Keystone logo
Ameerika Ühendriigid

Uuring Magister sisse Ameerika Ühendriigid 2024

Õppige riigis Ameerika Ühendriigid

Ameerika Ühendriigid asuvad põhjapoolkeral Põhja Ameerikas, Kanadast lõunas ja Mehhikost põhjas. Riik koosneb 50st osariigist: 48 geograafiliselt seotud riiki ja lisaks Hawaii ja Alaska.

USA on tuntud erinevate vabaduste poolest, näiteks sõnavabadus ja usuvabadus, vabadus elada sõltumatult valitsusest ja seaduste kammitsaist tingimusel et inimene asustab teiste õiguseid. USA põhineb Ameerika konstitutsioonil ning lisaks sellele on ka Iseseisvuse deklaratsioon aastast 1776, mis kuulutas Ameerika Ühendriigid sõltumatuks Suurbritanniast. USA on tuntud kõrghariduse laia valiku, rikkaliku kultuuri ja tavainimest austavate seaduste poolest. Inimesed kes tulevad USAsse peavad austama seadusi kuid riik on avatud kõikide kodakondsuste inimestele ning neile kes soovivad otsida eneseteostusvõimalusi.

Kliima

USA kliima on üldiselt suve ajal soe, kuigi Colorados ja põhja osariikides on ka jahedamaid päevi. Florida keskmine temperatuur on talvel ligi 18 kraadi, väljaarvatud siis kui tekib külm õhufront. Kesk-Lõuna alal on tuntud kevad- ning suvised tormid, millest mõned võivad olla väga tõsised, kuid enamus neid on Texase ja Oklahoma aladel ning ka suurte tasandikega osariikides. Arkansases ja Tennessees on selgemalt eristuvad aastaajad, mil talvel on külm ning suvel kuum ilm.

Ühiskond ja elamiskulud

USA ühiskond on sama mitmekesine kui maa ise. Pole küll kasti süsteemi, kuid on inimesi kes selle vastu vaidlevad, arvestades tänapäeva majandust. On palju ettevõtjaid ja rikkaid isikuid kes on loonud oma enda varanduse ning on vabrikutöötajaid kes saavad miinimumpalka.

USA elukallidus on viimaste aastate jooksul langenud kuid see on osariigiti erinev. Näiteks Californias on elamiskulud palju suuremad kui Arkansases. Palju sõltub ka konkreetsest osariigi alast, kui sa elad. On olemas jõukaid piirkondi, vaesemaid piirkondi ja vahepealseid piirkondi nii riiklikul kui ka osariigi tasemel.

USA on elamiseks suurepärane riik paljude vabadustega nende jaoks kes soovivad seal õppida või elada. USAs õppimine pakub paljusid põnevaid võimalusi. Hetkel on riigi suurimateks probleemideks majanduslikud ja hariduslikud väljakutsed, lisaks ka turvalisus - kuid USA üritab teha elamist meeldivamaks ja paremaks kõigi jaoks.

Tervisekindlustus

Tudengid võivad ühineda grupi tervisekindlustuse plaaniga või koostada individuaalne plaan tööandjast eraldi. Kuigi hetkel on tervisekindlustuse hinnad kõrged, on olemas tervisekindlustuse firmade pakutud palju erinevaid tervisekindlustuse plaane mille vahel valida. Palju sellest informatsioonist on võimalik leida internetist ning alati on pakutud umbkaudne summa. Mõnikord pakuvad ülikoolid spetsiifilist plaani olles tudeng. Uuri kas ülikool kuhu soovid astuda pakub taolist võimalust enne kui sinna õppima asud.

Valuuta vahetamine

Põhilised igakuised elamiskulud

 • Üürile anda ühises korteris

  944
 • Kommunaalteenuste osa

  65
 • Interneti tellimus

  65
 • Kohalik transport

  64

Näidis elustiili maksumusest

 • Kiirtoidukombinatsioon

  9
 • Kinopilet

  12
 • Pint kohalikku õlut

  5

Umbes Ameerika Ühendriigid

Kõrgharidus USAs

Kõrgharidus on USAs avatud kõigile kes seda soovivad. On olemas mitmeid erinevaid õppetoetuste süsteeme, näiteks laenud, stipendiumid ning grantid, mida pakuvad Ameerika ülikoolid. Tihtipeale reisitakse Ameerikasse et saada osa paljudest erinevatest õppimisvõimalustest.

Ameerikas õppimine pakub mitmekesist kultuurilist ning suhtlemiskogemust, samuti ka hea kvaliteediga haridussüsteemi, mille taolist ei leia eriti kergelt mujalt. Ameerika pakub täisväärtuslikku kõrghariduse valikut, mis valmistab tudengeid ette eluks peale ülikooli, nii et neil on võimalus peale lõpetamist valida USAsse jäämise või kodumaale tagasipöördumise vahel.

