Keystone logo
© ©AMU Academy of Performing Arts
Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Sissejuhatus

Esitage

Harida

Nautige

Academy of Performing Arts in Prague (AMU) on Tšehhi Vabariigi suurim kunstikool. Tänu oma laiaulatuslikule ulatusele, mis ulatub teatrist, muusikast ja tantsust kuni tele- ja filmitootmiseni, peetakse AMU-d noortele kunstnikele mitmekülgseks ja kasvatavaks ruumiks, kus nad saavad avastada, meisterdada ja edasi arendada oma andeid. Õpilased püüavad täiustada oma spetsiifilisi võimeid Tšehhi kultuuri- ja intellektuaalse stseeni aktiivsete spetsialistide, tipptasemel filmitegijate, teatrilavastajate ja lavaesinejate, muusikavirtuooside ja meistertantsijate õppetöös, rõhutades ainulaadset individuaalset lähenemist.

AMU olemuslikult rahvusvaheline olemus ja avatus soodustavad üksteist rikastavat loominguliste ja hariduslike kogemuste ja ideede vahetust ning aitavad hoida ja arendada AMU võõrkeeleprogrammide portfelli. Pakume välistudengitele palju bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe programme ning lühiajalisi kursusi ja viibimisi. AMU osaleb paljudes rahvusvahelistes erialavõrgustikes ning loome- ja uurimisprojektides ning on paljude rahvusvaheliste erialaliitude liige. Ühiste projektide raames teeb ta koostööd suuremate kunstikoolidega Euroopas.

Meie eesmärkideks on aidata välisüliõpilastel AMU ellu integreeruda, luua avatud ja sõbralik rahvusvaheline keskkond ning järjepidevalt parandada välistudengite õppimistingimusi meie riigis.

Ülikool on jagatud kolmeks sõltumatuks osakonnaks, millest igaüks on spetsialiseerunud oma kunstilisele tegevusele: teatriteaduskond (DAMU), filmi- ja telekool (FAMU), muusika- ja tantsuteaduskond (HAMU). Iga osakond pakub nii akrediteeritud ingliskeelseid õppeprogramme kui ka lühiajalisi individuaalseid praktikaid, vahetusprogramme, erialakursusi ja võimalusi välismaal õppimiseks.

  1. Teatriteaduskond (DAMU) on kaasaegse kunsti kool, mis on keskendunud kunstiinimeste kasvatamisele, kes on võimelised ühendama teadmised teatriprotseduuridest ja -stiilidest julgusega astuda ette loomingulisteks katseteks. DAMU pakub õpet kõigis teatritootmise valdkondades: näitlemine, lavastamine, dramaturgia, stsenograafia, teooria ja kriitika, teatrilavastus, autoritöö ja draamaõpe nii draamateatri kui ka väljamõeldud ja objektteatri valdkonnas.
  2. Filmi- ja telekool (FAMU) on üks Euroopa juhtivaid filmikoole ja paljude tunnustatumate Tšehhi filmitegijate häll. Selle õpilaste filme tunnustatakse igal aastal kümnete auhindadega filmifestivalidel üle maailma. FAMU õppeprogrammides on ühendatud nii praktiline kui ka teoreetiline lähenemine, tänu millele omandavad üliõpilased tervikliku oskuste ja teadmiste komplekti, mis on vajalikud töötamiseks kõigil filmi-, televisiooni-, fotograafia- ja uue meedia erialadel.
  3. Muusika- ja tantsuteaduskond (HAMU) uurib muusika- ja tantsukogemuse piire laia valiku õppekavadega. Ülikoolilinnak asub Praha ajaloolise keskuse südames ja levib mitmes põnevas hoones, sealhulgas mitmes muusikasaalis, vabaõhulavas, klubilavas, uurimisasutuses ja salvestusstuudios. Lõpetajad esinevad edukalt solistidena silmapaistvatel maailmalavadel ja leiavad tööd mitte ainult sõltumatute professionaalidena, vaid ka orkestrites, teatrites ja haridusasutustes üle maailma.

Kõik kolm teaduskonda asuvad Praha ajaloolise keskuse südames. Praha on koduks mitmetele kuulsatele kultuuriobjektidele, millel on suurepärane ühendus ülejäänud Euroopaga. Lisaks sellele on Tšehhi pealinn üks parimaid tudengilinnu ja on ka maailma 100 turvalisema linna edetabelis kõrgel kohal!

Kui teil on küsimusi seoses rahvusvahelise tegevuse ja meie ingliskeelsete õppeprogrammidega, võtke meiega ühendust meie rahvusvahelise osakonnaga.

Asukohad

  • Prague 1

    Malostranské náměstí,12, 118 00, Prague 1

    Küsimused