Keystone logo
Tšehhi

Uuring Magister sisse Tšehhi 2024

Õppige riigis Tšehhi

Tšehhi asub Kesk-Euroopas ja on rikas kultuuri ajalugu ja elustiil. Riik on raskesti ligipääsetavad ja piirneb Austria, Saksamaa, Poola ja Slovakkia. Kuigi Tšehhi on Euroopa Liidu liige, valuuta Tšehhi Crown (CZK). Riigil on ka liige Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO). Tšehhi on eriti tuntud pikk ajalugu kvaliteetse muusikariistad sealhulgas puhkpillid, klaverid, orelid ja keelpillid; tuntud kaubamärkide hulka Amati, Petrof, Reiger-Kloss ja Strunal.

Tšehhi on rikas kultuuri, kunsti, sealhulgas opera, filmid, tants ja teater. Õpilased leiavad ka palju põnevaid muuseume ja kaunid aiad ja pargid külastada ajal oma vaba aega. Famous Tšehhi kööki toidud sisaldavad nuudlisupp maksa pelmeenid, grillitud veisefilee koorekastmes, guljašš ja praetud juust.

Kliima

Üldine kliima on mõõdukas ja kõik neli aastaaega esineda Tšehhi. Keskmine temperatuur kestab madal -4 ° C jaanuaris kuni kõrge 24 kraadi C juulis. Asukohad piiri lähedal mäestikud on palju külmem.

Elukallidus

Elukalliduse Tšehhi on palju madalam kui enamik Lääne-Euroopa. Igakuised kulud, välja arvatud õppe-või teenustasusid, on umbes $ USA 350 USA dollarit 750. Rahvusvahelised õpilased peaksid International Student Identity Card (ISIC) enne väljuvate kodumaale; seda kaarti saab kasutada mitmesuguseid allahindlusi restoranid, teatrid, muuseumid, kontserdid ja transporditeenused.

Rahvusvahelised õpilased võivad töötada täiendada oma tulu, kuid see peab olema töö seda võimaldab.Töö luba ei nõuta, kui õpilane on alla 26-aastased ja töötab vähem kui 7 järjestikust kalendripäeva või 30 päeva kokku ühes aastas.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  405
 • Kommunaalteenuste osa

  94
 • Interneti tellimus

  22
 • Kohalik transport

  21

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  7
 • Kinopilet

  8
 • Pint kohalikku õlut

  2

Umbes Tšehhi

Tšehhi uhke vanim kõrgkool Kesk-Euroopas, Charles University. Asub Praha, kool asutati 1348.

Modern Tšehhi kõrgharidus kasutab kolmeastmeline struktuur bakalaureuse-, magistri-ja doktorikraadi. Kõrgkoolid jagunevad ülikoolid ja mitte-ülikoolid. Non-ülikoolid pakuvad ainult bakalaureuse kraadi, samas pakuvad ülikoolid õppeprogrammide kõigis kraadi tasemele ja distsipliinides.

Tšehhi Vabariigis on 26 avalikku, 2 riigi ja 44 era-kõrgkoolid. Kahe riigi institutsioonid on erikoolid juhivad Kaitseministeerium ja Siseministeerium.Üheskoos koolid pakuvad magistriõpet laia erialade, sealhulgas arhitektuur, kunstiajalugu, skulptuuri, teater, teoloogiaõpinguid, inseneri-, infotehnoloogia, keemia, füüsika, loodus-, äri-, sotsiaal-, metsandus-, haridus-ja paljud teised. Paljud eraõiguslikud institutsioonid keskenduma Erialakesksete nagu äri.

Miks õppida Tšehhi?

Tšehhi on pikaajaline traditsioon kvaliteetse hariduse ja teaduse, eriti teaduse, inseneriteaduse ja meditsiin. Rahvusvahelised õpilased leida avatud keskkond; praegu üle 37000 välisüliõpilaste õpib Tšehhi koolides.

Paljud programmid on nüüd pakutakse inglise ja teistes keeltes peale Tšehhi. Lisaks Mater of Business Administration (MBA) kraadi on üha populaarsemaks, enamik MBA programmid kasutavad juhtumi uuringu lähenemisviis.


