Keystone logo
Suurbritannia

Uuring Magister sisse Suurbritannia 2024

Õppige riigis Suurbritannia

Paljud inimesed ei tee vahet Ühendkuningriigi ning Suurbritannia vahel, kuid tegelikult need sõnad ei tähenda sama asja. Ühendkuningriik on nelja riigi ühendus: Inglismaa, Šotimaa, Wales ja Põhja-Iirimaa. Need neli riiki jagavad omavahel saari Euroopa maismaast loodes ning on ühendatud ühe valitsuse ning ühe monarhi alla. Suurbritannia koosneb vaid Inglismaast, Šotimaast ja Walesist.

Kuigi Ühendkuningriigis on neli erinevat riiki, kus on oma kultuur ning erinevad dialektid, on lihtne põhjus miks paljud inimesed ajavad segi Ühendkuningriigi ja Inglismaa. Mitmeid sajandeid oli Inglismaa domineeriv riik, mille eesotsas oli monarh, keda kutsuti "Inglismaa kuningannaks". Kui inimesed mõtlevad Ühendkuningriigi peale, siis tuleb tihtipeale alguses meelde monarhi kuju. Inglise kuningatest, kuningannadest, printsidest ja printsessitest on saanud rahvusvahelised kuulsused. Ühendkuningriik on tuntud ka teiste kultuuriliste ikoonide poolest, nagu David Beckham, Dr. Who ning The Beatles. Kui külastad Ühendkuningriiki, siis võib soovitada maiustamist dekadentse Cadbury šokolaadiga peale traditsioonilist kala ja kartuli rooga, juues kõrvale Guinnessi õlut.

Ühendkuningriikides on juhtivaid persoone nii kunstide alal kui ka teaduses ja tehnoloogias. Tihtipeale saavad moetrendid, näitlejad ja muusikud alguse just Ühendkuningriigist. London, mis on selle keskuseks, on justkui "kultuuriline superjõud".

Ühendkuningriik ja eriti Inglismaa on koduks mitmetele maailma parimatele ülikoolidele. Inimesed tulevad maailma kaugetest paikadest et õppida mõnedes maailma kõige kõrgemalt hinnatud ülikoolides, nagu Cambridge ja Oxford. Ühendkuningriikide neli ülikooli on QS Maaima Ülikooli Edetabeli kümne esimese seas.

Kliima Ühendkuningriigis

Ühendkuningriigi kliima varieerub paljuski regiooniti. Alad mis on lähedal Atlandi ookeanile, nagu näiteks Põhja-Iirimaa ja Wales on niisked, tuulised ning mõõduka temperatuuriga. Inglismaal on jahe, kuid mitte külm temperatuur peaaegu aastaringselt ning sajab mõõdukas koguses vihma. Võib sadada ka lund, kuid see on juhtub harva.

Elukallidus

Nii nagu kliimagi, sõltub elukallidus suuresti sellest, kus täpsemalt Ühendkuningriigis hakkad elama. London, mis on kultuuriline ja hariduslik keskus, on üks maailma kallimaid piirkondi. Nii üür kui igapäevased kulutused on seal üsna kallid. Ka väljas söömine on üle terve Inglismaa üsna kallis, nii et mõtle ühiselamu või köögiga korteri üürimise peale, selleks et kulutusi vähendada.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  628
 • Kommunaalteenuste osa

  83
 • Interneti tellimus

  35
 • Kohalik transport

  79

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  8
 • Kinopilet

  12
 • Pint kohalikku õlut

  5

Umbes Suurbritannia

Kõrgharidus Ühendkuningriigis

Tänu suurepärastele ülikoolidele soovivad Ühendkuningriigis kõrgharidust saada mitte ainult selle riigi kodanikud, vaid inimesed üle kogu maailma. Tavaliselt astutakse ülikooli 18-aastaselt. Enamus elanikke omandab bakalaureuse kraadi riiklikes ülikoolides et vähendada oma väljaminekuid.

Ühendkuningriigis on kõrghariduse esimene aste bakalaureuse kraad. Enamus õpilasi omandab selle kraadi kolme aastaga ning selle aja kestel on nad bakalaureuseõppe tudengid. Peale bakalaureuseõppe või sellega samaväärse õppe lõpetamist võivad sobilikud tudengid jätkata oma õpinguid magistrantuuris. Magistrikraadi õpingud mis kestavad tavaliselt ühe aasta on esimene valik. Doktoriõpe kestab tavaliselt umbes kolm aastat. Magistriõppesse ja doktoriõppesse sisse astumisel on tavaliselt suur konkurents ning see haridus ei ole riigi poolt finantseeritud.