Mõned Ameerika prestiižikamatest ülikoolidest on näiteks Harvard, Yale ja Purdue. Kuid igas osariigis on ka palju teisi ülikoole, mis pakuvad laia õppekavade valikut ning detailseid õpinguid oma erialas. Los Angelesis asuv UCLA on tuntud hea filminduse programmi poolest, kuid Stephen Spielberg ning George Lucas lõpetasid näiteks hoopis California Osariigi Ülikooli, mis näitab et hea hariduse omandamiseks ei pea tingimata lõpetama eliitklassi ülikooli.

Akadeemilise aasta ülesehitus

Tavaliselt algab akadeemiline aasta Ameerikas sügisel, augusti lõpus, kuid mõned kursused võivad alata varem. Mõned akadeemilised aastad on jagatud kahte semestrisse, mõned nelja veerandisse ning mõned kolme veerandisse. Ameerikasse õppima tulevate tudengite jaoks on oluline, et kõik oleks enne õppimise alustamist paigas, nii et on oluline ülikooliga ette tulekut kontakti võtta ning ajaplaan paika panna.

Õppemaksud ja õpingute pikkus

Õppemaks on ülikooliti erinev, nii et võta soovitud ülikooliga ühendust et teada saada täpseid summasid. Ka õpingute pikkus võib olla erinev, olenevalt kraadi liigist, mida soovid omandada. Näiteks võtab CNA litsensi omandamine aega vaid 1,5 aastat, samas kui juura bakalaureus kestab enamasti neli aastat.

Õppimisvõimalused rahvusvaheliste tudengite jaoks

Rahvusvahelistel tudengitel on võimalus valida laia valiku kursuste ning karjäärisuundade vahel, et tugevdada oma haridust ning suurendada võimalusi tööturul peale kodumaale tagasipöördumist. USA ülikoolides on ka palju erinevaid rahvusvahelisi tudengigruppe.

Ameerikas omandatav haridus võimaldab tudengitel jätkata oma õpinguid ning suurendada oma karjäärivõimalusi, töötada kas uurijana või arendajana või muu spetsialistina peale ülikooli lõpetamist.

Tudengiviisad

Tudengiviisa peab olema tulevasel õppijal olemas ning kehtiv riiki saabumisel. Uuri välja, kas sul peab olema F-1 või M-1 tüüpi viisa, see oleneb õpingute liigist. Parim koht informatsiooni saamiseks on Ameerika saatkond. Tavaliselt on taoline info üleval ka ülikooli kodulehel, mis selgitab selle ülikooliga seotud viisade süsteemi. Oluline on sellest aru saada, enne kui ülikooli astuma hakkad.

Viisanõuded

1) F-viisa – seda tüüpi viisa on mõeldud rahvusvahelistele üliõpilastele, kes kavatsevad omandada akadeemilise kraadi akrediteeritud USA kolledžis või ülikoolis või õppida inglise keelt ülikoolis või inglise keele intensiivses instituudis. F-viisa on kolme tüüpi:

 • F-1 viisad täiskoormusega üliõpilastele;
 • F-2 viisad F-1 viisaomanike ülalpeetavatele (abikaasa ja alla 21-aastased vallalised lapsed, sealhulgas samasoolised abielupaarid);
 • F-3 viisad piirireisijatele – Mehhiko ja Kanada üliõpilased, kes elavad oma päritoluriigis, käies USA-s osalise või täiskoormusega koolis.

2) M-viisa – seda tüüpi viisa on mõeldud rahvusvahelistele üliõpilastele, kes soovivad osaleda mitteakadeemilises või kutseõppes või koolituses USA asutuses. M-viisa on kolme tüüpi:

 • M-1 viisad üliõpilastele, kes osalevad kutseõppes või mitteakadeemilises õppes;
 • M-2 viisad M-1 viisaomanike ülalpeetavatele;
 • M-3 viisad piirireisijatele nagu F-3 viisad, kuid kutseõppe või mitteakadeemiliste õpingute jaoks.

3) J-viisa – seda tüüpi viisa on mõeldud rahvusvahelistele vahetuskülastajatele, kes osalevad USA-s kultuurivahetust edendavates programmides. Kõik taotlejad peavad vastama kõnealuse programmi abikõlblikkuse kriteeriumidele ja olema erasektori või valitsusprogrammi sponsoreeritud. J-viisade omanikud viibivad USA-s tavaliselt lühikest aega, võib-olla üks või kaks semestrit. J-1 viisaomanikud peavad vahetuskülastajate programmi lõppedes naasma oma koduriiki vähemalt kaheks aastaks. J-viisa on kahte tüüpi:

 • J-1 viisad vahetusõpilastele vastavas vahetusprogrammis;
 • J-2 viisad J-1 viisaomanike ülalpeetavatele.

Millist viisat vajate?

Viisa nimi

F viisa; M viisa; J viisa

Hind ja valuuta

USD 200

Peate maksma SEVISe tasu (200 USA dollarit), mis toetab teie USA-s viibimise salvestamiseks kasutatava arvutisüsteemi maksumust. Tasu maksmiseks minge aadressile https://fmjfee.com/index.html ja printige kindlasti oma kviitungi koopia ja tooge see viisaintervjuule. Peate maksma SEVISe tasu vähemalt kolm päeva enne viisaintervjuu kuupäeva.

