Keystone logo
Åbo Akademi University Sotsiaalse tõrjutuse magistriprogramm
Åbo Akademi University

Sotsiaalse tõrjutuse magistriprogramm

Turku, Soome

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 10 000 / per year *

Ülikoolilinnakus

* 10000 € / aastas üliõpilastele EL-i / EMP riikidest

Sissejuhatus

Tänapäeva kiiresti arenevate ühiskondade keskel on vaesuse, seaduslike õiguste äravõtmise ning kultuurilise ja sotsiaalse isolatsiooni all kannatavate inimeste arv muutumas kasvavaks ülemaailmseks probleemiks. See nähtus, mida nimetatakse sotsiaalseks tõrjutuseks, on keeruline seisund, mis ulatub kaugemale majanduslikust ebasoodsast olukorrast ja vaesusest. See on mitmetahuline protsess, mille käigus inimesed kaotavad poliitilise, juriidilise ja sotsiaalse mõjujõu, mille tulemuseks on häbimärgistamine või diskrimineerimine.

Selle globaalse tausta taustal õpivad selle programmi õpilased kooseksisteerimise põhimõtteid ja uurivad tööriistu sotsiaalse tõrjutuse analüüsimiseks multidistsiplinaarsest ja globaalsest vaatenurgast. Samuti hindavad nad strateegiaid, mis edendavad paremat sotsiaalset teadlikkust ja kaasatust. Samal ajal vaadeldakse programmis põhjalikult sotsiaalse tõrjutuseni viivaid tingimusi, selle negatiivseid mõjusid ühiskonnale ja seda, mil määral see mõjutab erinevaid kultuure.

Õpilased, kes osalevad täielikult selle programmiga, saavad kriitiliselt mõtiskleda sotsiaalsete ja kultuuriliste seisundite üle humanitaarteaduste laiemast vaatenurgast, mis on ankurdatud sellistes ainetes nagu globaalne ajalugu, teoloogiline eetika ja religioonifilosoofia, filosoofia, soouuringud, religioonide uurimine. ja vähemuste uuringud. Kogu selle programmi kestuse jooksul pööratakse erilist tähelepanu ka uskumussüsteemidele, suundumustele, väärtustele, ideoloogiatele, võimule ja sotsiaalsetele tavadele ühiskonnas, võimaldades õpilastel põhjalikult uurida tegureid, mis aitavad kaasa ühiskondlikele probleemidele ja kuidas oleks võimalik neist puudustest üle saada. .

Programmi edukal läbimisel antakse lõpetajatele kas teoloogia- või kunstimagistrikraad, olenevalt varasematest õpingutest ja programmi alguses valitud erialast.

Sisseastumised

Õppekava

Aktuaalset

Programmi õppemaks

Stipendiumid ja rahastamine

Kooli kohta

Küsimused