Lisaks kolmele põhilisele kraadiõppele on Ühendkuningriigi tudengitel võimalus erinevate gildide ja kolleegiumide kaudu omandada spetsialisti kvalifikatsioon. Sellise spetsialistide kvalifikatsioonide sekka kuuluvad näiteks psühholoogia, juura, meditsiin, haridus või ärindus.

Ühendkuningriigis õppimine pakub sulle eelisena kraadi ühtedest maailma parimatest ülikoolidest. See maa hindab haridust ning sul on võimalus elada suurepäraste mõtlejate ja uurijate keskil. Kui sinu valitud kraadiõpe sisaldab suure osana uurimustööd, siis avastad et Ühendkuningriigis õppimine annab sulle suurepärased võimalused oma uurimustöö teostamiseks.

Õppemaks

Kui mõtled Ühendkuningriigis õppimise peale, siis tuleb kasuks õppemaksudest aru saamine. 2012-2012 õppeaastal oli Inglismaa territooriumi bakalaureuseõppe maks maksimum 9000 naela aastas, kuigi rohkem oli 6000 naela suuruseid õppemakse. Magistriõppest alates õppemaks kasvab, kuid see oleneb suuresti ülikoolist. Tudengid kes õppisid Inglismaa territooriumist väljaspool oleval Ühendkuningriigi alal, maksid oma aastase kraadiõppe eest 5000 kuni 20 000 naela.

Ühendkuningriigi ülikoolist saadud kraad avab mitmeid karjäärivõimalusi. Kuna neid ülikoole hinnatakse maailmas nii kõrgelt, siis on sul võimalus otsida tööd ka rahvusvaheliselt ning ka Ühendkuningriigis, kui peaksid otsustama sinna jääda.

Tervisekindlustus

Ühendkuningriik pakub tervisekindlustuse süsteemi nimega Riiklik Tervisekindlustus. Tudengid kes osalevad vähemalt poole aasta pikkustel kursustel võivad saada tasuta või alandatud maksuga tervisekindlustuse. Need tudengid, kelle kodumaa asub Euroopa majanduslikus alas või juba elavad Ühendkuningriigis, kvalifitseeruvad automaatselt Riikliku Tervisekindlustust saama, olenemata sellest kui kaua nad kavatsevad Ühendkuningriigis õppida.

Ühendkuningriigi viisa saamine

Ühendkuningriigi viisatüübid on järgmised:

Tier 4 General - See viisa sobib üle 17-aastastele inimestele kes tulevad Ühendkuningriiki õppima

Student Visitor - See viisa on mõeldud lühiajalisele õppijale kes ei soovi peale õpingute lõppemist tööle asuda

Prospective Student - See viisa on tudengitele kes peavad enne Tier 4 õppingute alustamist asjaajamistega tegelema

Nõuanded

Valmistudes ette Ühendkuningriigis õppimisele, pea meeles et mitmed ülikoolid ning programmid on väga suure konkurentsiga. Alusta taotlusega varakult et saada endale koht ning anna dokumendid sisse mitmesse ülikooli et suurendada oma sisse saamise võimalusi. Leia ülikooli lähedal asuv tasukohane elamispind ning kaalu pööningu või korteri jagamist teise inimesega et maksimaliseerida oma rahalist panust. Neid nõuandeid järgides peaksid ilma suuremate probleemideta Ühendkuningriigis õppida saama, kasutades maksimaalselt selle rikka kultuurilise pärandiga ja ülikooli lõpetajate hea rahvusvahelise mainega maa võimalusi.

Viisanõuded

Tier 4 (üldine) üliõpilasviisa on asendatud nn üliõpilaste marsruudiga. Student Route on Ühendkuningriigi uus üliõpilasviisa, mis on kättesaadav ka EMP kodanikele, kes enne Brexitit ei vajanud Ühendkuningriigis õppimiseks viisat.

Tudengitee (vanuses 18+)

Lapsõpilaste marsruut (vanuses 4–17, mis on asendanud 4. astme lapseõpilasviisa)

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

Üliõpilaste marsruut

Hind ja valuuta

GBP 348

Praegused Ühendkuningriigi üliõpilasviisa tasud on järgmised:

 • 348 naela, kui taotlete väljaspool Ühendkuningriiki.
 • 475 naela, kui taotlete üliõpilasviisa pikendamist või üleminekut Ühendkuningriigis.