Õppemaks ja Programmi kestus

Seaduse järgi õppemaks on vaba kõigist rahvustest üldse avalik kõrgkoolide Tšehhis. Mõned tasu teha sätteid, nagu ülestunnistusi, õpingute pikendamine üle algse kuupäeva, uurimused lisaks õpilase esialgse kava ja tasu õpivad muus keeles kui Caech.

Erainstitutsioonide kehtestada oma õppemaksu ja tasude ning need on tavaliselt vahemikus $ USA 2000 USA dollarit 15.000 aastas.

Magistrikraadi programmid võivad kesta kuskil üks kuni kolm aastat. Magistriõppe programmid on väga teoreetiline ja õpilased on kohustatud võtma lõpliku riigieksami ja kaitsta doktoritöö avalik foorum.

Õppeaasta

Täpne algusaegadega on kehtestatud üksikute institutsioonide, kuid enamik algab õppeaasta oktoobris. Lisaks on enamik institutsioone jagada õppeaasta kahte 20-nädalase suvel ja talvel semestrit, iga sealhulgas 15-nädalase instructional perioodi viie nädala eksamid ja puhkus. Kahe kuu puhkus võetakse tavaliselt juulis ja augustis.

Post-Graduate võimalused

Seal on palju võimalusi tööhõive Tšehhi Saanud magistrikraadi kõigile õpilastele, sõltumata nende kodakondsusest. Üks kolmandik ettevõtete juhtide Tšehhis on välismaalased. Kuigi äri on üha enam läbi inglise keeles, õpilased, kes on võtnud uuringud Tšehhi või juba valdama Tšehhi leiad eelis tööd saada.

Viisakohustuse

Kõik rahvusvahelised õpilased vajavad pikaajalisi viisasid õppimiseks Tšehhi. Lisainfo on saadaval veebilehelcz / mvcren / article / info-for-kooli-ja students.aspx "> Siseministeerium. Pikaajalised õpilase viisa võib võtta 3-4 kuud, et saada, et õpilased peaksid planeerida vastavalt.
Ravikindlustus

Õpilased EL riigid, Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits võivad kasutada Euroopa ravikindlustuskaarti, mida nende kodumaal saada arstiabi.

Õpilased teistest riikidest ei ole õigust riikliku ravikindlustuse ja peab ostma kaubik tervisekindlustus, mis hõlmab vähemalt 30000 € väärtuses abi. Õpilased pikaajaliseks viibimiseks on kohustatud esitama tõendi lisatoetust.

Lisaks ravikindlustuse, kõik suuremad haiglad aktsepteerib tuntumaid krediitkaarte või raha, et tasuda ravi.

Tips

On palju üliõpilasorganisatsioonid Tšehhis pühendatud aidata rahvusvahelistele üliõpilastele.Selliste organisatsioonide hulka kuuluvad Erasmus Student Network ja International Association for Exchange Üliõpilaste tehniline kogemus ( IAESTE ).

Õpilased ei valda Tšehhi leiad palju kursusi Tšehhi neid abistada. Kuigi need kursused tavaliselt nõuavad täiendavat tasu, mõned on hõlmatud stipendiume. Instituudi Keel ja ettevalmistavate uuringute pakub mitu kursusi õpilastele keel puudusi, sealhulgas intensiivsete kursuste ja online-kursused.

Viisanõuded

 1. Lühiajaline viisa - kuni 90 päevaks viibimiseks
 2. Pikaajaline viisa - üle 90 päeva viibimiseks.
 3. Pikaajaline elamisluba õppimise eesmärgil - üliõpilastele, kes saabuvad pikemaks perioodiks kui üks aasta.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

Üliõpilasviisa

Hind ja valuuta

CZK 2500

Tšehhi Vabariigi üliõpilasviisa praegune viisatasu on 2500 CZK (umbes 98 eurot). Tasu võib muutuda.

Kes saab viisat taotleda?

EL/EMP riikide ja Šveitsi üliõpilased ei vaja Tšehhis õppimiseks viisat. EL-i üliõpilastel on aga pärast saabumist teatamiskohustus, kui kavandatav Tšehhi Vabariigis viibimine on pikem kui 30 päeva. Sellises olukorras peate 30 päeva jooksul pärast Tšehhi Vabariiki sisenemist teatama oma kohalolekust välispolitseiosakonnale.

