Keystone logo
Óbuda University

Óbuda University

Óbuda University

Sissejuhatus

Óbuda University on 140-aastane asutus, võttes arvesse ka selle õiguseelkäijaid. Täna on see Ungari kõrghariduse võtmetegija ja juhtiv praktikale orienteeritud tehnikaharidust pakkuv asutus Ungaris, kus õpib rohkem kui 12 000 üliõpilast. 1. jaanuaril 2010 asutati Budapest Techi õigusjärglasena Óbuda University . Óbuda University iseloomustab traditsioonide kasvatamine ning edusammude ja arengu jälgimine. Alates 2021. aasta augustist tegutseb Óbuda University uutel tingimustel, paindlikumates raamistikes. Óbuda University Rudolf Kalmani Fond teeb kõik endast oleneva, et ülikool võimaldaks pakkuda oma üliõpilastele kvaliteetseid ja konkurentsivõimelisi kompetentse ning õppimisvõimalusi tehnika-, IT-, loodus- ja majandusteaduste ning õpetajakoolituse valdkondades.

"Me muudame ideed inseneritööks."

Praktikapõhise ülikoolina pakub see täielikku valikut akadeemilisi programme nii ungari kui ka inglise keeles. Programm sisaldab 4 kõrghariduse kutseõpet, 17 bakalaureuseõppe programmi, 11 magistriprogrammi ja 3 doktoriprogrammi ning spetsialiseerumist päeva-, õhtu- ja kaugõppele. ÓU üliõpilastel on võimalus viia läbi alus- ja rakendusuuringuid mitmes valdkonnas, et vastata Tööstus 4.0 väljakutsetele ning kooskõlas ülikooli strateegiaga, mis põhineb peamiselt neljal sambal: robootika, terviseinformaatika, tehisintellekt ja küberjulgeolek, mis omavahel põimuvad. kogu inseneripalett läbi klassikalise elektri-, masinaehituse, arhitektuuri valdkondade kuni loomemajanduseni. Hariduse kvaliteedist annab märku asjaolu, et Asutus omab ISO standardi nõuetele vastavat kvaliteedisertifikaati ja on pälvinud kõrgeima tunnustuse, kõrghariduse kvaliteediauhinna. Arenevate majanduste ülikoolide andmetel on Óbuda University Timesi kõrghariduse edetabelis 351.–400. aastal 2022.

Rahvusvaheline kogukond – Erasmus+, Stipendium Hungaricum

Pakkudes 8 BSc, 5 MSc ja 4 Ph.D. ingliskeelsete programmide ja niinimetatud Erasmuse moodulite raames võõrustab ülikool igal aastal enam kui 500 välistudengit enam kui 50 riigist, kellest enamus on Stipendium Hungaricum stipendiumiprogrammi toel. Óbuda University juhtkond teeb koostööd paljude tuntud kodumaiste ja rahvusvaheliste kõrgkoolide ja ettevõtetega. Tänu sellele saab Erasmus+ stipendiumiprogrammides osaleda suur hulk tudengeid. Programmi raames saavad Óbuda University õppima tulla ka paljud välistudengid.

Budapestis asuvad ülikoolilinnakud Óbudas (3. linnaosa), Józsefvárosis (8. linnaosa) ja Zuglós (14. linnaosa). Üks ülikoolilinnak asub Budapestist väljaspool, Székesfehérváris.

Programmid inglise keeles

BSc kaubanduses ja turunduses
BSc arvutitehnika erialal
BSc elektrotehnika alal
BSc insenerijuhtimises
BSc keskkonnatehnikas
BSc tööstustoodete disainitehnikas
BSc maamõõtmise ja maakorralduse alal
BSc mehhatroonikatehnikas

MSc rakendusmatemaatikas
MSc arhitektuuris
MSc äriarenduse alal
MSc arvutitehnikas spec. kübermeditsiinisüsteemides/robootika erialal
MSc mehhatroonikatehnikas

Ph.D. rakendusinformaatikas ja rakendusmatemaatikas
Ph.D. materjaliteadustes ja tehnoloogiates
Ph.D. sõjatehnika / ohutus- ja turvateadused

Ülikooli omadused

Tudengielu

Õpilased saavad nautida elavat kogukonnaelu Óbuda ülikoolis koos spordirajatiste ja põnevate programmidega. Õpilased saavad oma oskusi ja teadmisi proovile panna ka mitmetel rahvusvahelistel akadeemilistel võistlustel, nt. Design Challenge Robotics Building, Bosch Electromobil, Shell Eco-marathon ja viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks Pasta Bridge Building'i maailmameistrivõistlused , mis nõuavad nii teadmisi kui ka mängulisust. Óbuda ülikooli meeskonnale on selle võistluse rekord juba pikka aega kuulunud.

Teaduskonnad

Alba Regia tehnikateaduskond (Székesfehérvár)
Bánki Donát mehaanika- ja ohutustehnika teaduskond
Keleti Károly äri- ja juhtimisteaduskond
Kandó Kálmán elektrotehnika teaduskond
Rejtő Sándor Kergetööstuse ja keskkonnakaitse inseneriteaduskond
John von Neumanni informaatikateaduskond
Ybl Miklós Arhitektuuri- ja ehitusinseneriteaduskond

    Asukohad

    • Budapest

      Bécsi út,96/B, 1034, Budapest

      Küsimused