Keystone logo
Åbo Akademi University Biomeditsiinilise pildinduse magistrikraadi programm
Åbo Akademi University

Biomeditsiinilise pildinduse magistrikraadi programm

Turku, Soome

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 12 000 / per year *

Ülikoolilinnakus

* 12000 eurot aastas ELi mittekuuluvatele / EMP õpilastele

Sissejuhatus


Kraad: magistrikraad
Aastane tarbimine : 20
Kontakt : [email protected]
Veebileht : www.abo.fi/bioimaging, www.bioimaging.fi/program

Facebook: https://www.facebook.com/groups/biomedicalimaging

Biomeditsiiniline imaging - rohkem kui võite ette kujutada!

Mis üha enam sõltub teaduse tehnoloogilistest protsessidest, on biomeditsiiniline kuvamine muutunud populaarseks subjektidest, alates bioteadustest kuni inseneriõppeni. Uued kujutistehnoloogiad arendatakse pidevalt ja pildistamine on muutunud oluliseks vahendiks biotehnoloogia tööstuse tipptulemuste avastamisel ning ka biomeditsiiniliste uuringute valdkonnas. Biomeditsiinitehnika magistriprogrammis saavad õpilased arusaama mitmesuguste biomeditsiiniliste kuvamistehnoloogiate teoreetilisest ja praktilisest protsessist, kusjuures keskendutakse valdkonna interdistsiplinaarsusele. Sellised uuringud pakuvad õpilastele tugevaid teadmisi kas rakubioloogia, anatoomia ja füsioloogia, nanomeditsiini või biofüüsika valdkonnas, sõltuvalt pildistamise spetsialiseerumise valdkonnast.

Õpilased programmis õpivad väga rahvusvahelises keskkonnas ning saavad suurepäraseid teoreetilisi ja praktilisi oskusi mitmesuguseid pilditöötlusmeetodeid ja -rakendusi ning piltide analüüsi. Kursused hõlmavad näiteks valgusmikroskoopiat, täiustatud fluorestsentsitehnikat, super-eraldusvõimega pilditöötlusmeetodeid, PET-i, elektronmikroskoopiat ja aatomjõu mikroskoopiat. Samuti rõhutatakse arusaamist digitaalsete tööriistade kasutamisest teaduslikus kontekstis ja suurepäraseid akadeemilisi kirjutamisoskusi. Interdistsiplinaarne õppekava annab õpilastele laia spektri kaasaegseid teadmisi biomeditsiinilistes kujutisetes, mis on seotud paljude erinevate rakubioloogia ja biomeditsiini valdkondadega.

Akadeemiline tipptase

Biomeditsiinilise kujutise magistrikraadi programm põhineb mõlema Turu ülikooli kuvamis- ja uurimiskinnitusel: Åbo Akademi University ja Turu Ülikoolil. Mõlemad ülikoolid on esindatud Turu BioImagingis, mis on laiapõhjaline, interdistsiplinaarne teaduse infrastruktuur, mis ühendab bioloogilise kujutamise teadmisi Turus ja mujal Soomes. Turu on eriti tuntud oma PET-keskuse ja superresolutsiooniga STED mikroskoopia arendamise poolest. 2014. aasta Nobeli keemia preemia võitja Stefan Hell tegi oma algsed avastused STED-mikroskoopiast Turu Ülikoolis.

Turu omab ainulaadset ja kompaktset ülikoolilinnakuala, kus kaks ülikooli ja ülikooli haiglat töötavad interdistsiplinaarse ja uuendusliku õppe- ja uurimiskeskkonna loomiseks. Uurimisrajatiste hulka kuulub arvukalt kaasaegseid pilditöötlustehnoloogiaid, mis ulatuvad aatomi taseme molekulaarse ja rakulise pildistamise ja mikroskoobi kaudu kogu loomade in vivo pildistamiseks, kliinilisest kujutisest (nt PET) ja digitaalkujutiste analüüsist. Bioimagistamisuuringud on kõrgelt teadustööga seotud ja kursused on kohandatud tuleviku kujundamise ekspertide koolitamiseks erinevates loodusteaduste valdkondades.

Biomeditsiinitehnika magistriprogramm on interdistsiplinaarne programm, millel on ainulaadne atmosfäär, kus eri riikide inimesed ja haridustase suhtlevad ja teevad koostööd. Õpilased on motiveeritud osalema kursustel, töökodades ja praktikaprojektides ka mujal Soomes, Euroopas ja kogu maailmas. Näiteks on programmis Erasmuse vahetuslepingud Ungari Pecsi Ülikooliga ja CellIma MSc programm Prantsusmaal Roueni Ülikoolis.