Väljastpoolt ELi pärit üliõpilased peavad taotlema üliõpilasviisa.

Kust saab taotluse esitada?

Tšehhi Vabariigi saatkond/konsulaat

Te taotlete üliõpilasviisa oma elukohariigi Tšehhi Vabariigi saatkonnas/konsulaadis.

Koduleht:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Kuidas taotlust koostada?

Esmalt tuleb teid vastu võtta mõnda Tšehhi Vabariigi haridusasutusse. Kool/programm peab olema akrediteeritud Tšehhi Vabariigi haridus-, noorsoo- ja spordiministeeriumi poolt. Kui see pole akrediteeritud, peate taotlema viisat muuks otstarbeks.

Esmakordsed viisad tuleb taotleda (ja hankida) enne nende saabumist Tšehhi Vabariiki – ilma selleta on Tšehhi Vabariiki reisimine keelatud

Üliõpilasviisa või elamisloa saamiseks on peamiselt vaja järgmisi dokumente:

 • avalduse vorm
 • õpingute vastuvõtu kiri
 • kehtiv pass ja passipildid
 • tõend riigis viibimise rahaliste vahendite olemasolu kohta (nt pangakonto väljavõtte või toetuse saaja kinnitusena)
 • kinnitus garanteeritud majutuse kohta
 • kehtiv rahvusvaheline tervisekindlustus
 • kokkuvõte karistusregistri registrist

Kõik dokumendid (välja arvatud reisidokument ja pangaväljavõte) peavad olema tšehhi keeles. Tõlked tšehhi keelde peavad olema ametlikult kinnitatud.

Taotluse esitamise ajal saab taotlejaga läbi viia vestluse. Vestluse kirjalik salvestus võib olla taotluse osa. Protokoll kirjutatakse üles tšehhi keeles ning sellele kirjutavad alla taotleja ja vestlust läbi viiv konsulaadi ametnik. Kui te tšehhi keelest aru ei saa, võite kaasa võtta tõlgi, kes kirjaliku dokumendi tõlkib.

Millal peaksite kandideerima?

Kogu õppimise eesmärgil viisa saamise protseduur võib kesta kuni 60–90 päeva, mistõttu on soovitatav viisa taotleda aegsasti.

Pikaajaline viisa kehtib kuni 6 kuud. Laiendusi saab teha. Pikaajaline elamisluba õppimise eesmärgil kehtib üks aasta.

Töötlusaeg

90 Days

Töövõimalused

EL või EMP riikidest tulevate üliõpilaste töölevõtmisel piiranguid ei ole. Tööluba pole vaja ja neil töötajatel on sama õiguslik staatus kui Tšehhi Vabariigi kodanikel.

Väljastpoolt EL-i/EMP-d pärit üliõpilased on kohustatud hankima tööloa. Siiski on mõned erandid:

 • nad ei vaja tööluba, kui nad töötavad Tšehhi Vabariigi territooriumil vahetuspraktika raames kõrgkoolide üliõpilastele ja noortele lõpetajatele
 • nad ei vaja tööluba, kui nad on kuni 26-aastased üliõpilased ja nad ei tööta rohkem kui 7 kalendripäeva järjest või kokku 30 päeva kalendriaasta jooksul
 • nad ei vaja tööluba, kui nad on Tšehhi haridusseaduse alusel omandanud kesk- või kolmanda taseme erialahariduse või kolmanda taseme erialase hariduse konservatooriumis.

Muudel juhtudel tuleb taotleda tööluba. Selle võib esitada isiklikult või muu isik kirjaliku volikirja alusel mis tahes kohalikus tööturuameti piirkondlikus büroos. Väljastatud loa eest tuleb tasuda haldustasu 500 CZK.

Tundi nädalas

0

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Teie viisataotlus võidakse tagasi lükata, kui te ei suuda tõendada nõutavate rahaliste vahendite olemasolu või kui esitate ebaõiged või mittetäielikud dokumendid.