast kohalikust prefektuurist (Prantsuse kohalik omavalitsus/haldusasutus) üheaastase pikendatava elamisloa saamiseks.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etüüdid (ajutine pikaajaline viisa) – see viisa võimaldab teil õppida Prantsusmaal kolm kuni kuus kuud ilma elamisloata. See ei ole taastuv.
 4. Visa de long séjour etüüdid (pikaajaline viisa) – Kui soovite õppida kauem kui kuus kuud, peate taotlema Prantsusmaal pikaajalist üliõpilasviisa. Alates 2013. aastast kehtib seda tüüpi õppeviisa nüüd kogu Prantsusmaal õppimise ajaks. Pikaajalised viisad toimivad elamislubadena ja neid nimetatakse VLT-TS-iks.
 5. Pikendatud viibimise teadlase viisa – kui teil on magistrikraad või kõrgem ja soovite tulla Prantsusmaale, et osaleda teadustöös või ülikooli tasemel õpetada, võib asutus teile anda pikendatud viibimise teadustöötaja viisa VLS-TS.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

Üliõpilasviisa

Hind ja valuuta

EUR 50

Üliõpilasviisa tasud on väga erinevad, olenevalt viisa tüübist ja riigist, kust te pärit olete. Schengeni ala üliõpilastele on kulud vahemikus 50–99 eurot. Lühiajaline Šengeni üliõpilasviisa on tasuta.

Kes saab viisat taotleda?

Kui olete ELi kodanik või EMP, Šveitsi, Norra, Islandi või Liechtensteini kodanik, ei vaja te Prantsusmaa üliõpilasviisa.

Kui olete kodanik mujalt maailmast, peate hankima Prantsusmaale üliõpilasviisa. Enne viisa taotlemist peate olema kindlustanud koha Prantsusmaa õppeasutuse kursustel.

Kust saab taotluse esitada?

Prantsuse saatkond/konsulaat

Mõned riigid nõuavad, et registreeruksite esmalt CampusFrance'is, Prantsusmaa riiklikus kõrghariduse ja rahvusvaheliste üliõpilaste agentuuris, et taotleda sisseastumist ja saada CEF-menetluse kaudu üliõpilasviisa. Vastasel juhul peaksite viisa hankima oma koduriigis asuvast Prantsusmaa saatkonnast/konsulaadist.

Koduleht:https://france-visas.gouv.fr/

Kuidas taotlust koostada?

Viisa taotlemiseks on teil vaja järgmist:

 1. Ametlik vastuvõtukiri Prantsuse asutuse akrediteeritud programmile. See peaks olema ametliku pealkirjaga paberil, kus on kirjas teie täielikud andmed, Prantsuse asutuse üksikasjad ning akadeemilise programmi algus- ja lõppkuupäevad.
 2. Tõend selle kohta, et teil on piisavalt raha (praegu 615 eurot kuus), näiteks pangaväljavõte, käendaja kiri või ametlikust allikast saadud toetuse või rahastamise teade.
 3. Tõend koju tagasisõidupileti kohta. Sageli on see tegeliku pileti või broneeringu kujul, mis näitab väljumiskuupäeva, kuid see võib olla käsitsi kirjutatud tahteavaldus, sealhulgas kavandatud väljumiskuupäevad.
 4. Tervisekindlustust tõendav dokument (minimaalne kate 30 000 eurot).
 5. Majutuskoha tõend. Saab esitada õpilase majutuse kinnituse või majutuse ja majutuse tunnistuse või „attestation d'accueil” (kui elate koos sõprade või sugulastega) kujul.
 6. Tõend prantsuse keele oskuse kohta, kui õpite prantsuse keele kursusel.

Viisa taotlemine on tasuline ja teil peab olema ka pass, mis kehtib kolm kuud pärast taotluse saanud isiku kehtivusaja lõppu. Peate täitma allkirjastatud avalduse ja esitama koos taotlusega kolm fotot.

Millal peaksite kandideerima?

Viisataotluse heakskiitmiseks võib kuluda kuni kaks kuud, seega peaksite kogu vajaliku teabe esitama võimalikult kiiresti, enne kui plaanite lahkuda. Schengeni lühiajaline üliõpilasviisa kehtib 90 päeva, ajutine pikaajaline viisa kolm kuni kuus kuud ja pikaajaline viisa kogu kursuse ajaks: bakalaureuseõppe puhul kolm aastat, magistriõppe puhul kaks aastat ja neli aastat Ph.D.

Töötlusaeg

2 Months

Töövõimalused

Prantsusmaal õppimisviisaga välisüliõpilasena saate töötada kuni 964 tundi ühe aasta jooksul (umbes 60 protsenti täistööajaga tööst aasta jooksul) – kursusel viibimise ajal ja seni, kuni teil on kehtiv elamisluba.

Tundi nädalas

0

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Prantsusmaa viisataotluse täitmisel on oluline täita taotlus tervikuna. Ärge jätke midagi tühjaks, kuna see võib taotlemisprotsessi oluliselt edasi lükata. Samuti peate veenduma, et teil on kõik vajalikud dokumendid, ja esitama need koos taotlusega.