Karjäärivõimalused

Biomeditsiiniliste kuvamisprogrammide interdistsiplinaarne õppekava annab õpilastele laialdase teadmiste biomeditsiinilise kuvamise valdkonnas, mis on seotud paljude biomeditsiini ja bioteaduste valdkondadega. Biomeditsiinitehnika magistriõppe programm on kõrgelt uuritud ja hõlbustab doktoriõppes looduslikku kontinuumi. Lisaks pakub programm suurepäraseid võimalusi elukutse karjääriks näiteks:

 • jätkake kraadiõppe üliõpilastega teadlase karjääri jätkamiseks.
 • töö põhirajatise halduses.
 • töötada teaduse halduses riiklikul või rahvusvahelisel tasandil.
 • töötada haigla uurimislaboris.
 • tööstus ja tööstusuuringud.
 • töö pildistamisvõrgu halduses.

Vastuvõtutingimused

Programm on avatud neile, kes on sooritanud Soome bakalaureusekraadiga samaväärse kõrghariduse. kraad (180 ECTS), bioteadustes või vastavas valdkonnas (biomeditsiin, füüsika, tehnika, meditsiin või keemia). Magistriõppekava taotlejad inglise keeles peavad alati tõendama oma inglise keele oskust ja täitma üldisi akadeemilisi nõudeid. Enamik taotlejaid peavad tõestama oma inglise keele taset ühe järgmistest keeleeksamitest: TOEFL, IELTS või PTE Academic. Seda olenemata eelnevatest inglise keele uuringutest. Keelenõuete kohta vt www.abo.fi/en/study/apply/language-requirements/

Õppemaks ja stipendiumid

Soome on alates 2017. aasta algusest kehtestanud õppemaksu kõikide inglise keeles õpetatavate magistriprogrammide eest. Tasud on kehtestatud mitte-EL / EMP üliõpilastele, kes alustavad õpinguid rahvusvahelisel magistriõppes alates 2017. aasta sügisest.

Biomeditsiinilise kujutise magistriprogrammi õppemaks on 12 000 eurot aastas.

Lisainformatsiooni leiate aadressilt www.abo.fi/en/study/tuition-fees/

Lisaks nõuab Åbo Akademi University õppimine üliõpilasesinduse tasu (hetkel 121 € aastas). See tasu pakub odavat tervishoiuteenust õpilastele, sealhulgas arstiabi, hambaravi ja vaimne nõustamine. Tasu võimaldab ka õpilastel alandada riigisisese reisimise hindu. Migratsiooni ametnikud nõuavad kindlustust ja raha oma viibimise katmiseks.

Stipendiumid on saadaval üliõpilastele, kes taotlevad meie magistriõppe programme ja maksavad õppemaksu eest. On kahte kategooriat:

 1. Õppemaksutasu stipendium, mis katab 100% õppemaksust 2 aastat (teine aasta tingimuslik)
 2. Õppetasu stipendium, mis katab 50% õppemaksust, mis antakse 2 aastaks (teine aasta tingimuslik)

Stipendiumi andmise otsus põhineb:

 • üliõpilase akadeemiline tulemus oma eelmistes uuringutes, \ t
 • kui hästi taotleja vastab programmi nõuetele
 • taotlejate vastused taotlusvormis

Taotlus meie stipendiumidele on lisatud online-taotlusvormile meie magistriprogrammidele.

Muu

Lisateabe saamiseks

 • rahvusvahelised magistriprogrammid üldiselt, õppemaksu ja stipendiumid leiate aadressilt https://www.abo.fi/en/study/apply/international-master-programmes/
 • Migratsiooniametnike nõuded leiate aadressilt https://migri.fi/en/study-place
 • elavad Soomes ja Turus (elukallidus, haridus, töötamine), vaadake https://www.infopankki.fi/en/frontpage

Täiendava teabe saamiseks taotluste esitamise kohta palume pöörduda aadressile [email protected], konkreetselt programmi puudutavaid küsimusi saab saata aadressile [email protected]

Kuidas kandideerida?

Lisateavet taotluse nõuete ja menetluste, õppemaksu ja stipendiumide kohta leiate aadressilt www.abo.fi/en/study/apply/international-master-programmes/.

Sisseastumised

Aktuaalset

Õppekava

Programmi õppemaks

Stipendiumid ja rahastamine

Kooli kohta

Küsimused