Samuti peate oma riigis USA saatkonnas või konsulaadis või saatkonna määratud pangas maksma täiendavalt 160 USA dollarit viisataotluse tasu eest.

Kes saab viisat taotleda?

Kõik USA-sse õppima tulevad rahvusvahelised üliõpilased peavad taotlema F-, J- või M-viisat.

Kust saab taotluse esitada?

Internetis

Igal USA saatkonnal on veebisait, mis sisaldab juhiseid viisaintervjuu aja kokkuleppimiseks ja muud teavet viisa taotlemise protsessi kohta.

Koduleht:http://www.usembassy.gov/

Kuidas taotlust koostada?

 1. Esiteks saadab teie kool või ülikool teile vormi, mis kinnitab, et olete USA kodakondsus- ja naturalisatsiooniteenistuse (USCIS) volitatud asutusse vastu võtma mitteimmigrantide üliõpilasi.
 2. Teiseks peate viisaintervjuuks kokku leppima ja tasuma teatud tasusid.
 3. Kolmandaks kasutavad Ameerika Ühendriigid uut mitteimmigrandi viisa taotlusvormi DS-160, mis tuleks täita veebis. See vorm asendab kõik muud vormid.
 4. Neljandaks valmistuge viisaintervjuuks. Väga oluline on taotleda viisat aegsasti, sest see annab teile lisaaega, kui saatkonnas esineb viivitusi või kui soovite keeldumise korral otsuse edasi kaevata. Oluline on see, mida kannate, ja asjakohane riietus.

Teie viisaintervjuuks vajalikud dokumendid võivad sisaldada järgmist:

 • Pass kehtib vähemalt kuus kuud pärast USA-s viibimise perioodi. Võimalik, et peate kaasa võtma ka kõik oma praegused ja vanad passid.
 • Allkirjastatud SEVIS vorm I-20 või DS-2019 (sh abikaasa/laste individuaalsed vormid)
 • Vorm DS-7002 (ainult J-1 praktikandi ja praktikandi viisataotlejatele)
 • SEVISe tasu kviitung
 • DS-160 taotluse kinnitusleht koos vöötkoodi ja rakenduse ID numbriga
 • MRV tasu maksmise kinnituse kviitung
 • Viisaintervjuu kohtumise kirja prinditud koopia
 • 1-2 fotot fotonõuetes selgitatud formaadis.

Samuti peaksite olema valmis esitama järgmised dokumendid:

 • Osalesid eelmiste asutuste ärakirjad ja diplomid
 • Haridusasutuse nõutavate standardtestide hinded, nagu TOEFL, LSAT, GRE, GMAT jne.
 • Rahalised tõendid näitavad, et teil või teie sponsoril (st vanematel või valitsuse sponsoril) on piisavalt raha, et katta teie USA-s viibimise ajal teie õppe-, reisi- ja elamiskulud.

Samuti võite võrdluseks kaasa võtta eraldi kirjaliku nimekirja kõigist oma varasematest tööandjatest ja koolidest, kus olete käinud.

Millal peaksite kandideerima?

USA üliõpilasviisa taotlemine võib olla pikk protsess, seega veenduge, et hakkate valmistuma aegsasti – vähemalt kolm kuni viis kuud enne kursuse algust. Üliõpilasviisa saab väljastada kuni 120 päeva enne vormil I-20 märgitud kuupäeva. Vahetusviisa saab väljastada igal ajal enne DS-2019 kuupäeva.

Töötlusaeg

3 Months

Töövõimalused

F1- ja J1-viisad võimaldavad teie viibimise ajal USA-s töötada, samas kui M1-viisa ei võimalda. F-1 viisaga õpilased saavad ülikoolilinnakus töötada 20 tundi nädalas või vähem. Üliõpilased, kes soovivad töötada pikemaid tunde ja väljaspool ülikoolilinnakut, peavad saama USA kodakondsus- ja immigratsiooniteenistuse (USCIS) eelneva loa. J-2 viisa omanikud võivad taotleda USCIS-ilt tööluba. F-2 ja M-viisa omanikel ei ole lubatud töötada ja nad peavad töö otsimisel tagama asjakohase tööviisa.

Tundi nädalas

0

Miks teil seda tüüpi viisat vaja on?

Kõige levinum põhjus, miks üliõpilase või vahetuskülastaja taotlust tagasi lükatakse, on see, et viisat taotlev isik ei ole viisaametnikule tõendanud, et ta naaseb oma riiki pärast õpingute lõpetamist USA-s Kui teile viisat keeldutakse võib olla midagi, mida saate keeldumise tühistamiseks teha ja võite otsuse edasi kaevata. Enamikul juhtudel peate esitama täiendavad dokumendid, mida esialgse taotlusega ei esitatud.