Kes saab viisat taotleda?

Kõik, kes sisenevad riiki õpingute eesmärgil, peavad taotlema üliõpilasviisa, kui sisenevad pärast 1. jaanuari 2021. See hõlmab EL/EMP kodanikke, kes varem ei vajanud Ühendkuningriiki õppimiseks sisenemiseks viisat. Peate saavutama 70 punkti punktipõhises süsteemis, mis mõõdab, kas vastate Ühendkuningriigis õppimise nõuetele. See sisaldab:

 • Kas teid on heaks kiidetud asutusse vastu võetud?
 • Kas teil on rahalisi vahendeid Ühendkuningriigis viibimise rahastamiseks?
 • Kas sa valdad inglise keelt?
 • Kas teie kursus vastab kursuse nõuetele?

Need, kes lõpetavad Briti õppeasutuse 2021. aasta suveks ja pärast seda, saavad taotleda kraadiõppe viisat, mis võimaldab neil töötada/otsida tööd Ühendkuningriigis kuni 2 aastat.

Kust saab taotluse esitada?

Ühendkuningriigi viisataotluskeskus / Internetis

Ühendkuningriigi üliõpilasviisa saate taotleda oma koduriigi Ühendkuningriigi viisataotluskeskuses. Ühendkuningriigi viisataotluskeskuste nimekirja üle maailma leiate siit: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Ühendkuningriigi üliõpilasviisa saate taotleda ka veebis Ühendkuningriigi siseministeeriumi viisa- ja immigratsiooniteenistuse veebisaidi kaudu. Alustada saate siit: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationalality?p=student_out_uk

Koduleht:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Kuidas taotlust koostada?

Ühendkuningriigi üliõpilasviisa saamiseks peate esmalt olema kursusele vastu võetud. Enamiku kursuste puhul peate ka tõestama, et mõistate inglise keelt nõutaval tasemel.

Ühendkuningriigi üliõpilasviisa taotlemise protsess erineb veidi olenevalt Ühendkuningriigi üliõpilasviisa tüübist, mida taotlete.

Ühendkuningriigi üliõpilasviisa taotlemiseks peate esitama järgmised andmed:

 • pass või reisitunnistus
 • tõend, et suudate oma kursuse ja elamiskulud katta
 • vanema või eestkostja nõusoleku tõend, kui olete alla 18-aastane
 • tõend kursusele vastuvõtmise kohta
 • tõend tervishoiu lisatasu maksmise kohta

Olenevalt päritoluriigist peate võib-olla tegema ka tuberkuloositesti.

Ühendkuningriiki saabudes peate võib-olla registreerima oma Ühendkuningriigi üliõpilasviisa politseis. Teavet selle kohta, kas peate registreerima Ühendkuningriigi üliõpilasviisa kleebis või kirja, peaksite saama Ühendkuningriigi siseministeerium. Samuti peate taotlema biomeetrilist elamisluba, kui viibite Ühendkuningriigis kauem kui 6 kuud.

Millal peaksite kandideerima?

Üliõpilasviisa saate taotleda kuni 6 kuud enne kursuste algust. Ühendkuningriigi üliõpilasviisa töötlemise ajad varieeruvad olenevalt sellest, kust te taotlete, kuid üldjuhul saate otsuse 3 nädala jooksul, kui taotlete Ühendkuningriiki, ja 8 nädala jooksul, kui taotlete Ühendkuningriiki.

Üldine üliõpilasviisa pikkus sõltub teie kursuse kestusest ja te saate taotleda selle pikendamist, kui soovite jääda Ühendkuningriigis tööle või edasi õppima. Lapsüliõpilasviisa kehtib kursuse ajaks, maksimaalselt 6 aastat ja seda on võimalik pikendada. Lühiajalise üliõpilasviisa pikkus ei tohi ületada teie kursuse pikkust ja seda ei saa pikendada.

Töötlusaeg

3 Weeks

Töövõimalused

Välisüliõpilastel on teatud tingimustel lubatud töötada Ühendkuningriigis õppimisega. Töö tüüp, mida saate teha, sõltub sellest, mida te õpite ja kas töötate kooliveerandi ajal või vaheaegadel.

Tundi nädalas

0

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Üliõpilasviisa andmisest keeldumise peamised põhjused on:

 1. puuduvad või valed dokumendid;
 2. rahaliste nõuete täitmata jätmine;
 3. Vale dokumendivorming.