Keystone logo
Accademia Italiana

Accademia Italiana

Accademia Italiana

Sissejuhatus

1984. aastal asutatud Accademia Italiana , mille asukohad asuvad Firenzes ja Roomas, on üks mainekamaid ülikoolitasemel moe-, disaini- ja fotograafiaasutusi.

Instituudi poole pöördujaid motiveerib alati suur energia ja soov oma loomingulisi võimeid suunata ja ära kasutada.

Accademia Italiana otsivad nad parimat kohta oma loomingulise potentsiaali arendamiseks. Siin leiavad nad ideaalse keskkonna professionaalseks kasvuks ja spetsialiseerumiseks erinevates disaini-, kunsti- ja keelevaldkondades.

Pärast õppeperioodi lõppu on iga üliõpilane valmis alustama erialast karjääri.

Tuhanded üliõpilased, kes on läbinud Accademia Italiana selle algusest kuni tänapäevani, ja sajad spetsialistid, kes on aastate jooksul meie instituudiga kokku puutunud, on loonud pideva ideede sissevoolu, mis loovad pideva elujõu ja liikumise voolu. , ja jõudu.

Accademia Italiana liigub seda energiat täis tulevikku, esitledes end täna kui üht kõige kvalifitseeritumat kunsti-, eriala- ja keeleõppe instituuti.

Tänapäeval ilmneb akadeemilise ringkonna eriline kvaliteet rohkem kui kunagi varem meie erimeetodites erinevate teadusharude käsitlemisel. Oma akadeemilistes programmides oleme alati püüdnud ühendada minevikku tulevikuga, ajaloolisi traditsioone ja uute tehnoloogiate kiiret arengut.

Meie klassiruumi- ja laborikogemus on loodud selleks, et anda õpilastele reaalseid kontakte ja reaalseid praktilisi kogemusi. Meie sidemed töömaailmaga võimaldavad meie õpilastel oma teadmisi käegakatsutavalt kontrollida.

Sukeldudes rahvusvahelisse keskkonda, arendavad õpilased võimet seista vastu erinevatele kultuuridele, rikastades ja avardades nende silmaringi, mõistes, et tulevikus elavad nad globaalses ühiskonnas, mis on homses maailmas ainuvõimalik, ja just selles reaalsuses nad saavad anda oma loomingulise, professionaalse ja kultuurilise panuse.

Statistika

 • Rahvusvahelised üliõpilased:

  50%

 • 0
 • Õpilaste ja õppejõudude suhe:

  8 kuni 1

Ülikooli omadused

Firenze ülikoolilinnak

Accademia Italiana peakorter asub Firenzes, aadressil Piazza Pitti 15, mainekas Temple Leaderi hoones Firenze ajaloolise piirkonna südames. Hoonet kaitseb kaunite kunstide komisjon selle ajaloolise tähtsuse ja siseruume kaunistavate mütoloogiliste ja allegooriliste teemade freskode tõttu (Veenus vankril, Vabastatud Jeruusalemm, Bacchus, Kolm Graatsiat jt).

Kool asub kolmel korrusel, mida kasutatakse loenguklasside, disainiklasside, arvutilaborite, materjalide arhiivide ja raamatukogu jaoks. Ülemisel korrusel, lodžas, on suur kogunemissaal, kust avaneb panoraamvaade Piazza Pittile. Hoonel on kaks terrassi, üks neljandal korrusel, kust avaneb maaliline vaade Firenze katustele.

Workshop Space asub ajaloolises Palazzo Bargaglis aadressil Lungarno Delle Grazie 22. Hoone restaureeriti täielikult paar aastat tagasi.

Esimesel korrusel on fotosessioonide ruum, mida kasutavad fotograafia tudengid, ülemisel korrusel õmblemise, mustrite valmistamise ja moedisaini kudumite töötoad, mudeliehitus sise- ja tootedisaini tudengitele ning kunstistuudio, disainitöökoda ja pimetuba kunsti- ja fotograafiakursuste jaoks.

Töötubadel on kaks terrassi, kust avaneb 360° vaade Firenzele. Mõlemas hoones on täielik wifi leviala.

Rooma ülikoolilinnak

Alates 2023. aasta juulist avas Accademia Italiana oma uue peakorteri uksed Roomas. Uus ülikoolilinnak asub endises Rooma raudteetollis Via Dello Scalo San Lorenzo 10, arhitekt Angiolo Mazzoni del Grande 1925. aasta hoonetekompleksis. Nende ruumide ümberehitamine viidi läbi tänu partnerlusele Hollandi keti The Social Hub ja Accademia Italiana vahel eesmärgiga võõrustada esimene disainile pühendatud ülikoolilinnak Itaalias.

Uus peakorter pakub 2000 ruutmeetrit klassiruume, töökodasid ning ruume õppimiseks ja katsetamiseks; interjööriprojekt sai teoks tänu ruumide koostööle Design of Accademia Italiana tudengitega, kes on oma kätega joonistanud ruumid, mida nad esimeses isikus elama hakkavad. Hoone on projekteeritud lähtudes rohelistest kriteeriumidest, mis maksimeerivad ülikoolilinnaku efektiivsust ja piiravad energiatarbimist ning on saanud BREEAM sertifikaadi (Building Research Establishment Environmental Assessment Method ehk "hoonete keskkonnamõju hindamise metoodika"), mis on üks tunnustatumaid. ja maailmas laialt levinud, et mõõta hoonete jätkusuutlikkuse ja toimivuse taset.

Kool paikneb kahel korrusel, mida kasutatakse teoreetiliste klassiruumidena, töökodadena, arvutiklassidena ja bibliobistroona, mis ühendab söögikoha ja raamatukogu funktsioonid. Instituudil on ka esimesel korrusel asuv loengusaal ning avatud ruum, mis on pühendatud tarbekunstialaste ürituste, näituste ja konverentside korraldamiseks täielikus sünergias linna ja territooriumiga. Ülemisel korrusel on kangapood, materioteca ja loomingulistele töötubadele pühendatud ruumid.

Lisaks hoonele, kus asub Accademia Italiana , hõlmab The Social Hubi projekt suurt ala, mis on täielikult taastatud, et mahutada üle hektari suurune avalik park, kuhu tuleb hotell üliõpilaste elukohtadega, kogukonnale avatud üldkasutatavad alad, spordi- ja tööruumid, koosoleku- ja üritusteruumid, restoranid, baarid ja palju muud.

Eluasemeteenus

Accademia Italiana pakub oma õpilastele tasuta eluasemeteenust, mis võimaldab üliõpilastel ühendust võtta Firenze ja Rooma keskosas asuvate korterite omanikega.

Korterid, mida jagavad teiste kooli õpilastega, on täielikult möbleeritud ja sisaldavad WiFi-ühendust, pesumasinat ja televiisorit.

Ühese toa keskmine hind jääb 500-600 euro kanti kuus pluss kommunaalid ja kahene tuba (jagatakse toakaaslasega) on 400-450 euro ringis kuus pluss kommunaalid. Stuudio või kahetoalise korteri hind jääb vahemikku 750-950 eurot kuus pluss kommunaalid.

Kooli töötajad külastavad kortereid enne õpilaste käsutusse andmist, et veenduda nende sobivas seisukorras.

Seda teabeteenust pakub kool tasuta, mis viib õpilased otsesesse kontakti korteriomanike või -omanikega. Kõik majanduskokkulepped, sealhulgas makseviisid, on üürileandja poolt kokku lepitud.

Kui kool broneerib õpilase nimel eluaseme ja õpilane otsustab broneeringu tühistada, jätab üürileandja endale kogu broneeringu faasis õpilase saadetud tagatisraha.

Ruumid on saadaval septembrist maini (bakalaureuse- ja erialaõppes õppivatele üliõpilastele) ning oktoobrist maini (magistriõppe üliõpilastele). Jaanuaris Firenzes algavatesse programmidesse registreerunud üliõpilased saavad reserveerida eluaseme ainult üheks semestriks (jaanuarist maini).

Eluruumi vahetamine õppeaasta jooksul ei ole lubatud ja toob kaasa tagatisraha kaotamise.

Üliõpilased, kes soovivad esimese aasta lõpus elukohta vahetada, peavad ise endale uue elamispinna leidma.

  Sisseastumised

  Taotlemise kord varieerub olenevalt sellest, millise programmi valite.

  Magistriõppesse kandideerimine nõuab meie vastuvõtubüroo poolt teie õpi- ja töötausta analüüsi (bakalaureusekraad, ärakirjad, CV, esitluskiri) ja veebiintervjuu meie akadeemiliste töötajatega.

  Bakalaureuseõppe programmidesse kandideerijad peavad osalema vastuvõtueksamil, mis koosneb väikese portfoolio esitlusest ja sisseastumisvestlusest.

  Kõigi Itaalia ülikoolitaseme programmide üldnõudena peab taotlejatel olema vähemalt 12-aastane kooliharidus ja akadeemiline kvalifikatsioon, mis on nõutav oma päritoluriigi ülikoolis registreerumiseks.

  Sihtasutuse aasta programmi, erialakursustele ega suvekursustele pääsemiseks ei ole eeltingimusi. Õpilased saavad kandideerida otse veebisaidi Accademia Italiana kaudu, saates avalduse, kehtiva isikut tõendava dokumendi koopia (pass välisüliõpilastele väljaspool EL-i), CV (CV) ja esitluskirja, viimase omandatud diplomi ja ärakirjad.

  Viisanõuded

  Itaalia rahvusvahelistel üliõpilastel võib olla vaja üliõpilasviisa, et osaleda pikematel programmidel, nagu näiteks asutamisaasta, bakalaureuse- ja magistrikraad.

  Accademia Italiana vastuvõtubüroo aitab registreerunud üliõpilastel hallata oma viisataotluse protsessi spetsiaalse Universitaly veebiportaali kaudu.

  Accademia Italiana on välja töötanud lepingu CIMEA-ga (Akadeemilise Mobiilsuse ja Samaväärsuse Teabekeskus), et aidata oma kandidaatidel hankida vajalikud dokumendid, et kandideerida ametlikele kraadiõppekavadele, mis nõuavad võrreldavuse ja kontrollimise avaldust.

  Stipendiumid ja rahastamine

  SummaAvalduste vastuvõtu lõppkuupäev
  Early Bird for Master's Degrees600 EURMay 31, 2023
  Early Bird Bachelor's Degrees900 EURMay 31, 2023

  Asukohad

  • Florence

   Piazza Pitti 15, 50125, Florence

  • Rome

   Piazza Della Radio 46, 00146, Rome

  Küsimused